Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.908
Zadnja sprememba: najobj 13.06.2018 12:32
[TadejK]
> [najobj]
> ... čuj, TadejK ... evo, ker jaz itak nič (= ECB štanca evre in jih še nerabljene trpa v trezorje) ne razumem, mene bolj zanima, če v ZDA med 50 državami nimajo nobene "Italije" ali "Grčije", da lahko Fed z manj denarja dosega višji BDP ...
Najpreprosteje to razložimo s tezo, da štancanje denarja nima prav velikega vpliva na realno gospodarstvo in s tem na BDP.

Na borzne tečaje ga zelo očitno ima, saj te tečaje pumpajo neposredno s tem štancanim denarjem. In čeprav ECB kategorično trdi, da štancanje ni namenjeno pumpanju tečajev, je o iskrenosti te trditve dovoljeno dvomiti, sploh v luči provenience in verjetno tudi prihodnje zaposlitve vodilnega moža te ustanove in še mnogih evrskih odločevalcev:
i.pinimg.com/736x/fc...A9enne.jpg
... OK, to približno razumem, vseeno pa me firbec matra, če poleg celote v ZDA merijo BDP tudi po posameznih državah oziroma kako imajo urejeno trgovanje (= tekmovanje v EU) med državami v okviru ZDA ... khmm, sicer sem probal malo guglat, ampak tega nikjer - res se nisem preveč trudil - ne najdem, status držav pa se mi zdi bistvena razlika med ZDA in EU, zaradi česar ECB v primerjavi s Fed niti nima pravih šans, da bi za EU kot celoto vodila neko pametno monetarno politiko ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2718335

Strani: 1

anon-15342 sporočil: 8.014
Zadnja sprememba: anon-15342 13.06.2018 15:58
[najobj]
... OK, to približno razumem, vseeno pa me firbec matra, če poleg celote v ZDA merijo BDP tudi po posameznih državah oziroma kako imajo urejeno trgovanje (= tekmovanje v EU) med državami v okviru ZDA ... khmm, sicer sem probal malo guglat, ampak tega nikjer - res se nisem preveč trudil - ne najdem
- greš na bea.gov/iTable/iTabl...=1&7090=70
- klikneš "Per capita real GDP",
- izbereš oziroma pustiš izbrano NAICS,
- klikneš "Next Step",
- izbereš "All Areas",
- klikneš "Next Step",
- izbereš "2017" (lahko pa tudi "All Years", če te poleg aktualnih vrednosti zanima tudi trend),
- klikneš "Next Step" ...

... in dobiš, kar (kolikor te razumem) želiš. Je to to?

Strani: 1