Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zagon 40-milijonske investicije v lesno žago

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

vrac sporočil: 11.068
Zadnja sprememba: vrac 22.05.2018 13:44
[vickibedi]
Slovenija je pa res u k***, moramo uvažati Škote, da nas učijo žagati les.
Seveda, popolnoma nora odločitev države, da subvencionira eno žago, ne pa kakšne pohištvene ndustrije, kjer bi lahko slovenski les oplemenitili, ne pa da ga bodo Škoti izvozili drugam, da ga bo za potrebe slovenske industrije ostalo še manj. Me pa zanima, kako mislijo urediti promet tovornjakov (na Gomilskem in v Šmatevžu, kjer naj bi žaga menda bila, železnice ni), 4 metre široka cesta je pa bila narejena pred 50 leti. Kjer se seveda ne moreta srečati dva polno naložena tovornjaka z lesom in hlodovino. Me res zanima, kako bodo to rešili, kdo bo financiral razširitev ceste? Škoti najbrž ne, spet bomo to financirali slovenski butli. Ko bodo postali problemi vidni, ko bodo domorodci videli, da jih je Vlada nategnila na polno, ko bodo stali razjarjeni prebivalci Gomilskega na cesti in blokirali promet, se spomnite kaj sem zapisal. Ta lokacija je popolnoma neprimerna.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2713205

Strani: 1

bigl sporočil: 18.363
Lokacija je tudi mene presenetila. Ko je bil govor o savinsjkii dolini sem pomislil, da gre za gornjo, ne pa za lokacijo kjer so se prej menda delale montažne hiše. Lep dan.
1357 sporočil: 7.095
Saj to ni edina takšna investicija, žago podobne kapacitete gradi tudi GH Holding na kočevskem, samo malo bolj potiho in brez pompa. Lokacija je tudi čisto prava, kje boš pa imel žago, sredi ali v bližini gozda kjer se seka je najoptimalnejše da so pasivni stroški čim manjši. Tudi teh malih žagarjev ne razumem prav najbolje. Po slišanih izjavah sodeč do sedaj niso pokazali neke velike podjetniške iniciative ker so samo jamrali in tarnali kako drugi vse zmorejo oni pa ničesar. Če bi bili ti naši žagarji kaj vredni ne bi naša hodovina do sedaj masovno končevala v avstriskih in italijanskih žagah. Naj vam samo povem primer s kočevskega; tam se nahaja čez 60 manjših žag, ki nobena od njih nima optimalnih količin surovine, hlodov, za svoje delo. In namesto da bi se medsebojno povezovali in postalaji močnejši in vplivnejši na trgu med seboj tekmujejo ampak ne v delu in tehnologiji temveč v poslovno civilizacijskem primitivizmu; kdo ima novejšo limuzino, kdo ima novejšo žago( čeprav nima za njo dovolj dela) kdo ima večjo hišo,...in tako v krog. Nobenemu pa ne papde na pamet da bi se začeli žagraji medsebojno povezovati na strokovni in kapitalski ravni. Ampak za vse to jim ni kriva država temveč njihova kratka pamet. Na podoben način je propadla tudi slovenaka pohištvena dejavnost kot celota ker so posamezni poslovni subjekti iz te dejavnosti niso znali strokovno in kapitalsko povezovati, namesto tega so si celo eden drugemo metali "polena do noge" po sistemu "ni važno če je meni crknila ena krava važno da so sosedu crknile tri". Za poropad lesarske dejavnosti so največ krivi predvsem in samo tisti, ki so aktivni v tej dejavnosti na kar najbolje nakazuje tudi današnji primer, nasprotujoči odziv dveh poslovnih zbornic, obrtniška zbornica nasprotuje škotski investiciji, gospodarska zbornica jo pa podpira.

Strani: 1