Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[alek14]
> [kajulci]
> Saj jaz niti ne verjamem niti ne verjamem. Problem je edino v tem, da nas obstreljujejo s celim kupom informacij, da je to skodljivo, po drugi strani pa nikjer ne zasledim informacije, znanstvene informacije, da ni. Se celo zdravniki in inzenirji se bojijo daljnovodov in zivljenja preblizu le-teh. Nickolikokrat sem slisala, da povzrocajo levkemijo, tudi zivljenje preblizu transformatorja. Pred leti mi ke nek inzenir iz Jozefa Stefana razlagal, da so marejene raziskave na to temo in da to v resnici mocno povisuke incodenco levkemije, ampak da tobrstnih raziskav ne smejo objavljati. Kaj naj si potem povprecen clovek misli? In ti bera nima nobene veze. A ti kaj vec ves na to temo?

Na tole lahko odgovorim le, da z razočaranjem poslušam, da je naše visoko šolstvo tako na psu, da spušča skozi najvišja sita tudi popolno šarlatanstvo (tvoja zgodba z IJS). Se pa strinjam s tabo, da "kaj naj si pa človek potem misli".
Imamo tudi zdravnike, ki so še nedanvno razlagali kako ne cepijo svojih otrok ker kao bodo avtistični (kar je BTW genetska motnja - ki je cepivo nikakor ne more povzročiti, saj - logično ne more spremeniti nekega gena po vsem telesu). Takle mamo.
Daljnovod (poudarjam - dokler so žice pripete :-) ) ne more škoditi zdravju. Dokaz:
Enako valovanje, 50Hz, se širi tudi iz kablov, ki jih imate po hiši, od katerih so nekateri čisto blizu vas, pa se nikomur nič ne zgodi. Elektriko pa ima po hišah dovolj velik vzorec ljudi in že dosti časa, da lahko trdimo, da 50Hz EM sevanje pač ne škodi na način, da bi bilo to lahko opazno. Ker bi kdo že opazil. Težko bi to nekdo prikril na tako velikem vzorcu :-)
To ni problem visokošolske izobrazbe, ker gre preprosto za verska prepričanja. Poznam npr. univ.dipl ing.el , ki je sveto prepričan, da Wifi seva na dvakratni frekvenci človeške aure, kar povzroča v prvi vrsti slabo počutje, v nadaljevanju pa mikropoškodbe vseh sort...