Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
[republican]
Ti si napisal desni Janez, ne jaz... jaz sem samo ponovil za tabo. Janez je toliko desen, kot mu to dopuščajo slovenski volilci, ki so večinoma levosučni... V Sloveniji sploh nimamo pravih desničarjev, ker se morajo vsi politiki obnašat kot levičarji, drugače sploh ne bi imeli šans na volitvah.
Sem napisal, ja. Ampak ne zato, ker bi se on meni zdel desen, kak drugi Janez pa lev, ampak le zato, ker ti oblastnike ločiš na leve in desne, govoriš o levičarjih in desničarjih, operiraš s pojmoma "levica in desnica". Sam te terminologije ne uporabljam oz. če že, potem uporabim "ta desnemu" Janezu tako ljubo sintagmo "tako imenovana" in ju dam v narekovaje. Smatram ju za pojme iz preteklosti, ki z današnjim stanjem, ko vse partije na ekonomskem področju neoliberalizem (čikaška šola, neoklasicizem, če smo natančnejši) sprejemajo kot 10 božjih zapovedi, nimajo dosti skupnega. Zato govorim samo o oblastnikih, ki so zame vsi isti, in trdim, da sta strankarski sistem in tako imenovana demokracija navadno nategovanje folka, ki ne deluje tako, kot naj bi to delovalo v teoriji. Volitve so postale rotacija, kjer se venomer pojavljajo eni in isti frisi z novimi etiketami, vsi skupaj pa so združeni v skupnem zajebavanju in ožemanju državljanov. Če med njimi pride do konfrontacije je to zato, ker bi se tisti drugi, ki trenutno niso na oblasti, radi polastili njihovih stolčkov, da bodo potem lahko sami nastavljali svoj kader. Še sistem delitve oblasti, ki naj bi skrbel, da ga ena veja oblasti ne lomi preveč, pri nas ne deluje. Če bi bilo kaj drugače, bi korumpirani oblastniki pri nas polnili čuze, tako pa sodišča zaradi razžalitve raje obsojajo tiste, ki si drznejo pljuvati po njih, njih pa ne obsodijo.