Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-434258 sporočil: 114
[Glavni forum] Tema: Študija: Slovenija med zmagovalkami globalizacije
[#2717679] 10.06.18 00:11 · odgovor na: (#2717677)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-434258 10.06.2018 00:24
[BeliF]
> [FIN307010]
> Če imaš celotno zdravstvo in šolstvo za prejemnike UTD, ne pa za zaposlene v dveh precej ključnih storitvenih sektorjih, ki uživata precej gotovo povpraševanje in bi morebiti celo "na trgu" lahko kaj zaslužili, če bi se ta dva trga demokratično dovolila, namesto, da v demokratično precej konsenzualno (v glavnem s strani uporabnikov) izbranem kontekstu skoraj nimajo možnosti da svoje storitve prodajajo "na trgu" kot recimo polagalci ploščic, frizerji, zavarovalniški agenti ali uvozniki in prodajalci naravne kozmetike in kar je še drugih "v gospodarstvu delujočih ustvarjalcev dodane vrednosti", ki "ne praznijo skupne vreče, ampak jo polnijo", bi bilo dobro, da narediš par korakov vzvratno in pogledaš na situacijo še enkrat od dlje.

ubistvu bi ti moral narediti nekaj korakov nazaj in spoznati, da storitvene dejavnosti ne ustvarjajo dovolj visoke dodane vrednosti. zato so, v večini, pijavke ki živijo na račun drugih
A, vidim, da si se torej res spotaknil ob mene že v prejšnem svojem postu o "tistih, ki smo po volitvah začeli objavljati". Verjameš ali, gre za slučaj - za dan, ko bi moral početi nekaj drugega, pa odlašam in je zato celo komentiranje alekovega posta bilo privlačno. Njegovega zato, ker mislim, da je zmožen debate (scena na forumu mi ni tuja, lahko bi celo rekel, da mi je že deset let zelo domača). In ker je tokrat uporabil intelektualno leno enačbo JS=neproduktivni paraziti na UTD. Če bi ga že bc ali Nemirni prej ujela pri tej pozi, bi se sam najbrž ustavil pri branju njihove debate, tako pa sem bil hitrejši in sem se s komentarjem obregnil sam. Toliko za predgovor.

Zdaj, kaj je tebe špiknilo v mojem komentarju, nisi prav jasno povedal. Predvsem spotikanje ob dodano vrednost v storitvenih dejavnostih se mi zdi, da je letelo le na dve področji, ki sem jih izpostavil (ali si mislil, da je tudi v slovenskem frizeraju in pri keramičarjih prenizka dodana vrednost?) kot dejavnosti, ki bi lahko bili po naravi povpraševanja, ki zanju obstaja, čisto normalni in morda za marsikoga v njih celo precej ok poslujoči gospodarski dejavnosti, če bi demokratični večini ne bilo očitno ugodneje, da država te dejavnosti drži zmonopolizirane in v njih administrativno določa cene - storitev na eni strani bilance in kadra na drugi.

PS:
Se ti ne zdi, da je tisti zaključek o "pijavkah, ki živijo na račun drugih" eno miselno leno pretiravanje (ali pretirana ekstrapolacija kakšnega primera, ki ga imaš v mislih, a pač ni referenčen za celoto o kateri govoriš), ki ne prispeva prav dosti k iskanju delujočega družbenega ravnovesja? Mislim, če misliš, da ni tako, bi bil vesel, če na kratko predstaviš svoj vidik, kako organizirati zdravstvo in šolstvo, da tam zaposleni po tvoje ne bodo "pijavke, ki živijo na račun drugih".