Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.870
[Endimion]
Pri 50% relativni vlažnosti in 25°C je v kilogramu zraka okoli 10g vode. skratka okoli 1%

Da dobiš 300kg vode, oziroma ekvivalent 300l vode, je potrebno sprocesirati 30.000 kg zraka, oziroma okoli 25.000 m^3, če ga osušiš v celoti! do ničle. do laboratorijsko čistega brezvlažnega stanja! In to pod pogojem, da ta zrak oziroma mešanico plinov ohladiš na emmmm -65°C. Če tega ne počneš, je izplen pač manjši (ne linerano manjši, da je nesreča še malo večja)

Princip odvajanja vlage z ohlajanjem uporabljajo že jebene klima naprave. kjer je kondenz by-product. Zato imaš ono odvajalno cevčičo ob fasadi :) Al pa pač curi na mimoidoče nesrečneže.


Energija, ki pa jo potrebuješ za ohlajanje 300 kg zraka od +25 na -65 (Da iz njega uporabno skondenzira vsa vlaga) pa je 90*0,719*300=19413 KJ. predpostavljam, da gre za proces s kontantnim Volumnu ohlajevalnika. Ker gre za uporabo obnovljivih virov energije (LOOOL) so ti panelčki na voljo 12 ur na dan bomo homogeno rekli, da mora bit moč, potrebna za to ohlajanje 1,6kW. če gre za sistem, ki navzven ima izgub.

Stvar bosta predstavila v Dubaju? Krohot.. Energije za poganjanje tega njunega Contraptiona je res kolkr češ, samo uporabne vlage v zraku ni nit blizu 50%.

Problem z vodo imajo sušna področja, kjer je niti v zraku ni pa da ga jebeš ne. Indija, kjer je vlage v zraku za izvoz pa nima problemov s pomanjkanjem vode, ampak praviloma monsunskimi presežki.

Ob takih podjetniških idejah se mi zdi da bil jebeni Back to the futre film posnet po resničnih dogodkih.
... čuj, jebeš podjetniško idejo brez blokčejn tehnologije ...

P.S.: meni je najbolj hecno, da se na umetno pridobivanje vode običajno spomnijo tam, kjer je naravne vode več kot dovolj ... khmm, če zdaj pozabim na 40 centov za liter in da tako umetno vodo lahko rabiš samo za tuširanje enkrat na teden, ker je hitreje ne narediš dovolj ...