Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2719428] 20.06.18 18:09
Odgovori   +    8
Pomembno je, da v Sloveniji nastaja zadostna masa narodove jeze, ki ne bo dovolila slovenskim političnim slabičem »ala pahor«, da pustijo Hrvaško v OECD in Šengen, brez rešitve odprtih vprašanj.
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2719429] 20.06.18 18:13 · odgovor na: anon-317028 (#2719428)
Odgovori   +    0
V Schengen bi jih morda po vloženi tožbi še spustil (s pridržkom glede določenih točk na meji), ker naj jo kar imajo - schengen mejo.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2719432] 20.06.18 18:45 · odgovor na: (#2719430)
Odgovori   +    5
[republican]
Večina Slovencev na volitvah voli slabiče in nesposobneže, potem se pa jezijo, ker Slovenija izgublja v sporih in pogajanjih s Hrvaško.
Člani nove vlade, javnosektorske parazitske ali desne gospodarsko ustvarjalne, morajo pred imenovanjem dati izjave, da nimajo nobenega premoženja na Hrvaškem, jahte ali vikenda. Podobno izjavo morajo dati tudi kandidati za nove državne sekretarje, podsekretarje, tudi vsi zaposleni na zunanjem ministrstvu...Slovenija ne sme več tvegati, saj sta nam ostala nam le OECD in Šengen in se ponovno obetajo najmanj ameriški pritiski, da v vsemu ustrežemo Hrvaški.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2719435] 20.06.18 19:24
Odgovori   +    2
Ali pa si bo premislila. Tožba pomeni poglobitev razhajanja s Hrvati in vsaj par let čakanja na razsodbo.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2719446] 20.06.18 21:29 · odgovor na: (#2719443)
Odgovori   +    0
Se pravi naša napaka, ker smo spustili hrvaško da premikajo mejo in pridejo v EU brez rešene meje, naša napaka pri arbitraži.
topnews.si/2018/06/1...odiscu-eu/

Seveda sedaj nihče ne bo priznal da je arbitraža mrtva. To bi bil politični samomor, tako kot HR ne bo priznala tega. Sedaj bomo mi trmo gonili in s tožbo zapravili leta in denar. Šengen je bolje da se premakne zaradi migrantov, tako tudi bo samo to šedaj spet ni dobro javno govorit. V glavnem od NLB dalje delajo na tem da so s hrvaško skregani politično medtem ko ljudi pustijo na miru. Kaj je v ozadju mi res ni jasno, razen morda da preprečujejo da nas stlačijo spet skupaj?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2719463] 21.06.18 07:38 · odgovor na: (#2719434)
Odgovori   +    0
[republican]
> [FIN-311684]
> Člani nove vlade, javnosektorske parazitske ali desne gospodarsko ustvarjalne, morajo pred imenovanjem dati izjave, da nimajo nobenega premoženja na Hrvaškem, jahte ali vikenda.

Zaradi mene lahko imajo vikend, pa še jahto za povrh, ampak morajo bit dobri pogajalci. Ne pa, da na pogajanja pošiljamo Kahla, Cmerarja in podobne kljukce.
Hrvaška Sova vse opazuje in bo izkoristila počitniško razpoloženega npr. ministra ali visokega uradnika iz Erjavčevega zunanjega ministrskega kaosa, ki se v lastnem vikendu pogovarja s kolegi, prijatelji in razpravlja na dolgo in na široko o svojem delu in načrtih...Zunaj v avtu kot v filmih dva hrvaška agenta vse snemata. To je realnost, sicer malo paranoična pa vendar je tako.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2719471] 21.06.18 08:31 · odgovor na: (#2719465)
Odgovori   +    3
[republican]
Za prisluškovanje pogovorom ne potrebujejo vikendov na Hrvaškem. Pogovor med Sekolcem in Drenikovo je bil prestrežen v Sloveniji. Sekolc je klical z Dunaja... na slovenski stacionarni telefon Drenikove.
Jup, to je rezultat Erjavčevega kadrovskega kaosa, ki ga je ustvaril v Mladiki, ki smo ji pred veliko let rekli Ministrstvo za zunanje zadeve, kar pa že dolgo ni. Tisto, kar sta, kljub opozorilu Sove, naredila Sekolec in Drenikova sodi v antologijo erjavčevske in njune neumnosti. Že mi, majhni podjetniški svetovalci vemo, da je telefon le za dogovoriti sestanek.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2719482] 21.06.18 09:59 · odgovor na: (#2719447)
Odgovori   +    0
Saj vem da sem skoraj sam v tem mnenju da je tožba nesmiselna saj so stranke za, no Jelinčič je odstopil iz sestanka ampak on hoče čisto druge stvari.
Napisal si pravilno vendar se jaz s tožbo ne strinjam. Tožba je le prikrivanje napak, tako da se pravno postopek zavleče. Največ sta dosegla Račan-Drnovšek s tem da so mediji na Hrvaškem napačno raztrgali sporazum, ki je bil sprejemljiv vendar so ga nekateri minirali zaradi kariere.
Poglej še eno mnenje glede tega trmoglavljenja.
reporter.si/clanek/s...eza-645271
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2719487] 21.06.18 10:25 · odgovor na: (#2719484)
Odgovori   +    0
[rename]
Z Gajserjem se brez problemov strinjam, vendar so njegove zamisli neizvedljive.
Da bi politiki odgovarjali za svoja ravnanja??? hahahaha, dream on.

Če tožbe ne bo, bo še naprej veljal status-quo. Zaradi mene tudi OK.
Zagotovo pa bo najslabše začeti neka nova, bilateralna pogajanja, ker bodo naši majstri še izdatno-dodatno popušili.
Lahko je sanjati o sporazumu Drnovšek-Račan, vendar je to že zdavnaj passe.
Jelinčič lahko nori in meče na mizo stare zemljevide (Slovenija do Pule), pa je to še večja izguba časa in denarja, kot tožba...
Tisto glede odgovarjanja politikov je neumnost. Tožba je izguba časa in denarja. Ker niti sporazuma Drnovšek-Račan niso potrdili, ki je nam dal samo koridor ni šans da se bodo strinjali, da mi dobimo več od tega. V to jih ne bo prisililo nobeno sodišče, nimajo teh vzvodov. No razen tega, da mi plačamo ta dostop rešitve ne vidim.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2719509] 21.06.18 12:12 · odgovor na: (#2719492)
Odgovori   +    0
No zato vam pa prodajajo da je tožba pravilno nadaljevanje čeprav vsi vemo da so nas dobili s prsti v marmeladi med postopkom arbitraže. Poleg tega pa je Slovenija sama že pred arbitražo govorila, da arbitraže ne bo spoštovala če nam ta ne bo prinesla izhoda na odprto morje. Celo Pahor je to izjavil. In sedaj bomo tožili Hrvaško ker ne spoštuje arbitraže.
Npr. leta 2010.
"Minister za zunanje zadeve Samuel Žbogar je na eni izmed predreferendumskih novinarskih konferenc pojasnil, da "če Sloveniji arbitražni sporazum ne določi stika z odprtim morjem, obstaja možnost zahteve po razveljavitvi odločitve pred Meddržavnim sodiščem v Haagu". "Razveljavitev odločitve bi lahko zahtevali, če bi presodili, da arbitražno sodišče ni ravnalo v skladu z mandatom, ki ga je dobilo od obeh strank."
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2719519] 21.06.18 12:31 · odgovor na: (#2719475)
Odgovori   +    3
[republican]
Erjavec (pa ne samo on) je povsem neprimeren za diplomacijo. Slovenski volilci na žalost dajejo svoje glasove vaškim posebnežem, ki še za gostilniške debate niso primerni, kaj šele za diplomacijo.

Rezultat negativne selekcije v slovenski politiki je, da Slovenija pač izgublja spore in pogajanja.

Tožbe in sitnarjenje nam ne bodo pomagale, če ne bomo začeli izbirati sposobnejših politikov, namesto kljukcev, cmerarjev in serpentinškov.
S svojo praznoto me je na soočanjih presenetil Mesec, vedno je govoril eno in isto, saj nekakšne vsebinske debate sploh ni zmožen, ker preprosto ne pozna sveta v katerem živi. Naučil se je nekaj fraz hrvaškega filozofa Horvata...

Strani: 1