1 ura
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 1
2 uri
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
3 ure
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
3 ure
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
3 ure
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
3 ure
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
4 ure
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
4 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
4 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
6 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
9 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
9 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
15 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
15 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
16 ur
Najbolj brani članki danes
16 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
17 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
17 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
18 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
19 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5

Strani: 1

anon-178149 sporočil: 4.311
[#2714195] 27.05.18 09:03 · odgovor na: (#2714191)
Odgovori   +    4
[rename]
Spet ignorirate Pozarja.
Saj ga niti ne ignorirajo, nihče ga sploh ne jemlje resno. Njegove možnosti za preboj v parlament so zelo majhne. In če si opazil so bili nagovorjeni samo največji igralci v igri, niti ne vse parlamentarne stranke.
Polo83 sporočil: 1.174
[#2714229] 27.05.18 11:41 · odgovor na: (#2714220)
Odgovori   +    8
a še kar verjameš v kriptosranje? drugače pa je požar plačanec desnice, šarec pa nastavljena lutka levice... raje voli katero stabilno stranko, ti vsaj volilni listek ne bo šel v nič...
vrac sporočil: 11.068
[#2714248] 27.05.18 13:39
Odgovori   +    13
Jelinčiču tudi kažejo avnomnenjske raziskave dobro, pa ga mediji vztrajno ignorirajo. Se ga bojijo?
MrRooky sporočil: 351
[#2714284] 27.05.18 16:57 · odgovor na: (#2714246)
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: MrRooky 27.05.2018 16:59
[rename]
Seveda verjamem v crypto; to je bodocnost placilnega prometa.
Prav tako verjamem, da bo gembl se dovolj cas trajal, da bom se dodatno-izdatno zasluzil.
Za prvi del...se strinjam, kripto je še v začetni fazi. Ni važno kam gre trg-vrednost, vedno se da kaj narest. Legendarni stavek Michaela Duglas-a: Bulls make money. Bears make money. Pigs? They get slaughtered... Nekje okoli 37 sekunde: www.youtube.com/watc...SNcdQryzDQ

Še boljši je pa stavek, ki sledi: Lets make a deal...you stop telling lies about me and ill stop telling the truth about you. (če bi to rekel BTC in manipulaciji trga!)

Prav tako sem preprican, da moj glas ne bo sel v nic,saj ne bom volil Pozarja.
Tle se pa ne strinjam ;) Pa ne zaradi tega, ker ne boš volil Požarja, ker kdo bo koga volil je stvar tistega, ki voli. In kdor voli, njegov glas ne gre v nič. Tudi, če njegov kandidat ne pride nikamor. Kdorkoli da glas komurkoli je izpolnil državljansko dolžnost in vsaj nekaj naredil, ali da bi bilo drugače, ali, da ostane kot je! Glas tistega ki ni šel na volišče gre v nič in takšni nimajo pravice kasneje pljuvati po oblasti! Pa ni važno katera oblast je, leva, desna, rdeča, črna ali kodrlajsasta. Najprej na volitve volit vole in s tem izpolnit državljansko dolžnost/obveznost, s katero si pridobimo pravico do pluvanja in šinfanja :) (če ni zmagal naš kandidat-vsaj probali smo)

Moj kolega vedno pravi, da je najlažje na kavču sedet in šinfat, premaknit rit na volišče in vsaj probat....je pa že napor!
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2714292] 27.05.18 17:24 · odgovor na: (#2714220)
Odgovori   +    4
[rename]
...nenje....

Pri crypto-vprasanju je toliko bolj pomembno, ker ima Pozar v programu popolno neobdavcitev cryptovalut; kot vem, edini.
In kako utemeljujepš izvzetje kripto valut iz davčnega sistema. Sam ne vidim razlike med ene in druge vrstami špekulacij, prekladanje iz levega v desni žep na škodo večini in dobuček manjšine....
anon-8475 sporočil: 219
[#2714307] 27.05.18 18:50 · odgovor na: anon-178149 (#2714292)
Odgovori   +    7
[MarijanMacek]
> [rename]
> ...nenje....
>
> Pri crypto-vprasanju je toliko bolj pomembno, ker ima Pozar v programu popolno neobdavcitev cryptovalut; kot vem, edini.
>

In kako utemeljujepš izvzetje kripto valut iz davčnega sistema. Sam ne vidim razlike med ene in druge vrstami špekulacij, prekladanje iz levega v desni žep na škodo večini in dobuček manjšine....
Katere manjšine v primeru kripta? Če je nekdo skočil v kripto in so ga olupili iz katerega koli razloga, se pač ne more pritoževati in jokati. Zadeva je hudo špekulativna in kot pri vseh drugih špekulacijah je velika možnost izgub.
Če pa v manjšino vštevaš vse druge, ki ne 'gemblajo' s kriptom, so pač v tem primeru pasivni in tako tudi ni možnosti izgub.
Na tvojem mestu bi jaz bolj cvilil pri pokrivanju izgub CHF kreditov. Tukaj pa bo res, v resnici večina, ki ni jemala teh kreditov, pokrivala tiste, ki so jih.
Nisem še slišal da bi kdo od izgubašev v kriptu zahteval ali predlagal pokritje svojih izgub.
No, da boš imel še več konstruktivnih predlogov za obdavčenje predlagam v isti koš še dobičke od spletnega pokra in seveda tudi naložbeno zlato, to na tvojo žalost še ni obdavčeno in verjetno šteješ tudi med špekulacije. No, to dvoje bi jaz dal v utemljetiv zakaj pa kripto morda res ne bi obdavčili, če pa že, potem naj bo vojna za vse, k nede?
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2714319] 27.05.18 20:48 · odgovor na: anon-8475 (#2714307)
Odgovori   +    3
[skrabam]
> [MarijanMacek]
> > [rename]
> > ...nenje....
> >
> > Pri crypto-vprasanju je toliko bolj pomembno, ker ima Pozar v programu popolno neobdavcitev cryptovalut; kot vem, edini.
> >
>
> In kako utemeljujepš izvzetje kripto valut iz davčnega sistema. Sam ne vidim razlike med ene in druge vrstami špekulacij, prekladanje iz levega v desni žep na škodo večini in dobuček manjšine....

Katere manjšine v primeru kripta? Če je nekdo skočil v kripto in so ga olupili iz katerega koli razloga, se pač ne more pritoževati in jokati. Zadeva je hudo špekulativna in kot pri vseh drugih špekulacijah je velika možnost izgub.
Pri vsaki špekulaciji se slej kot prej izkaže, da so pridobili samo nekateri, večin pa je izgubila. Seveda so si smi krivi, zakaj pa so se šli igro. sem pa že slišal javne razlage na televiziji, od nekega osebnega bankrotiranca, dramskega igralca in za nagrdao celo direktorja drame, da v piramidni igri vsi obogate in da recimo matematiki o tem nimajo pojma. kako se je tista piramidna igra končala pa se ve. Tako razumevaj manjšino in večino.
Če pa v manjšino vštevaš vse druge, ki ne 'gemblajo' s kriptom, so pač v tem primeru pasivni in tako tudi ni možnosti izgub.
Glej gornji odgovor. Sicer je pa teh zelo mnogo, mnogo več kot gemlarjev...
Na tvojem mestu bi jaz bolj cvilil pri pokrivanju izgub CHF kreditov. Tukaj pa bo res, v resnici večina, ki ni jemala teh kreditov, pokrivala tiste, ki so jih.
S tem se pa globoko strinjam, samo ne vem, ali bodo svoj morebitni dobiček delili z nami, ki jih bomo trenutno financirali.
Nisem še slišal da bi kdo od izgubašev v kriptu zahteval ali predlagal pokritje svojih izgub.
No, da boš imel še več konstruktivnih predlogov za obdavčenje predlagam v isti koš še dobičke od spletnega pokra in seveda tudi naložbeno zlato, to na tvojo žalost še ni obdavčeno in verjetno šteješ tudi med špekulacije. No, to dvoje bi jaz dal v utemljetiv zakaj pa kripto morda res ne bi obdavčili, če pa že, potem naj bo vojna za vse, k nede?
Vsak dobiček je potrebno obdavčiti. Mene ne briga ali je od pokra, prodaje delnic, špekulacije z zlatom ali magari šekulacije s sončnim prahom. Ali pa nobenega, samo ne vidim države, ki bi funkcionalno delovala brez pobiranja davkov. Toliko pa je že potrebni biti pošten. Seveda so v nekaterih primerih določene olajšave, recimo investiranje dobička, vlaganje v razvoj,... ampak pri kripto valutah res ne vidim nobenega razvoja, samo nov finančni inštrument za zamegljevanje krutega dejstva, da gre za navaden nateg.
MrRooky sporočil: 351
[#2714354] 28.05.18 10:40 · odgovor na: (#2714349)
Odgovori   +    1
>
> Tle se pa ne strinjam ;) Pa ne zaradi tega, ker ne boš volil Požarja, ker kdo bo koga volil je stvar tistega, ki voli. In kdor voli, njegov glas ne gre v nič. Tudi, če njegov kandidat ne pride nikamor. Kdorkoli da glas komurkoli je izpolnil državljansko dolžnost in vsaj nekaj naredil, ali da bi bilo drugače, ali, da ostane kot je! Glas tistega ki ni šel na volišče gre v nič in takšni nimajo pravice kasneje pljuvati po oblasti! Pa ni važno katera oblast je, leva, desna, rdeča, črna ali kodrlajsasta. Najprej na volitve volit vole in s tem izpolnit državljansko dolžnost/obveznost, s katero si pridobimo pravico do pluvanja in šinfanja :) (če ni zmagal naš kandidat-vsaj probali smo)
>
> Moj kolega vedno pravi, da je najlažje na kavču sedet in šinfat, premaknit rit na volišče in vsaj probat....je pa že napor!

Morda nisem dovolj jasno obrazložil teze o glasovih, ki gredo v nič.
Če oddaš glas stranki, ki ne pride v parlament, gredo ti glasovi v "pool", ki si ga razdelijo stranke, ki so prišle v parlament in največ takšnih glasov dobijo tisti, ki so tudi sicer zbrali največ (svojih) glasov.
Zato gre glas v nič, če tvoj glas dobi stranka, ki ji sicer ti ne bi oddal svojega glasu.
In zato tudi vedno znova ponavljam, da volilni abstinenti posredno volijo za zmagovalca.

Ali drugače povedano: tisti, ki je na zadnjih volitvah volil (recimo) za Piratsko stranko, je pomagal ustoličiti Cerarja.
Štekamo?
Štekamo in čist jasno mi je :) In ker je takšno razmišljanje, da se ne da nič naredit in nič spremenit, da gredo glasovi v nič in se iz tega razloga potem sploh ne gre volit....Smo kjer smo.

No, razlogov zakaj smo kjer smo je še zilijon in bi raje tle zaključil.
XHKSV1 sporočil: 251
[#2714377] 28.05.18 13:03 · odgovor na: anon-178149 (#2714292)
Odgovori   +    0
Kriptovalute so bile zmanipulirane že v štartu s strani borznih posrednikov. Zato pa ta teden pada ...
MrRooky sporočil: 351
[#2714443] 28.05.18 14:53 · odgovor na: (#2714360)
Odgovori   +    1
[rename]
Lahko tudi zaključiva, ampak jaz nisem nikoli napisal, da naj se ne gre na volišče, ker se ne da nič spremeniti.
Ravno nasprotno: treba je iti in oddati glas. Se je pa treba zavedati, kaj pomeni glas za stranko, ki ne pride v parlament.
:) Nikoli nisem napisal, da bi ti kaj takega napisal, niti mislil nisem tako!
Moje nestrinjanje je bilo samo v delu, ali gre res glas "v nič", če greš na volitve in voliš vola, ki ne bo izvoljen. In tukaj sem razpredal naprej, da je vse sranje, ker ljudje tako razmišljajo in ne gredo na volitve. Sam si napisal, da boš volil... Jaz bom tudi ;)

Zaključek pa se je nanašal na vzroke stanja v sloveniji in o tem res ne bi razpredal, ker bo kamerila jezna.
depersin sporočil: 10.224
[#2715370] 01.06.18 15:40 · odgovor na: anon-178149 (#2714292)
Odgovori   +    1
[MarijanMacek]
In kako utemeljujepš izvzetje kripto valut iz davčnega sistema. Sam ne vidim razlike med ene in druge vrstami špekulacij, prekladanje iz levega v desni žep na škodo večini in dobuček manjšine....
Temu se reče forex, če še nisi slišal zanj. Kritpo valuta je valuta. In če je trgovanje z dolarji, jeni, evri, neobdavčeno, zakaj bi morali biti s kriptovalutami?
depersin sporočil: 10.224
[#2715372] 01.06.18 15:45 · odgovor na: MrRooky (#2714354)
Odgovori   +    0
[MrRooky]
Štekamo in čist jasno mi je :) In ker je takšno razmišljanje, da se ne da nič naredit in nič spremenit, da gredo glasovi v nič in se iz tega razloga potem sploh ne gre volit....Smo kjer smo.
Smo, kjer smo tudi zaradi tega, ker ljudje pričakujejo idealne stranke vsakemu po meri. Take pač ni.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2715429] 01.06.18 19:44 · odgovor na: depersin (#2715370)
Odgovori   +    0
[depersin]
> [MarijanMacek]
> In kako utemeljujepš izvzetje kripto valut iz davčnega sistema. Sam ne vidim razlike med ene in druge vrstami špekulacij, prekladanje iz levega v desni žep na škodo večini in dobuček manjšine....

Temu se reče forex, če še nisi slišal zanj. Kritpo valuta je valuta. In če je trgovanje z dolarji, jeni, evri, neobdavčeno, zakaj bi morali biti s kriptovalutami?
Če verjameš je valuta, toda k. glda takjo valuto ki nima neke realne podlage. V renici pa je valuta je približno toliko, kot pred 30 leti hamurabijeva lipa....
bobek13 sporočil: 4.301
[#2715438] 01.06.18 20:23 · odgovor na: (#2715390)
Odgovori   +    0
seveda lahko greš na nedeljski izlet... zakaj pa ne bi... sam prej pejd na predčasne... #mislimresno

;-)

lpA
bobek13 sporočil: 4.301
[#2715442] 01.06.18 20:30 · odgovor na: (#2715439)
Odgovori   +    0
dam stavit, da sta crt pa gustl letos šla, oz. bosta...

:-)))

lpA
depersin sporočil: 10.224
[#2715465] 01.06.18 21:53 · odgovor na: anon-178149 (#2715429)
Odgovori   +    1
[MarijanMacek]
Če verjameš je valuta, toda k. glda takjo valuto ki nima neke realne podlage. V renici pa je valuta je približno toliko, kot pred 30 leti hamurabijeva lipa....
Nič manj realne podlage nima kot druge valute. Odvisno je le to, kdaj se bodo stabilizirale in kako jih bodo ljudje sprejeli.
Gustl sporočil: 13.625
[#2715504] 02.06.18 06:48 · odgovor na: (#2715445)
Odgovori   +    3
[rename]
Mah, Crt bo roje lovil, Gustl pa tenis spilal ;-)
Gustl je ze bil na predčasnih, ker bo v nedeljo...tenis spilal :)

Ko pa enkrat vsegliharji zacnejo na volitve hodit, potem pa ves, da voda v grlo tece :)
crt sporočil: 27.121
[#2715514] 02.06.18 08:59 · odgovor na: Gustl (#2715504)
Odgovori   +    2
[Gustl]
> [rename]
> Mah, Crt bo roje lovil, Gustl pa tenis spilal ;-)
Gustl je ze bil na predčasnih, ker bo v nedeljo...tenis spilal :)
Ko pa enkrat vsegliharji zacnejo na volitve hodit, potem pa ves, da voda v grlo tece :)
jaz sem pa postavil najblizjega cebelarja in sosede v stanje pripravljenosti, da gledajo za roje, in prihajam v lj (bljak).
bobek13 sporočil: 4.301
[#2715520] 02.06.18 09:38 · odgovor na: crt (#2715514)
Odgovori   +    0
moje iskreno sožalje...

:-)

lpA

Strani: 1