Strani: 1

0126Bacis sporočil: 3.012
[#2710087] 03.05.18 10:57
Odgovori   +    0
Še malo veš na to temo:

Tesla Is Burning So Much Cash It Could Go Broke By The End Of The Year:

1) Tesla Is Burning So Much Cash It Could Go Broke By The End Of The Year
2) Electric Cars Are Failing To Woo Average American
3) How Tesla “Shot Itself In The Foot” By Trying To Hyper-Automate Its Factory
4) Washington State Clean Vehicle Tax Exemption To Expire May 31
5) Bosch Diesel "Breakthrough" Great News For Auto Finances, Might Slow Switch To Electric Cars
6) Rising Levels Of ‘Frustration’ At UN Climate Stalemate Over Paris Agreement

Od tukaj:
mailchi.mp/150b4213b...f-the-year
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2710089] 03.05.18 11:19 · odgovor na: 0126Bacis (#2710087)
Odgovori   +    0
[0126Bacis]
Še malo veš na to temo:

Tesla Is Burning So Much Cash It Could Go Broke By The End Of The Year:

1) Tesla Is Burning So Much Cash It Could Go Broke By The End Of The Year
2) Electric Cars Are Failing To Woo Average American
3) How Tesla “Shot Itself In The Foot” By Trying To Hyper-Automate Its Factory
4) Washington State Clean Vehicle Tax Exemption To Expire May 31
5) Bosch Diesel "Breakthrough" Great News For Auto Finances, Might Slow Switch To Electric Cars
6) Rising Levels Of ‘Frustration’ At UN Climate Stalemate Over Paris Agreement

Od tukaj:
mailchi.mp/150b4213b...f-the-year
Musk ima očitno podporo lobijev, ki v elektrifikaciji vidijo priložnost za enormne zaslužke v prihodnosti, pod pretvezo varstva okolja. Če oz. ko bodo bencinski in dizelski motorji izumrli, bo postala proizvodnja elektrike in z njo povezane infrastrukture cvetoč biznis, cena elektrike pa se bo povzpela v nebo.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2710111] 03.05.18 13:47
Odgovori   +    3
sramotenje priimka Tesla se nadaljuje
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2710119] 03.05.18 15:31 · odgovor na: shevchenko (#2710111)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: mimoidoci 03.05.2018 15:34
[shevchenko]
sramotenje priimka Tesla se nadaljuje
Podobno razmišljaš kot jaz. Namreč, odkar si ti Ševčenko, so se meni zamerili nogomet, Kijev in Milano. Rossoneri so zame samo še rossi. No ja, včasih, ko tule brcaš v temo, so pa tudi neri.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2710134] 03.05.18 17:49 · odgovor na: mimoidoci (#2710119)
Odgovori   +    0
Podobno razmišljaš kot jaz. Namreč, odkar si ti Ševčenko, so se meni zamerili nogomet, Kijev in Milano. Rossoneri so zame samo še rossi. No ja, včasih, ko tule brcaš v temo, so pa tudi neri.
me veseli, imava docela enake poglede na nogomet, rossonere, milano, predvsem pa kijev.
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2710147] 03.05.18 20:29 · odgovor na: shevchenko (#2710134)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: mimoidoci 03.05.2018 20:32
[shevchenko]
> Podobno razmišljaš kot jaz. Namreč, odkar si ti Ševčenko, so se meni zamerili nogomet, Kijev in Milano. Rossoneri so zame samo še rossi. No ja, včasih, ko tule brcaš v temo, so pa tudi neri.

me veseli, imava docela enake poglede na nogomet, rossonere, milano, predvsem pa kijev.
Dobro. Samo, da ne boš od sedaj dalje pljuval v mimoidoče...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2710150] 03.05.18 20:39 · odgovor na: mimoidoci (#2710147)
Odgovori   +    0
Dobro. Samo, da ne boš od sedaj dalje pljuval v mimoidoče...
tako, kot ti pljuvas, jaz zagotovo ne bom.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2710155] 03.05.18 21:15
Odgovori   +    1
treba je priznati, da ima musk izjemen talent, edino, cesar ne vem, je, ali bi ga postavil pod ali nad hansa christiana andersena
nimasmisla sporočil: 68
[#2710223] 04.05.18 12:24 · odgovor na: anon-204390 (#2710089)
Odgovori   +    2
Musk ima očitno podporo lobijev, ki v elektrifikaciji vidijo priložnost za enormne zaslužke v prihodnosti, pod pretvezo varstva okolja.
Domnevam, da se z prihodnostjo ukvarjajo bolj pravljičarsko, zagotovo pa jih zanima "denarni tok" v sedanjosti.
Če oz. ko bodo bencinski in dizelski motorji izumrli, bo postala proizvodnja elektrike in z njo povezane infrastrukture cvetoč biznis, cena elektrike pa se bo povzpela v nebo.
Tehniki, ki se vsaj malo spoznamo na elektro stroko, vemo, da je dosti praktično nepremostljivih ovir, da bi lahko zagotovili množično elektrifikacijo avtomobilov. V tem zahtevnem projektu bi po mojem mnenju morali najprej sodelovati nov Nikola Tesla, Einstein ipd.. Če pa genijev ni na voljo pa opraviti vsaj konkretne temeljne raziskave in dvigniti znanost v tej smeri na višji nivo, kar pomeni velika sredstva, privatniki pa praviloma za te "hece" niso zainteresirani, bolj za cuzanje gnarja, ko pa tega zmanjka, pa stečaj, zadevo prevzame drugi in zgodba se lahko ponovi.
No ja, nekaj v tej smeri bi lahko opravili na fakultetah ob podpori recimo države ... pa ne vem kako je z tem. Skratka nekih bazičnih premikov še očitno nismo zaznali. Večinoma je na delu načrtna propaganda ali pa na drugi strani pravljičarstvo. Takle mamo.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2710233] 04.05.18 13:27 · odgovor na: nimasmisla (#2710223)
Odgovori   +    0
[nimasmisla]
> Musk ima očitno podporo lobijev, ki v elektrifikaciji vidijo priložnost za enormne zaslužke v prihodnosti, pod pretvezo varstva okolja.

Domnevam, da se z prihodnostjo ukvarjajo bolj pravljičarsko, zagotovo pa jih zanima "denarni tok" v sedanjosti.

> Če oz. ko bodo bencinski in dizelski motorji izumrli, bo postala proizvodnja elektrike in z njo povezane infrastrukture cvetoč biznis, cena elektrike pa se bo povzpela v nebo.

Tehniki, ki se vsaj malo spoznamo na elektro stroko, vemo, da je dosti praktično nepremostljivih ovir, da bi lahko zagotovili množično elektrifikacijo avtomobilov. V tem zahtevnem projektu bi po mojem mnenju morali najprej sodelovati nov Nikola Tesla, Einstein ipd.. Če pa genijev ni na voljo pa opraviti vsaj konkretne temeljne raziskave in dvigniti znanost v tej smeri na višji nivo, kar pomeni velika sredstva, privatniki pa praviloma za te "hece" niso zainteresirani, bolj za cuzanje gnarja, ko pa tega zmanjka, pa stečaj, zadevo prevzame drugi in zgodba se lahko ponovi.
No ja, nekaj v tej smeri bi lahko opravili na fakultetah ob podpori recimo države ... pa ne vem kako je z tem. Skratka nekih bazičnih premikov še očitno nismo zaznali. Večinoma je na delu načrtna propaganda ali pa na drugi strani pravljičarstvo. Takle mamo.
Tehnologije masovne elektrifikacije so sicer že znane in desetletja že v funkciji, seveda pa bi šlo za enormna vlaganja v infrastrukturo. Nekako tako kot če bi obstoječ avtocestni križ morali kar naenkrat potrojiti. Praktično je seveda možno narediti vse z dovolj sredstvi in političnim ozadjem, ampak na koncu davkoplačevalec (potrošnik) itak plača vse...
bobek13 sporočil: 4.301
[#2711190] 11.05.18 07:18
Odgovori   +    0
Fremont we have a problem...

www.yahoo.com/gma/nt...ories.html

lpA

Strani: 1