Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

mimoidoci sporočil: 5.985
Zadnja sprememba: mimoidoci 15.06.2018 22:45
[najobj]
> [mimoidoci]

> > ... OK, kaj je vrac sposoben in česa ne, ne vem in me niti ne zanima, za sebe pa vem, da ne govorim o vlaku, ki je že zdavnaj odpeljal, ampak govorim o vlaku, ki bo šele pripeljal in se za male delničarje sploh ne bo ustavil ... khmm, sploh pa govorim o tem, da ko so delničarji po katerikoli ceni izplačani (= iztisnjeni), razen večinskega nobenih delničarjev ni več in po vseh - domačih ni in jih ne glede na Bineka in Bavčarja nikoli ni bilo - tujih prevzemih na koncu nobenega vpliva Slovencev na življenje v Sloveniji ne bo več ...
> >
> > P.S.: teoretično je možno, ampak še nisem slišal, da bi nekdo z nakupom večinskega deleža neko firmo prevzel, da bi jo potem na delniškem trgu po delih (= delnicah) spet prodal ...

> Tudi če je firma v državni lasti, nima ravno delnic na borzi. Ima pa zato manj dobička. Sicer pa v razvitem svetu prihajajo na borze vedno nove in nove družbe. Od originalnih S&P 500 družb jih je živih le kakih 50. Ostalo se po prevzemih združuje, deluje samostojno, spin-offa, preimenuje, propade, vrne na borzo preko nove dokapitalizacije.... Skratka nič ni pribito in obsojeno na večnost, razen v naših (slovenskih) aproksimacijah prihodnosti.

... ja, vse to je seveda res, res pa je tudi, da bo v Sloveniji bolj malo (= blizu nič) od tega ostalo slovensko in brez vsaj približne ekonomske neodvisnosti nobene samostojnosti in neodvisnosti preprosto ni ... evo, in to je poanta mojega pizdenja, ker bi ekonomski geniji na Financah - in še kdo na totem forumu - s Slovenijo radi naredili isto - ker si ga glih omenil - kot je Bavčar naredil z Istrabenzom in in enako kot do zadnjega Bavčar tudi Financarji svojo navijanje za razprodajo prodajajo kot zgodbo o uspehu ... jebiga, lahko mi rečeš, da sem kmetavz, ampak jaz razmišljam po kmečko in za mene je boljša slaba lastnina kot nobena lastnina ...
Takoj se vidi, da si nikoli nisi odgovoril na vprašanje, zakaj pa so nekateri "ekonomski geniji" za prodajo državne lastnine. Zakaj je nekdo proti tvoji preprosti in edino razumljivi kmečki logiki. Ravno zato, ker ta logika ni edino razumljiva in ne nujno dobra. Ko od kmetije (slabe lastnine) ostane le še napol zrušena bajta in ostarela ženica, ki notri čaka na smrt, otroci pa so daleč v širnem svetu, tedaj se tvoja preprosta kmečka logika o lastnini hitro obrne v svoje nasprotje - v neracionalno in ekonomsko nedopustno ravnanje, v čisti strošek.

Žal pa ti in tebi podobni ne zmorete niti kančka skepse, introspekcije ali pa objektivnosti, da stvari pogledate tudi drugače. Tako kot onih nekaj tisoč zagretih prebivalcev Madrida, ki bi za Real in Christiana Ronalda dali življenje. Vse do danes, ko so prvič v življenju opazili, da ni vsak Ronaldov padec v kazenskem prostoru ravno posledica grobega štarta, ampak, da si zna mojster včasih tudi na silo poiskati nasprotnikovo nogo in se grdo "razlepiti" po kazenskem prostoru. Potem pa baraba še precej vehementno in antipatično proslavlja svoje zadetke proti njihovi rodni Španiji. Ogromno Madridistov se je šele danes prvič lahko postavilo v kožo objektivnih opazovalcev Ronaldovih vragolij, ko le te delujejo v nasprotno stran od njihovih navijaških strasti, ki so podlaga pristranskosti.

Evo, in ti si en tak navijač, ki pa žal (za razliko od Madridistov) nikoli ne boš opazil, da tvoji včasih (ali pa precej pogosto - nima veze) igrajo predvsem proti tebi.