Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.629
Zadnja sprememba: Gustl 31.05.2018 16:48
[bc123a]

Sedaj ko v bistvu vem za kaj gre, lahko grem kaj pametnega prebrat recimo...
Vsekakor ti ne rabis vedeti detajlov tega.

Nam pa je in še bo prihranilo veliko časa in denarja.
Mi se ne moremo prav dolgo it trial and error, nimamo veliko poizkusov.

Zato je zelo pomembno, da so koraki majhni in da so čim bolj odstranjena posamezna mnenja brez podlage v podatkih.

In vse to se da povedati pac tudi s fensi besednjakom in uporabljati fensi zvenece metode.
Ampak to, da se nekomu to slisi fensijada, se ne pomeni, da je brezveze.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2715200

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[Gustl]
> [bc123a]
>
> Sedaj ko v bistvu vem za kaj gre, lahko grem kaj pametnega prebrat recimo...

Vsekakor ti ne rabis vedeti detajlov tega.

Nam pa je in še bo prihranilo veliko časa in denarja.
Mi se ne moremo prav dolgo it trial and error, nimamo veliko poizkusov.

Zato je zelo pomembno, da so koraki majhni in da so čim bolj odstranjena posamezna mnenja brez podlage v podatkih.

In vse to se da povedati pac tudi s fensi besednjakom in uporabljati fensi zvenece metode.
Ampak to, da se nekomu to slisi fensijada, se ne pomeni, da je brezveze.
Lej, generalno, jaz mislim da je veliko prevec poskusov formaliziranja "uspesnih" praks, s tem da bi jih presadili v druga okolja. Saj to si ze ti omenil, ampak jaz imam do tega ekstra odpor, morda tudi zato, ker sem preveckrat bil med poskusnimi zajcki.

To kar sem prebral na brzino okrog tega dizajnerskega razmisljanja je po eni strani zanimivo, po drugi trivialno, po tretji pa cist brezveze, ker to je naravni nacin, kako jaz razmisljam, pa nisem tega se nikoli formaliziral :)

Skratka, ni nakljucje da podjetja precej bolj iscejo in plenijo dobre kadre, kot pa metodologije ki bi naj prinesle uspeh.

Formalizacija teh metod in tehnik je problem, ker a) je razmerje signal-sum slabo, podatki o uspehu pa ne ravno statisticno mocni (evo ze slisim kako se statistiki krohotajo), po tretji strani pa je odvisno od ljudi. Zaposlis cloveka, ki je bil uspesen na podrocju, ki je zate pomembno, pa bo verjetno intuitivno veliko teh tehnik privlekel s sabo in jih razsiril po organizaciji.

No, glede one statisticne moci podatkov pa me vedno bolj zabava primer crnega laboda (black swan event) po imenu Nokia. Se se spomnimo casov, ko je bila Finska fucked up? Se. Potem je prisla Nokia in kar naenkrat so se finska vlaganja v razvoj, kajpavem, pomnozila za faktor X, vsi so se sprasevali, kaj finska prav dela v solstvu in izobrazevanju, da je tako tehnolosko uspesna, vsak salabajzer ki je imel sreco, da je bil finec je lahko razlagal okrog po celi evropi kako je treba delati da postanes druga finska.

In potem je nokia crkla. In finska je spet fucked up, kot nekdaj, skratka dolgorocno ravnovesno stanje.

Strani: 1