Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-324385 sporočil: 71
OECD ima prav. Imamo davek na dobiček kot davčne oaze, to je mnaj kot 12% in od davka na nepremičnine zberemo 0.6% BDP,povprečje v EU je 2%, v UK pa celih 4%.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2718371

Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.824
[Isao5]
OECD ima prav. Imamo davek na dobiček kot davčne oaze, to je mnaj kot 12% in od davka na nepremičnine zberemo 0.6% BDP,povprečje v EU je 2%, v UK pa celih 4%.
Davek na dobiček je kar lepo 19%.
Izplačilo lastniku pa še dodatnih 25%.

Kaj bi še rad???
0430ABAKU sporočil: 1.782
[Isao5]
OECD ima prav. Imamo davek na dobiček kot davčne oaze, to je mnaj kot 12% in od davka na nepremičnine zberemo 0.6% BDP,povprečje v EU je 2%, v UK pa celih 4%.
UK je ena zelo redkih EU držav, kjer mi na kapital (konkretno dividende) ne poberejo niti promila davka.

Ko sem kupoval delnice Royal Dutch Shell, sem imel na izbiro dve izdaji, ali v Amsterdamu ali v Londonu.
Jasno, da sem izbral London (first £5,000 of dividend income is untaxed, regardless of the taxpayer's other income; dividends above this amount are taxed at 7.5%, with higher rates for those with higher incomes.)
proti Amsterdamu (25%, vendar je potem vlada za 2017 tudi napovedala odpravo davka; nisem preverjal, ali so uresničili napoved).

Pri nas ti poberejo 25%.
Če si že plačal v tujini, ti poberejo še drugič, saj priznajo le 15% v tujini plačano stopnjo in te v vsakem primeru dodatno ožamejo za 10%.
Tako se mirno zgodi, da plačaš 25% v matični državi in še dodatnih 10% pri nas ne glede na sporazume o izogibanju dvojnega obdavčevanja.
sopranos sporočil: 11.404
Zadnja sprememba: sopranos 13.06.2018 15:21
[Isao5]
OECD ima prav. Imamo davek na dobiček kot davčne oaze, to je mnaj kot 12% in od davka na nepremičnine zberemo 0.6% BDP,povprečje v EU je 2%, v UK pa celih 4%.
12% je efektivna obdavčitev, ker so še olajšave, pa izgube itd. In v tem pogledu je naša obdavčitev še vedno kar visoka. V ZDA lahko to obdavčitev spravijo skoraj na nulo, v Evropi z raznimi obvodi z Irsko, Nizozemsko in Luksemburgom tudi. In je potem v praksi tako, da so najbolj obdavčeni mali.

Kar se pa nepremičnin tiče je pa to dejstvo. Ampak to je zaradi tega, ker se pri nas obdavčuje plače in male podjetnike. Medtem ko se nepremičnine pusti pri miru. Ker to je domet naše politike, da se obdavči plače. Bi bilo pametno tukaj uvesti malo višje davke, samo problem je, ker jih ne bi potem kje drugje znižali. In tako je v našem kraju 15% nepremičnin praznih, a jih ne prodajajo.

Saj jaz nisem za to, da tekmujemo z najnižjimi davki. Sem pa zato, da smo pri tem zmerni, tako, da koga iz bližnje soseščine privabimo, ne da naše podjetnike spodbujamo, da se preselijo v tujino.

Strani: 1