Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

vrac sporočil: 11.068
[]
Zanimivo bi bilo videti obratno situacijo, ce bi CHF potonil glede na EUR. Tako bi CHF kreditojemalci kredite zaprli za manj EUR, kot so si jih izposodili. Ali bi v imenu pravicnosti banki vrnili vsaj razliko do glavnice (v EUR) ali bi to razliko videli kot nagrado za svojo pametno odlocitev. Vsak naj sebi odgovori na to vprasanje in potem razmisli o brezobzirnosti "neoliberalnega kapitala"...
Jemalci kreditov v CHF niso šli v banko in zahtevali kredit v tej valuti. To so jim predlagali bankirji. In to zato, ker za kredit v CHF-ih posolilojemalci niso bili kreditno sposobni! v CHF pa so po logiki bankirjev bili.... In uradna vauta v Sloveniji je, če se ne motim EURO in ne CHF! Ti nič ne pove, da ne moreš biti kreditno sposoben in nesposoben hkrati? Banke so problem zakuhale same in je čisto prav, da ga tudi požrejo same.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2712615

Strani: 1

anon-371742 sporočil: 47

Saj ne mores bit, sposoben si lahko vrniti določeno stevilo eur na mesec (recimo 500)...

Ce pa to potem znese 50.000 eur kredita, oziroma 90.0000 CHF ki po takratnem tecaju znese 60.000 eur. Kaj izberes? Sam izbereš... Banka ti predstavi obe alternativi... A potem vprašaš oziroma pri sebi razmišliš, preden podpišeš, zakaj ta razlika, pa je tvoja odločitev...
mimoidoci sporočil: 5.986
[vrac]
> []
> Zanimivo bi bilo videti obratno situacijo, ce bi CHF potonil glede na EUR. Tako bi CHF kreditojemalci kredite zaprli za manj EUR, kot so si jih izposodili. Ali bi v imenu pravicnosti banki vrnili vsaj razliko do glavnice (v EUR) ali bi to razliko videli kot nagrado za svojo pametno odlocitev. Vsak naj sebi odgovori na to vprasanje in potem razmisli o brezobzirnosti "neoliberalnega kapitala"...

Jemalci kreditov v CHF niso šli v banko in zahtevali kredit v tej valuti. To so jim predlagali bankirji. In to zato, ker za kredit v CHF-ih posolilojemalci niso bili kreditno sposobni! v CHF pa so po logiki bankirjev bili.... In uradna vauta v Sloveniji je, če se ne motim EURO in ne CHF! Ti nič ne pove, da ne moreš biti kreditno sposoben in nesposoben hkrati? Banke so problem zakuhale same in je čisto prav, da ga tudi požrejo same.
E moj vrač. Na tvoje vprašanje: "Ti nič ne pove, da ne moreš biti kreditno sposoben in nesposoben hkrati?", bi si morali odgovoriti ravno kreditojemalci. Če tule sogovorniku razlagaš, da bi moral v to posumiti, bi to moralo veljati tudi za vsakega normalnega kreditojemalca. In v to, da je pri nas uradna valuta EUR in ne CHF tudi.

Če torej zgoraj ščitiš kreditojemalce, potem uporabi vsaj konsistentno argumentacijo. Tvoja obstoječa je namreč proti njim, hehe.
wrop sporočil: 110
Da nisi kreditno sposoben v EUR, si pa v CHF, je povsem mogoče. To bi v resnici moral vedeti vsak, ki je končal srednjo šolo. V resnici sploh ni potrebno gledati dveh valut, dovolj je samo, da pogledamo različni obrestni meri. Nekdo je lahko kreditno sposoben pri 2 % ef. odbresni meri, pri 4 % pa ni. Torej lahko si kreditno sposoben pri 2 % obresni meri v CHF ne moreš pa biti pri 4 % v EUR.
Zanimivo bi bilo videti izobrazbeno strukturo frankovcev, predvsem tistih, ki se pizdakajo po sodiščih in medijih.
lea1 sporočil: 834
Odvisno od primera, jaz sem v tistem času tudi jemala stanovanjski kredit, tistega v CHF mi niso priporočali bankirji, temveč *prijatelji in znanci*
Vzela sem ga v € in s fiksno OM. Res so se mi nekateri v začetku norčevali za hrbtom, ampak sčasoma se je zadeva obrnila tak, da so ti isti začeli jamrati, kako jih je banka prepričala v nekaj. C teh primerih vem, da so se za ta kredit odločili iz čistega pohlepa,
ki jim je "zameglil presojo", se mi pa zdi, da je to pri nas pogosto, kot npr. v teh raznih shemah, ob naslednji priložnosti je spet vse isto.
depersin sporočil: 10.224
[vrac]
Jemalci kreditov v CHF niso šli v banko in zahtevali kredit v tej valuti. To so jim predlagali bankirji.
Predlagali - niso jih prisilili. Saj vsi vemo. CHF je imel nižje obresti in je bil zato bolj privlačen za kredite kot EUR.
In to zato, ker za kredit v CHF-ih posolilojemalci niso bili kreditno sposobni! v CHF pa so po logiki bankirjev bili...
Ja. Ker zakon določa maksimalno višino obroka, ničesar drugega pa ne.
In uradna vauta v Sloveniji je, če se ne motim EURO in ne CHF!
Pred tem je bil pa SIT, pa so kredite dajali v glavnem samo v tujih valutah - v glavnem EUR ali še prej DEM.

Strani: 1