Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[FIN-209516]
> [FIN-311684]
> Kaj Ustavno sodišče ne more ustaviti tega preganjanja? Pri opredelitvi za kakšno razmerje med npr. espejem kot izvajalcem del in podjetjem kot naročnikom del, sploh ni odločilna volja obeh strank, torej espeja izvajalca del in podjetja naročnika del, odločilna je volja inšpektorja. Ustava v 74. členu določa, da je gospodarska pobuda svobodna in zakon določa pogoje za ustanavljanje gospodarskih organizacij. Torej, oseba ima temeljno ustavno pravico ustanoviti espe, ker želi preko te »ustavne« gospodarske organizacije uresničevati svojo podjetniško pobudo, ki jo delovni inšpektor lahko s sklepom preprosto prepreči, pravzaprav s sklepom povzroči izbris espeja iz poslovnega registra. Kaj ni to kršitev temeljnih ustavnih pravic državljanov in podjetnikov, ki želijo delati v lastnem podjetju? Ustava nič ne določa kaj morajo delati in s kom...A ni čas za ustavno presojo tega zakona, ki bi jo lahko sprožila npr. obrtna zbornica? Zakaj podjetniške zbornice niso že dale pobudo za oceno ustavnosti?

Vidim da ne razumete, kako delujejo stvari. Normirani s.p. je si je ustvarila vladajoča kasta za izogibanje plačila davkov, za svoje fuše ob dobro plačani redni službi, da ne rečem sinekuri.
www.dnevnik.si/1042709439
Če poleg tega kakšnemu prekercu omogoča preživetje, tudi prav. Da pa bi kdo drug na veliko služil in plačal skoraj nič davkov, to pa ne.
Ustavno sodišče je del tega sistema; ne nazadnje je nekdanji s.p.-jevec Miro Cerar profesor ustavnega prava. Kdor deluje proti interesom lastne kaste je dosmrtno izobčen.
Računati na ustavno sodišče v takem primeru je podobno upanju, da bo Trump zaprl Guantanamo.
Furs ne gre na normirance npr. zdravnike ali profesorje, ki so redno zaposleni v javnih službah in imajo espeje preko katerih opravljajo delo v popoldanskem času. Te normirance bo Furs pustil na miru. Lotil se bo npr. podjetnikov – programerjev, ki so zaposleni v lastnem espeju, delajo za znanega naročnika in mu za svoje delo izstavijo račun. Zdaj pa jim Ministrstvo za delo s svojo delovno inšpekcijo želi onemogočiti delo na način, ki ga sami želijo in ta del se mi zdi neustaven. Na drugi strani so tisti, ki jih je naročnik del prisilil v ustanovitev espeja, ki ga ne želijo in si želijo redno zaposlitev, v tem primeru je redna zaposlitev obvezna. Kaj naj naredijo espeji – programerji, ki jih inšpekcija sili v redno zaposlitev, ki jo ne želijo? Menim, da je nujna ustavna presoja tega zakona.