11 min
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi
58 min
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
1 ura
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
1 ura
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
2 uri
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
2 uri
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
2 uri
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb
3 ure
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
3 ure
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
3 ure
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 2
3 ure
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
3 ure
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
4 ure
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
5 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
5 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
6 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
6 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1
6 ur
Primerjava: v kateri banki imajo najvišje plače
6 ur
Namesto da bi vzel lizing za avtomobil, sem raje vložil v zeleno obveznico (Oglas)
7 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[XHKSV1]
Mah sopranos ti mešaš en kup stvari.
1) Stalno omenjaš GB in hkrati namenoma zanemarjaš, da ima stranka še vsaj 10 drugih opcij. Očitno kreditna politika GB-ja, trenutna višina sredstev banke, portfelj naložb, ...

2) Primerjaš kreditne pogoje skozi čas, kot da se ti ne spreminjajo v skladu s cikli, likvidnostjo bank, ... zgolj tvoje bilance so le del tržne ponudbe.

Skratka, ne posplošuj toliko, svet je kompleksna zadeva.
Svet je kompleksna zadeva. Večji kot si več imaš možnosti in izbire. Jaz nisem pisal za srednje velike in velike firme, ampak za male firme. Tem je v resnici najtežje dobiti kar koli. In tukaj se prav veliko ni spremenilo. Kdor to trdi zavaja.

Je pa res, da so že med zaposlenimi na sami banki razlike. In se eni bolj potrudijo za stranke, drugi manj. Ampak generalno gledano so male firme za banke nek nebodigatreba.

Seveda se potem išče in tudi najde druge rešitve.

Jaz sem zadevo komentiral glede na tiste citirane v članku. Naše največje firme se seveda lahko zmišljujejo. Gredo tudi ven iz Slovenije iskat kredit, če ni dober tukaj. Srednje velike firme imajo že malo manj opcij, ampak se da, samo malo več truda je treba vložiti. Male firme so najbolj boge. Ker že v osnovi bankam dol visi za njih, tako da se niti niso pripravljene resno pogovarjati. Ampak tako je to v poslu, če si majhen si pač jebena stranka in so tvoji pogoji za poslovanje bistveno drugačni kot pa pri velikih. Ampak kakšen tak manjši postane tudi večji in si zapomne kako so banke z njim delale ko je bil majhen. In je zato bolj previden in nezaupljiv. In jaz mu dam povsem prav. Ker takoj ko bo malo zaškripalo, in bo res rabil banko, mu bo ta odtegnila pomoč.