Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[bobek13]
žepan je prasec, tolko je jasno, a naj bo tudi znano, da privat lekarnarji v slo so priviligirane politično navezane osebe, ker kot sam ugotavljaš, je občinam, lastnicam lastnih lekarn totalen konflikt interesa podeljevat koncesije konkurenci...

in kot takim, lokalnim mikro monopolistom nikoli ni bilo v interesu, da se odpre konkurenca v lekarništvu vsem, in nazadnje, ko so stih&co se lotili tega (odpiranja lekarniškega trga) so na lekarniški zbornici lepo skupaj stopili tako zasebniki kot javnozavodski lekarnarji in družno nastopili proti vsakršni spremembi lekarniške zakonodaje smislu koncesije za vse...

in zaradi takšnih zgodb, jaz ne potočim niti ene solze pri teh zgodbah, ne glede nato, koliko adijo mi je žepan... je*iga, dragi moji nakonektani mini monopolisti, ko se enkrat najde večja riba v ribniku ni več tak zabavno, ne da?

:-p

lpA
Ja to imaš prav. Jaz sem za to, da se vsak, ki izpolnuje pogoje lahko odpre lekarno. Recimo izobrazba, pa nekaj let delovnih izkušenj, pa prostor opremljen po enkih standardih. Pa če je potem 10.000 lekarn v Sloveniji. Naj se jih ohrani toliko kot jih bo prenesel trg. Ne pa da se tukaj nekaj pretvarjamo. Tako kot je, je čisto vseeno če bi država regulirala cene. Recimo -0-10% Avstrijskih cen in je to to.

Ampak saj vidimo kako je, v Sloveniji je celo fizerija reguliran poklic.