Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[shevchenko]
> Sedaj je levica tako dominantna in iuključujoča, da prav sili desnico v radikalnost.

nerazumevanje. ce bi se levica pomaknila v levo, bi sla sds v sredino in zlahka dobila volitve. ker se dogaja ravno nasprotno - "levica" gre v sredino in se cez - se mora sds radikalizirati in zaviti bolj v desno. ker na levi razen levice ni nicesar vec, je tem vsako leto lazje dobivati glasove. Skoraj Desnica pa tam mocno izgublja.

ce tega ne razumes (in iz teksta se zdi, da ne), potem oahebi ga.
Potem pa jebi ga.

SDS z Janšo sredine ne more zasesti, pa če se na pol dajo. Delno so si za to krivi sami, večji del pa je posledica tega, da se jih 25+ let demonizira in se jim pripisuje vse slabo v Sloveniji.

Da desnica težko zasede sredo je dober primer ravno NSi. Že cca. 5 let delajo vse prav - so optimistični, usmerjeni v prihodnost, spravljivi, imajo konkreten in dober program, postavili so razmeroma mlado ekipo. A se nikakor ne odlepijo od tal. Letos so prejeli ubogih 7%. Jelinčič je obesil par plakatov in nekaj gostilniških povedal na tistih dveh soočenjih kjer je dobil priložnost, je pa 4% dobil.

Ti tudi lahko povem zakaj je temu tako. NSi ima v svojem imenu besedo krščanski. In čez Cerkev se v Sloveniji tolče že 70+ let. V marsičem upravičeno, v marsičem neupravičeno. Ampak dejstvo ostaja, da večina ljudi ne mara Cerkve in krščanstva. Celo do te mere, da raje promovirajo islam, kot pa da bi sprejeli svoje krščanske korenine. Sem ateist in precej kritičen do Cerkve, a zavračati nekoga samo zato ker se opredeljuje za krščanskega človeka se mi zdi butasto. A tako to je v Sloveniji.

Zato mi prosim ne bluzi o tej sredini. To kar mi dojemamo v Sloveniji kot sredino, je v tujini levica. To kar je pri nas skrajna desnica, je v tujini desnica. V resnici v Sloveniji skrajne desne stranke sploh nimamo. Imamo pa zato skrajno levo stranko, Levico. Janša je recimo za moje pojme prevelik levičar, ga zato kar težko dajem v sredino. Ampak naj mu bo. Kar ga dela v Sloveniji desničarja je odnos do zgodovine.

SMC, LMŠ, AB, SD, Desus to so vse leve stranke. Med sabo se razlikujejo o podrobnostih. Zato mi je hecen medijski spin zadnjih dni, ko skušajo SMC, LMŠ in AB predstaviti kot sredinske stranke. Še bolj hecno mi je, ko se stranke brez programa zaklinjajo kako je treba zadeve podrobno opredeliti v koalicijski pogodbi. Kaj boš pa opredelil, če pa sploh programa nimaš? Morda to, kdo in kje bo lahko koliko ukradel?
Groteskno pa je, ko bodo sedaj stranke, ki so v zadnjih 4 letih demontirale zdravstveni sistem, slednjega reševale. Ker je že sedaj jasno, da razen še večje pizdarije, ne bodo nič pametnega naredili.