Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-447401 sporočil: 293
[Mrnjafko]
Očitno ni razumel. Človek enostavno ne razume, da shraniti za 10 kOjro energije, kar povzroči stroškov za 30 kOjro gre samo za other people's money. In ne razume tudi tega, da rabi današnja družba ERoEI vsaj 15, sicer povratek v kameno dobo, in kdor pravi, da je energija vetra in ali sonca zastonj mu dam dobrohoten nasvet, da neha sramotiti sebe in žaliti inteligenco drugih. Preden g. Hočevar obelodani tak članek bi bilo nujno vedeti (in dodati v članek), koliko energije porabiš za utekočinjenje zraka (nekega hudiča moraš ven vzeti, če želiš, da je mrzel). Sicer je tak članek čisto irelevanten. Štorija okoli H je zanimiva. Bojda za utekočinjanje porabiš nekajkrat več energije, kot za samo pridobivanje. Svoj čas so veliko govorili o mestnih avtih na stisnjen (ne utekočinjen !!!) zrak. Kako je s tem?

Da ne bi sramotil sebe in žalil tvoje inteligence te lepo prosim, da mi poveš koliko stane 1kWh sončnega sevanja in koliko stane 5 m/s vetra? Če pa mi daš pleg še podatek, kdo to plačuje in koliko mi kasiramo od tega, ti bom pa večno hvaležen. Že v naprej hvala.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2716757

Strani: 1

Mrnjafko sporočil: 544
Zadnja sprememba: Mrnjafko 06.06.2018 09:52
Se govori, da je v sončnih dnevih elektrike npr. v Nemčiji toliko, da ima negativno ceno. Namesto, da se izklapljajo sončne elektrarne se viški energije shranijo namesto, da gredo v nič. Kaj je boljše- ali shraniti energijo z npr. 10% izkoristkom ali jo zavreči?

Da ne bi sramotil sebe in žalil tvoje inteligence te lepo prosim, da mi poveš koliko stane 1kWh sončnega sevanja in koliko stane 5 m/s vetra? Če pa mi daš pleg še podatek, kdo to plačuje in koliko mi kasiramo od tega, ti bom pa večno hvaležen. Že v naprej hvala.
Ah, saj ni vredno komentarja, pa vendarle. 1 kWh sončnega sevanja ne stane nič. Tudi 10 kWh energije v enem litru nafte ne stane nič - za oboje velja, če ju pustiš na miru, kakor narava da. Če pa ju hočeš izkoristiti za take pretvorbe energije, da gradiš civilizacijo, pa stane naslednje: pridobiti za 1 kWh nafte ca 1 US cent, pretvoriti jo tako, da jo lahko uporabiš več, kot 5x toliko, 1 kWh sončne ca. 20 centov, da jo lahko uporabiš, eno 2x toliko. Še vedno sončna energija par krat toliko, kot naftna. Argument izkoristiti nekaj, za kar si porabil petkrat več denarja, kot je vredno in se s tem napihovati pa je bedarija, ki jo naj vsak počne za svoj denar, ne za davkoplačevalskega. Kupite (se ne spomnim, da bi se zmenila za tikanje) si 2 avta , eden je potem odveč, tako rekoč zastonj. Zanimiva logika.

Kot rečeno, brezveze razpravljati s tistimi, ki vedo vse in ostalo.
anon-294977 sporočil: 132
Tekstiranje kar tako malo na okoli.
Tekoči zrak rabi pretvornik. Majhen pretvornik za majhen tok, velik pretvornik za velik tok. V igri je cena pretvornikov oziroma ožji namen uporabe. Ali drugače: s tovornjakom se ne vozim v službo in z kliotom ne vozim betona.

Energija sonca in vetra ni zastonj, ker investicija vanje ni zastonj. Zastonj je le hlajenje vetra, ko stojiš prešvican pod drevesom.

Strani: 1