Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj nas čaka z drugim tirom?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.252
[Glavni forum] Tema: Je zakon o drugem tiru preživel?
[#2711781] 14.05.18 08:23 · odgovor na: anon-93129 (#2711772)
Odgovori   +    0
[Mleben]
> [uporabnik2016]
> Kdo bi moral povrniti stroške povsem nepotrebnega referenduma??

Cerar, ker ni dovolil, da bi bil hkrati z volitvami.
Vsebinsko je bolj prav, da so te reči ločene. pa ne zarad Cerarja.

Volitve so namenjene izbiri predstavnikov prebivalcev v DZ. In ti predstavniki v okviru svojih list in strank peljejo neko politiko, ki nima le ene alineje. Vsaka ma neke svoje poglede in skupek teh ti je bodisi blizu al pa manj blizu. al pa sploh ne blizu.

Pri referendumu pa gre za spraševanje o točno določeni problematiki. O nekem majhnem delčku te ali one politike. Ni prav da se sprofilira volilna kampanija na eno samo (sicer vsebinsko) vprašanje. Ker politika pelje poleg te železnice, še kaj drugega, mar ne?

Ker bi lahko politika se šla predvolilno kampanijo na temo 2. tira, mi je v bistvu malce smešno, da te priložnosti zdajšna opozicija niti ni pograbila, in samo nabijala mi smo proti mi smo proti, mi smo proti.... Tako pa v interaktivnem glasilu

nova24tv.si/oznaka/drugi-tir/

Nekih silnih zavzemanj kontra drugemu tiru (Zakonu o financiranju drugega tira) ni opazit. Bolj stokanje na temo kdaj bo referendum etc... Vsebinsko zakaj bit kontra pa ni veliko opazit. Zdaj kok ma to veze s tem, da ima SDS solidno kapitalsko povezavo z Madžari preko taistega glasila, obenem pa orban skup z Janezom maha z zastavicami, po tretjem pa na precej poceni način ta ista madžarska vstopa v logistično verigo v Sloveniji... ne vem. Sumim pa da so bili to pot bolj deklarativno proti, kot zares...