Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Pregrešni dizelski objem BMW petice

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Froc sporočil: 2.023
[Avto] Tema: Pregrešni dizelski objem BMW petice
[#2713927] 25.05.18 11:42 · odgovor na: anon-20668 (#2713916)
Odgovori   +    2
[matjazfinance]
> [PyotrNovak]
> Komentar: Schrottwagen 530TDI karavan, je 5 letih stal 7000€ za popravila. Naj si ga zataknejo nekam kamor sonce ne sije in to počez. Kolega X6 v 2 letih 9000€.

Osupljive cifre, ampak bi me zanimalo, kaj vse točno se je kvarilo pri teh konkretnih primerkih? In ali ta cifra zajema tudi stroške rednega vzdrževanja ali je tisto še dodatno?
Ti stroški in vrste popravil so najbolj varovana skrivnost pri vseh treh nemških "veljakih". Vprašanje je lahko tudi kolikokrat letno so ti avti na servisu in po koliko dni. Težko bo komu na voljo ta statistika.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2713927

Strani: 1

PyotrNovak sporočil: 5.775
[Avto] Tema: Pregrešni dizelski objem BMW petice
[#2713945] 25.05.18 12:56 · odgovor na: Froc (#2713927)
Odgovori   +    4
X6 - strgana veriga pri cca 160.000. Orgija med bati in ventili. Zlomljena vzmet zadaj, potrebno menjat obe naenkrat, pa še kaj.

520 - vse po malem: turbina, amortizerji, polosi, cel kup male jebe ves čas. Vem da sem vozil redno vozil hčerko k njenemu mehaniku. Nekoč sem si ga sposodil, pa mi pravi: "Za moj BMW je že božič, vse lučke svetijo. Od nezapetega pasu, praznih gum, etc; toda kot vsak pošten nemc' blefira, je vse v redu ti se samo pelji."
Miljon popolnoma nepotrebnih el.motorjev in relejev ki se seveda kvarijo.

Sem imel Mondea do skoraj pol miljona, pa mašina ni bila enkrat odprta.

PS: tudi komentarji v US, ko gre za nemce NISO pohvalni: predragi, pokvarljivi.
Partnerjeva zena je tam kupila minija (BMW motor) in je bila prvo leto v povprečju vsaka dva meseca na servisu.....

Moj mehanik je rekel: Prihaja moj rojstni dan, prosim kupi si BMW. S tem kar imaš sedaj ne zaslužim nič.

Strani: 1