Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[rename]
> [mlin987]
> S to izjavo se pa absolutno strinjam ! Dajmo na referendum, če se priključimo kar AU.
> Sem prepričan, da bi mnogi izmed nas, ki delamo v gospodarstvu to želeli, saj ne želimo več prvorazrednih in drugorazrednih državljanov! Pa tudi znanje in sposobnosti so tam cenjene vrline, pri nas pa je cenjeno edino brezhrbteničarstvo in odsotnost kritičnega mišljenja!

A, ne AU :-))))
Dobro naj bodo ZDA. Če bi nas ZDA želele za svojo 51. državo bi večina na referendumu prav tako kot za Avstrijo bila za ZDA. Sicer je najboljša rešitev Federacija EU s skupnim EU proračunom brez pomembega vpliva slovenske politike, nekaj podobnega kot je bilo v Avstro - Ogrski. Če se vrnem na prodajo državnih podjetij je problem v tem, ker slovenska država v kateri z državnimi podjetji gospodari plenilska politika ni dober gospodar, sicer v EU imamo nešteto primerov dobrega gospodarjenja z državnimi podjetji (poglejmo Fraport, ki je v državni in občinski lasti). Mogoče bo enkrat v prihodnosti prihodnja slovenska država z novo generacijo politikov dober gospodar, današnja generacija politikov pa zagotovo ni. Končno sem tudi jaz dosegel nebesa, je rekel ostareli Desusov kočevski lokalni šerif ob imenovanju za direktorja državnega gozdnega podjetja in je z nebesi zadel žebljico, kajti vsi imenovani direktorji, vodilni ali nadzorniki v državnih podjetjih z imenovanji dosežejo nebesa in se imajo nebeško in seveda nasprotujejo prodaji nebeških državnih podjetjih.