Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.870
[TadejK]
> [bobek13]
> dvomim, da bi se ecb samo zaradi ITA odločila končat kvantitativno sproščanje, če bi hoteli ITA spravit na kolena imajo ob njenih bolehnih bankah en kup drugih ukrepov na voljo, takih testiranih na miših...
To absolutno ne. Govora je kvečjemu o tem, da bi zaradi Italije, konkretneje da bi prestrašili njeno novo vlado, da ne bi v naslednjem mesecu dni naredila preveč "štale", prestavili najavo tega (decembrskega) končanja z julija na junij.
... čuj, TadejK ... evo, ker jaz itak nič (= ECB štanca evre in jih še nerabljene trpa v trezorje) ne razumem, mene bolj zanima, če v ZDA med 50 državami nimajo nobene "Italije" ali "Grčije", da lahko Fed z manj denarja dosega višji BDP ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2718285

Strani: 1

anon-15342 sporočil: 8.014
[najobj]
... čuj, TadejK ... evo, ker jaz itak nič (= ECB štanca evre in jih še nerabljene trpa v trezorje) ne razumem, mene bolj zanima, če v ZDA med 50 državami nimajo nobene "Italije" ali "Grčije", da lahko Fed z manj denarja dosega višji BDP ...
Najpreprosteje to razložimo s tezo, da štancanje denarja nima prav velikega vpliva na realno gospodarstvo in s tem na BDP.

Na borzne tečaje ga zelo očitno ima, saj te tečaje pumpajo neposredno s tem štancanim denarjem. In čeprav ECB kategorično trdi, da štancanje ni namenjeno pumpanju tečajev, je o iskrenosti te trditve dovoljeno dvomiti, sploh v luči provenience in verjetno tudi prihodnje zaposlitve vodilnega moža te ustanove in še mnogih evrskih odločevalcev:
i.pinimg.com/736x/fc...A9enne.jpg

Strani: 1