Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.909
Zadnja sprememba: najobj 15.05.2018 20:19
[vrac]
> [najobj]
> ... Serijski podjetnik Elon Musk je prejšnji teden napovedal, da bodo prvi testni predor pod Los Angelesom odprli za poskusne vožnje v nekaj mesecih. ...
>
> ... evo, toti "serijski podjetnik" je nekaj najboljšega, kar sem v zadnjem cajtu prebral na Financah, ker boljše kot s pridevnikom "serijski" je Muska res težko opisat ...
>
> P.S.: sploh ne dvomim, da bo Musk nabral investitorje, ki bodo plačali njegov novi nekoristni blef, ker ne vem, v čem je korist hitrost vožnje skozi predor podvojit, stroške za to pa povečat za milijonkrat ...
Nekaj je sicer res, Musk je velemojster za pridobivanje investitorjev v projekta, ki obstajajo še samo v njegovi glavi. Dejansko pa dela tudi gigantske premike, tako v elektomobilnosti, tudi izstreljevanju satelitov in še marsikje drugje, kjer je pokazal pot, da se da s privatnim kapitalom projekte, ki jih država neznansko preplačuje, izvesti nekajktrat ceneje. Tudi če poslovno propade, se bo zapisal v zgodovino pozitivno. Je vizionar, pa naj kdo trdi kar hoče. Meni je všeč.

Ni pa nujno, da bi ta ideja iz članka bila dražja od klasičnih tunelov. Gre za manjše premere cevi, sama prdvidena hitrost prometa bi bila nekajkrat višja od klasičnega prometa, zato bi potemtakem ena proga nadomestila nekaj pasov avtoceste v tunelu, kar je že po defaultu nekajkrat ceneje od obstoječih rešitev. Promet v velemestih itak že danes ne poteka brez računalniških simulacij za ogibanje prometnih zamaškov, zato postavitev elektronsega avtmatiziranega sistena kot si ga zamišlja Musk niti ne bi pomenil kvantnega preskoka napram že poznanim rešitvam. Da prihrankov energije in izgubljejnega časa niti ne upoštevamo. Mislim, da bo projekt Musk tudi uresničil, ker je za moje pojme genialen.
... OK, če bo promet tudi po cestah potekal v totih pladnjih, potem bo pri vožnji skozi Muskove predore promet res tekel hitreje in ne bo izgubljenega časa s pretovorom avtomobilov na pladnje, v nasprotnem pa ne vem, kako bo promet zgledal pred predori ...

P.S. ker je Musk stručko tudi za predore, bi nam lahko pomagal zgraditi drugi tir, ki bo skoraj v celoti tekel v predorih ...