Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-61428 sporočil: 4.493
[BeliF]
> [Inside]
> > [republican]
> > Tudi jaz se bojim, da bo šla EU po poti Jugoslavije... upam da vsaj brez vojne. EU je še bolj umetna in neenotna tvorba, sestavljena iz preveč različnih držav, kot je bila Jugoslavija. Nima enotnega jezika, enotne vojske, enotne vlade...
>
> Khm vsi bi koristi dolžnosti v uniji nihče. Ne naglas da ne bo kdo predlagal to kar si naštel kot rešitev. Ker vsi delajo za skupno dobro s figo v žepu. :)
> Prehitra širitev, zahod si je večal standard je kriva da so sedaj notri ultra bogati in reveži.

zanimivo. meni se zdi ravno obratno. EU po 60 letih nima skupne vojske, nima skupnega jezika, nima skupne vlade. in je EU obstala dlje časa od Jugoslavije... nekaj so toraj morali narediti prav. vsaj časovno gledano

osebno se mi sicer zdi, v primerjavi z ameriko, da smo še prehitri. tam stoletje in pol niso imeli centralne banke, večino federalnega dolga so nabrali z vojnami (državljanska vojna, ww1 in ww2, ter ostale kasneje), njihov "socializirani" gdp (aka EU sredstva) je kakih 150 let znašal 1% (podobno kot je danes v EU) in se kasneje dvignil na 2% (to nas še čaka), bla bla bla

Titu se je preveč mudilo
Ja 60 let kot ohlapna unija pol pa napačne širitve. Ampak sedaj je dobila konkurenco v kitajski ki hitro raste in ZDA ni več tako prijateljska do idej Bruslja. Zato se jim mudi to se vidi očitno ker silijo države v nekaj kar ni pripravljeno za delovanje. Standard vse težje ohranja.
Tito je tudi utišal nasprotnike in jih poslal na goli otok. Tudi druge napake je delal, ustavljal nas in metal denar kjer ni bilo učinka.
Tu v Evropi so vedno bili gradovi, vojne in različni interesi zato je sistem ZDA se daleč.