23 min
GEN-I v novo izdajo zelenih obveznic: kakšni so njegovi finančni načrti 1
39 min
Mercedes s prenovo razreda G še izboljšal in olajšal terensko vožnjo
53 min
Odstopil šef T-2 1
1 ura
Tako se dela posel v kmetijstvu (PRO)
1 ura
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
1 ura
Odškodninska odgovornost bank pri kibernetskih napadih in drugih neodobrenih plačilih
3 ure
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 3
3 ure
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice 1
4 ure
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
4 ure
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
4 ure
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
5 ur
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
5 ur
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
5 ur
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
5 ur
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
7 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
10 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
10 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
17 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
17 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 7

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Vrednostni tumor in vsegliharstvo

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2717542] 09.06.18 07:26
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: FIN-379669 09.06.2018 07:45
Solidna analiza stanja.

Mene skrbi še nekaj pri slovenskih strankah: Stranka - to sem jaz.

Preveč je strank, vključno s SDS, pri katerih 99% sloni na vodji stranke. V tem smislu so mnoge te stranke malo orbanovske. Ta pojav traja že nekaj časa.

Čim ni dialoga znotraj stranke, to je tudi možnosti zamenjave voditelja, ne da bi to vplivalo kaj bistveno na rating, dotlej imamo opravka z egi vseh sort.

Jasno je, da se egi potem ne zmenijo ali pa se, vendar s figo v žepu.

Pa poglejmo, kateri dve stranki nista tako podvrženi temu sindromu: NSI in SD. Za vse drugo je načelo Stranka, to sem jaz, zelo močno prisotno.

Ko bomo dobili tehničnega mandatarja, bom vedel, da smo na poti normalizacije - pač to je del rešitve in zdravljenja našega političnega prostora.
XHKSV1 sporočil: 251
[#2717545] 09.06.18 07:57 · odgovor na: FIN-379669 (#2717542)
Odgovori   +    2
Se strinjam z zapisanim, kot tudi komentatorjem. Prevec (demokratske) stranke slonijo na voditeljih.
Gustl sporočil: 13.625
[#2717547] 09.06.18 08:26 · odgovor na: (#2717546)
Odgovori   +    16
[rename]
Aha, torej je po avtorjevemu mnenju resitev preprosta: samo Jansa ne bi seml biti predsednik stranke in smer iz leta 1991 bi bila se vedno pravilnai inbi se kompas cudezno postavil v pravo smer?
Se vam ne zdi veliko vecji problem tumor, ki je zrasel v Levici? 30 let po padcu berlinskega zidu ima 10% glasov stranka, ki jo se ljubitelj Tita imenuje skrajna, udbovsko-komunisticna???

Potem pa je JJ najvecji problem???

#medijsko odstavljanje Janse.presstitucija.

A opaziš, kako vsegliharis in spinas? Tema je A in ti reces "ja kaj pa B?"

Zdi se mi, da ti pogosto ne razumes, da ljudje praviloma kritiziramo tisto, kar nam je mar. Ce gre za kolikor toliko konstruktivno kritiko. Ostalo je itak trolanja in zlivanje žolča.

Ce nekdo nekaj kritizira, je to zato, ker želi izboljsat, ker mu je za to mar. Ce nečesa ne kritizira konstruktivno, to ni zato, ker ni nic za kritizirat, ampak ker enostavno ni vredno casa in pozornosti.

Jaz imam marsikaj za povedati cez desni politični spekter, kaj vse je narobe. Cez levega pa samo kaksen cinizem, torej trolaje. Ali pa sploh nic, se posebej sploh nic o Levici.

Reakcije, kot so tvoje, pa so najboljši prikaz, da je vsegliharstvo doma najbolj tam, kjer se ga najbolj pljuva.
rx170 sporočil: 6.393
[#2717553] 09.06.18 08:43
Odgovori   +    3
KAr je problem te naveze, da Janša ne deli zdravega Orbanovega evroskepticizma (politično primerne in vščečne proti migrantske retorike pač ne jemljem resno) ampak je do sedaj vedno bil zgolj bruseljski pudelj.
rx170 sporočil: 6.393
[#2717554] 09.06.18 08:44 · odgovor na: (#2717546)
Odgovori   +    5
[rename]
Aha, torej je po avtorjevemu mnenju resitev preprosta: samo Jansa ne bi seml biti predsednik stranke in smer iz leta 1991 bi bila se vedno pravilnai inbi se kompas cudezno postavil v pravo smer?
Se vam ne zdi veliko vecji problem tumor, ki je zrasel v Levici? 30 let po padcu berlinskega zidu ima 10% glasov stranka, ki jo se ljubitelj Tita imenuje skrajna, udbovsko-komunisticna???

Potem pa je JJ najvecji problem???

#medijsko odstavljanje Janse.presstitucija.
TO ni rešitev za SDS. Kvečjemu se zna zgoditi po janši razpad kot se je z LDSom. Velike škode seveda ne bo.
Endimion sporočil: 10.251
[#2717555] 09.06.18 08:55 · odgovor na: (#2717546)
Odgovori   +    12
Kaz sem uspel prebrat nekaj drugega.

Ce ga bo janez kaj sral z orbanovimi prijemi v Sloveniji, bo dobil kocke v parlament.

Ne vem zate. Ampak zame Orban ni ravno prototip politika ki bi ga zelel na Presernovi.

Pred kakim desetletjem je oskubil privatno varcevanje v privat penzijskih skladih in tako nafilal drzavni steber...

Orban je mocno pro Putin. Kaj zdaj? Navijamo za ruse al amerikance?

Kar zganja Orban v Budimpesti je v bistvu nacional socializem.

S takimi prijatelji sovraznikov niti ne rabis....
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2717557] 09.06.18 09:03
Odgovori   +    39
Za slovenske podjetnike, zasebno gospodarstvo in naše delavce je Pahorjeva vlada, Bratuvškina in posebej tazadnja Cerarjeva bila avtoritarna vlada, torej mi že »uživamo« v cerarjevsko - orbaniziranem režimu, seveda, zaposleni v javnem sektorju tega ne opazijo, ker je za njih Slovenija normalna država. Orban Cerar jih je v javnem sektorju zaposlil 10 tisoč...Poglejmo le – te orbanizirane razpise za delovna mesta v javnem sektorju (javni upravi), zahtevajo se vnaprej postavljena merila prilagojena točno določeni osebi, seveda brez meritokratskih meril, podobno kot pri javnih naročilih v zdravstvu, ki so prav po cerar - orbanovsko prilagojena, da ustrezajo določenim ljudem. Zadnji Cerarjev orbanovski poseg v zasebni sektor je njegovo orbanovsko dovoljenje finančni globoki državi za globljene lastnikov majhnih družb, ki so pred leti po zakonu odkupovale lastne delnice (moja družba nije), zdaj pa naj bi bil po tolikih letih to prekršek!!! To je orbanizacija slovenske družbe, ne pa tista tralalala, tralala...kar beremo o Orbanu, seveda opravičilo Orbanu, ker si on takšnega dvomljivega orbanovskega davčnega posega na takšen orbanovski način ne bi privoščil. V Sloveniji v bistvu potrebujemo Orbana, da bi pretrgal orbanovsko kontinuiteto Pahorja, Bratuškove in Cerarja.
0329Softb sporočil: 3.757
[#2717588] 09.06.18 14:13 · odgovor na: Gustl (#2717547)
Odgovori   +    12
A opaziš, kako vsegliharis in spinas? Tema je A in ti reces "ja kaj pa B?"

Zdi se mi, da ti pogosto ne razumes, da ljudje praviloma kritiziramo tisto, kar nam je mar. Ce gre za kolikor toliko konstruktivno kritiko. Ostalo je itak trolanja in zlivanje žolča.
Liverpool sta letos v finalu lige prvakov uničila Salah, ker bebec ni znal pravilno pasti in Mane, ker ni Realu nasipal pet golov. Vloga vratarja Kariusa, ki si je metal žogo v svoj gol, je povsem nepomebna.
Gustl sporočil: 13.625
[#2717615] 09.06.18 16:04 · odgovor na: (#2717575)
Odgovori   +    14
[rename]

Ce hoce Avbelj (ali,kdorkoli) izboljsati desnico, naj se vkljuci v stranko in to udejani.
Torej, ce prav razumem...

Desnice se ne sme kritizirat. Da bi jo, se moras včlaniti v stranko.

Za levico to seveda ne velja, tam je vsaka kritika dobrodošla.
Gustl sporočil: 13.625
[#2717630] 09.06.18 17:37 · odgovor na: (#2717619)
Odgovori   +    0
[rename]

Trenutno vodim 16:9 :-P
Temu služi ustava.
Endimion sporočil: 10.251
[#2717643] 09.06.18 18:48 · odgovor na: Gustl (#2717615)
Odgovori   +    7
Gusti... Kok sm jaz tole pred volitvami spremljal...

Ce kritiziras Jansata, ne kritiziras desnice. Socializem par exellence. Samo pod titulo kriza in ne titule zvezde.

Tonin in NSi sta vsaj pri meni udejanila ono Einsteinovo izjavo:

"Niti tisoc poizkusov morda ne bo zadosti da pokaze da je ena od mojih teorij pravilna. Le en pa je zadosti, da dokaze da je napacna."

V nekem momentu je Tonin stopil na grablje. In te so ga pocile. Po fiasku z "Moja zena je tretjic noseca" sem svoj glas oddal nekomu drugemu. Fertik. Me vse ostalo sploh ni zanimalo vec.

Se ocvirk. Na enih volitvah mandatar oziroma kandidat za mandatarja ni prisel iz stranke ki je sama dobila najvec glasov na volitvah... Na prvih, leta 1990 ;)
Endimion sporočil: 10.251
[#2717685] 10.06.18 07:37 · odgovor na: (#2717660)
Odgovori   +    2
Tako je. Ni pa SKD bila relativna zmagovalka volitev v skupscino, pa kokrkol bila pisana ta druscina takrat.

In demos je bil kratke sape. Zdrzal je dve leti. Niti do prvih volitev v DZ ne. To je zelo slovensko.. prvinsko slovensko.

Tole v letu 2018 smo tako hecno navolili da niti Grand Coallition ni mozna. Sareni, ki je vse in nic, in Johann Von Grosuplje mata skup premalo.

Komot se Janezu zgodi Jankovic.

Kumer je prav povedal. Drnovsek je to znal. Samo to je bil cist drugacen kaliber politicne artilerije.

Ze dva mesca mamo vlado ki opravlja Gjerkesa. Pa se je svet nehal vrtet?
Gustl sporočil: 13.625
[#2717693] 10.06.18 09:37 · odgovor na: (#2717661)
Odgovori   +    0
[rename]
> [Gustl]
> > [rename]
> >
> > Trenutno vodim 16:9 :-P
>
> Temu služi ustava.

Tegale pa ne razumem.
Pri plemenskih bitkah je ena stran lahko vedno močnejša ali glasnejsa in se ji tako zazdi, da morajo biti stvari urejene po njeno, ker so večina, ne glede na posledice za manjsino. Ustava skrbi, da se vedno tega ne da izpeljat.


16:9 je primer "Jaz imam bolj prav od tebe, ker je moje pleme glasnejse."
vrac sporočil: 11.068
[#2717712] 10.06.18 12:15 · odgovor na: Endimion (#2717643)
Odgovori   +    7
[Endimion]
Gusti... Kok sm jaz tole pred volitvami spremljal...

Ce kritiziras Jansata, ne kritiziras desnice. Socializem par exellence. Samo pod titulo kriza in ne titule zvezde.

Tonin in NSi sta vsaj pri meni udejanila ono Einsteinovo izjavo:

"Niti tisoc poizkusov morda ne bo zadosti da pokaze da je ena od mojih teorij pravilna. Le en pa je zadosti, da dokaze da je napacna."

V nekem momentu je Tonin stopil na grablje. In te so ga pocile. Po fiasku z "Moja zena je tretjic noseca" sem svoj glas oddal nekomu drugemu. Fertik. Me vse ostalo sploh ni zanimalo vec.
Če že desnčarji ne prenesete besede "noseča žena", potem se sploh ni čuditi, če nas kmalu Slovencev ne bo več. Je takšna beseda za tebe žaljivka?
najobj sporočil: 31.867
[#2717763] 10.06.18 19:05
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 10.06.2018 19:07
... New York Times je v tem tednu dogajanje v slovenskih deželah povzdignil na globalno raven. Pravilno je opisal razpredanje medijskih in kapitalskih lovk Orbanovega režima v Sloveniji. ...

... evo, ker sem letos prvič v življenju volil za Janšata, ker pač nisem šel volit in na totem forumu vsi dobro vemo, da če ne voliš, voliš za zmagovalca, zato imam kot Janšatov volivec pravico in dolžnost povedati, da je Janša s svojim sedanjim povolilnim(!) povezovanjem - če ne glih smešen - vsaj malo pozen, ko pa je s svojimi z madžarskimi finančnimi injekcijami www.vecer.com/volitv...ds-6482056 podprtimi propagandisti na Nova24TV pred tem nekaj let razdiral in pljuval po vseh, ki niso na njegovi partijski liniji in to pravzaprav dela še naprej ... alzo, če Janša ne vidi, da je njegova Nova24TV problem, potem je on kot vrhovni šef za SDS res velik problem ...

P.S.: članka ne bom komentiral, ker sem se že naveličal komentirat vrednostne sodbe, kaj je za Avblja vrednostno zdravo in kaj ne ...
kzupanc sporočil: 10.517
[#2717831] 11.06.18 09:50
Odgovori   +    2
Aja, a vas boli? Kaj bi naredili, pa še ene stranke ne znate naredit. Virant je bil takrat videti skoraj heroj, pa se je hitro pokvaril. Zdaj je vsaj dobro, da SMC in verjetno tudi SMŠ in SAB ne bodo šli skupaj z levico. Težko se bodo med sabo uskladili tudi v SD in NSi (pa to je komaj polovica). Tako da...verjetno bodo kmalu nove volitve. Pohitite z ustanavljanjem in promocijo nove klasično liberalne stranke!
kzupanc sporočil: 10.517
[#2717833] 11.06.18 09:52 · odgovor na: FIN-379669 (#2717542)
Odgovori   +    0
[]
Solidna analiza stanja.

Mene skrbi še nekaj pri slovenskih strankah: Stranka - to sem jaz.

Preveč je strank, vključno s SDS, pri katerih 99% sloni na vodji stranke. V tem smislu so mnoge te stranke malo orbanovske. Ta pojav traja že nekaj časa.

Čim ni dialoga znotraj stranke, to je tudi možnosti zamenjave voditelja, ne da bi to vplivalo kaj bistveno na rating, dotlej imamo opravka z egi vseh sort.

Jasno je, da se egi potem ne zmenijo ali pa se, vendar s figo v žepu.

Pa poglejmo, kateri dve stranki nista tako podvrženi temu sindromu: NSI in SD. Za vse drugo je načelo Stranka, to sem jaz, zelo močno prisotno.

Ko bomo dobili tehničnega mandatarja, bom vedel, da smo na poti normalizacije - pač to je del rešitve in zdravljenja našega političnega prostora.
Aha. Janša je namignil, da ni nujno, da bi bil on premier. Je pa logično, da ob tem rezultatu SDS vodi precej niti.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2717836] 11.06.18 09:55 · odgovor na: Endimion (#2717555)
Odgovori   +    0
[Endimion]
Kaz sem uspel prebrat nekaj drugega.

Ce ga bo janez kaj sral z orbanovimi prijemi v Sloveniji, bo dobil kocke v parlament.

Ne vem zate. Ampak zame Orban ni ravno prototip politika ki bi ga zelel na Presernovi.

Pred kakim desetletjem je oskubil privatno varcevanje v privat penzijskih skladih in tako nafilal drzavni steber...

Orban je mocno pro Putin. Kaj zdaj? Navijamo za ruse al amerikance?

Kar zganja Orban v Budimpesti je v bistvu nacional socializem.

S takimi prijatelji sovraznikov niti ne rabis....
To je samo dokaz, da se marsikaj spreminja. Za Ligo in Zvezdice v ITA bi lahko na obeh straneh rekli, da s takimi prijatelji sovražnikov ne rabiš :) V malo drugačnem smislu.
SDS ima svojo politiko, Orban svojo, Merklova pa svojo. Navezava na HUN je bolj pragmatična. Očitno je trenutno še kar uspela. Super.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2717839] 11.06.18 10:01 · odgovor na: (#2717660)
Odgovori   +    0
[rename]
Re; na ocvirk. Prvo vlado je vodil Peterle zato, ker je SKD dobila najvec glasov od vseh strank, ki so sklenile PREDvolilno koalicijo.
Sicer pa je bil doslej edino Jankovic tisti, ki ni sestavil vlade, ceprav je bil relativni zmagovalec volitev.

Pozicija: stranke RKC tudi jaz ne bi nikoli volil.
Res me strašno čudi, koga volite in katero stranko ste ustanovili tisti, ki ne bi RKC, bi pa tržno gospodarstvo?
Gustl sporočil: 13.625
[#2717846] 11.06.18 10:27
Odgovori   +    9
"New York Times je v tem tednu dogajanje v slovenskih deželah povzdignil na globalno raven. "

Ne vem če je bil samo NYT v igri, ampak vsekakor pa to ni zanemarljivo...

Minuli teden sem bil v Berlinu in Copenhagnu na obisku pri sestrskih medijih. V obeh so me spraševali po "What's going on in Slovenia, is it bad?"

Recimo Danec mi pove, da je bral, da je "kar četrtina volivcev izbrala Alt-Right stranko".

Sploh nisem vedel, kje naj začnem razlagat, da ni tako in da se pravzaprav ni zgodilo čisto nič pretresljivega, novega, niti newsworthy ne...

Da je ta kao Alt-Right stranka pač največja, ena najstrejših, najbolje organizirana in najbolj stabilna stranka v državi, da vedno dobi cca toliko glasov, še preden si je kdorkoli izmislil nalepko alt-right, da jo sicer zadnje čase zanaša in hodi po glasove v (desni) populizem, ampak "kdo pa ne v tej 140-znakovni družbi".

Potem sva hitro našla vzporednico in prišla do "aja, saj pri nas na Danskem je isto, levo-desno se je pobrkalo in sedaj je vse skupaj mineštra".

Nisem si mislil, da bom moral kdaj zagovarjat SDS, ampak kar je preveč, je pa preveč :)
Gustl sporočil: 13.625
[#2717877] 11.06.18 11:16 · odgovor na: (#2717874)
Odgovori   +    2
[rename]
> [Gustl]
>
> Nisem si mislil, da bom moral kdaj zagovarjat SDS, ampak kar je preveč, je pa preveč :)

He,he..."šlikapac, šlikapac, šlikapac" smo včasih rekli (in to si s kazalcem ene roke drgnil po kazalcu druge, kot bi nož brusil recimo), če je kdo storil kaj takega, kar se je za prmej zaklinjal, da to pa že ne... ne vem, kako bi se to prevedlo: nekako v "prav ti je"?
Modernejši izraz pa je "karma is a bitch"? :-P
ja, ja. čak...kako se še drugače moderno reče temu...eee...a ja..."childish response" :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2717884] 11.06.18 11:36 · odgovor na: Gustl (#2717846)
Odgovori   +    9
[Gustl]
"New York Times je v tem tednu dogajanje v slovenskih deželah povzdignil na globalno raven. "

Ne vem če je bil samo NYT v igri, ampak vsekakor pa to ni zanemarljivo...

Minuli teden sem bil v Berlinu in Copenhagnu na obisku pri sestrskih medijih. V obeh so me spraševali po "What's going on in Slovenia, is it bad?"
To, da je omenjen clanek iz NYT, ki so ga novinarji vlacili po sloveniji kot dokaz da je se Tujina (TM) proti Jansi, v delu, ki se nanasa na slovenijo, napisala Vecerova novinarka, si sploh opazil :)
Gustl sporočil: 13.625
[#2717888] 11.06.18 11:56 · odgovor na: bc123a (#2717884)
Odgovori   +    2
Ne vem, ce sem sploh videl clanek, v spominu nimam.

Videl na Twitterju, da obstaja

Makes sense :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2717893] 11.06.18 12:04 · odgovor na: (#2717892)
Odgovori   +    5
[rename]
Barbara Surk: www.nytimes.com/2018...ction.html
Se en je.

www.vecer.com/the-ne...nu-6487991

Pazi tole norost. Najprej:

O zmagi Janeza Janše in njegove stranke SDS na včerajšnjih volitvah poroča tudi ameriški ugledni časopis The New York Times."

potem pa na koncu (ziher so to dodali sele po tistem ko jih je razkrinkal Twitter, vem pa ne)

A v resnici delujejo kot Orbanova podaljšana roka," članek zaključi The New York Times. Pri članku je sicer sodelovalo več avtorjev, med njimi tudi naša novinarka Kristina Božič.

Strani: 1