Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 04.05.2018 08:27
Najbolj pomembno je na koncu, ki podre vse prej napisano. Torej, če bo nova vlada popustila terorju sindikatov javnega sektorja in zvišala že zdaj spodobne plače zaposlenih, ki za 30% presegajo plače v gospodarstvu, se bo podrlo vse. Vedeti moramo, da v Avstriji in Nemčiji za plače zaposlenih v javnem sektorju porabijo 9% BDP, v Sloveniji porabimo 11% BDP, če pa bi v maso za plače dodali še milijardo bi javni sektor prilastil še 2% BDP.

Drugi razmišljajo in se pripravljajo na krizo. Zakaj? Veliki jez je med svetom financ in realnim gospodarstvom. Svetovni proizvod je danes za 25% večji kot leta 2007 (v Sloveniji smo nekako na istem), globalni dolg pa je v istem času zrasel za 42%, kar je zgodovinsko nepredstavljiva rast dolga. Torej, veliko bogastva je zraslo na papirju, saj je vse raslo v režiji bank – obresti so bile nične, tiskal se je denar, kar se je reklo kvantitativno popuščanje...kakorkoli, dolg je rasel hitreje od BDP.

Kdaj bo ta balon počil? V Sloveniji se obnašamo kot da nikoli in ne opažamo ali ne želimo opaziti nevarnost, ki je na poti in govoriti o fiskalnem varčevanju je v Sloveniji bogokletna misel...“Give me a one-handed economist!” Harry Truman famously groaned...Kajti v eni roki imamo dolgo obdobje ekonomske rasti, v drugi roki pa se ekonomske in finančne zahodne igre (špekulacije) počasi zaključujejo. Obrestne mere bodo rasle in »monetary morphine« bo manj, Slovenija pa je še vedno strukturni bolnik.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2710169

Strani: 1

premza sporočil: 4.276
[FIN-311684]

Nisem čisto prepričan.
Šef ECB je na tiskovni enkrat dejal "...po mnenju ECB stopnja evrske inflacije še vedno ni vzdržna. Vzdržna bi bila, ko bi bila blizu dveh odstotkov na letni ravni tudi brez spodbujevalnih ukrepov."

A kdo sploh ve, zakaj je ravno 2% inflacija edini cilj monetarne politike?
Imamo visoko gospodarsko rast, visoko zaposlenost, kaj bi ECB še rada?

ECB dela eksperiment, za katerega nihče ne ve, kako se bo končal. Ja se samo bojim, da bomo z nekonvencionalnimi ukrepi kmalu prišli do nekonvencionalnih težav.
anon-329788 sporočil: 2.321
Obstoječi svet si še ene krize politično več ne more privoščiti. Posledica krize iz leta 2008 so nacional populizmi in protekcionizem. Še ena kriza v kratkem bi pomenila rojstvo novih komunističnih sanj in "upravitelji" sveta se tega hudičevo dobro zavedajo. Ni slučajno prišlo do tega, da se je razvezal mošnjiček s pomočjo kvantitativnega sproščanja, ker je politika varčevanja (reševanja Nemških in Francoskih bank) Evropo skoraj uničila.

Strani: 1