Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[depersin]
> [MarijanMacek]
> In to plačujemo tako mastno, da je elektrika v Nemčiji približno 50% dražja, kjer se trudijo zapreti vse TE na premog, vsaj tako se je pisalo na Financah forumu.

Primerjaj nas s Poljsko, kjer je elektrika cenejša, ne pa z Nemčijo, ki absolutno pretirava s svojo zelenostjo.
Zdaj mi pa ti zaupaj majhno pomembnost, ali ti v svoji vsemogočnoti kupuješ elektriko pri HSE ali pri enem od trgovcev, Energija Plus, GEN-I, Petrol,... namreč HSE prodaja elektriko iz elektrarn, trgvci pa potrošnikom. za prenos pa skrbi sistemski operater ELES in distributerji na nižjem nivoju. In če je cena elektrike iz HSE previsoka, jih nihče ne sili kupovati, seveda če je na voljo na borzi, kar pa v mrzlih zimah ni nujno..... In v svoji veliki modrosti nedvomno veš da je preko 50% računa vse kaj drugega kot poraba energije. Ali se pa v svoji skromnosti mogoče motim?

Mi plačujemo dražjo elektriko zaradi prevelikih stroškov.
Lahko tudi tako razumeš, ampak ustanovi firmo in začni prodajati elektriko, pa boš videl, blebetati je pač zelo lahko. O tem kakšni so stroški za distribucijo se pa da razpravljat. Ampak kdo te sili, da si priklopljen na omrežje. Postavi si FV elektrarno, nabavi si baterije, pa boš videl kako "poceni" bo zastonj energija.
> In vsi boste rekli, kako se je podražil šentviški predor.

Ja.

> Noben pa ne pove, da se je iz prvotnega 2x2 cevnega spremenil v 2x3 cevni.

Morda je bil pa to celoten namen. Malo prirediš, potem spremeniš - ostane isti izvajalec, samo navije ceno.
Tako sklepaš ti, ki si priznan graditelj tunelov.
> So pač rezulati vrtanj pokazali, da se da zgraditi v večjem preseku.
Vse te analize se naredijo prej, ne kar nekje vmes.
To seveda trdiš, ker si zgradil že ne vem koliko tunelov, meni je znano samo to kar mi je povedal sin, ki se na te stvari nekoliko poklicno spozna, njemu je pa marsikaj povedal službeni kolega, ki je vrtal Šentvid in na podlagi referenc postal v uranovem rudniku v Kanadi mednarodno priznan strokovnjak... No upam, da boš postal glavni inženir v Karavankah, omenjeni iz Kanade ima dovolj takšnihle "vsevednežev" kakor si ti in ni zanesljivo, če bo prevzel posel.

> ali gre za Zidarjev način dela, izka ponudba, izžemanje z aneksi, ali je v ozadju kakšna sprememba.

Gre za Zidarjev način dela, ki mu je ustregla politika.
in se že dolgo ne izvaja več, pravzaprav se ne more, ker smo gradbeništvo skorajda likvidirali.
> Ko sem pa omenil, da primer češke firme OHL-ŽS in nekvalitetnega dela, pa še vedno menim, da je edino pravilno da je spokala iz Slovenije.

Morda je bila prisiljena v to, saj je morala konkurirati slovenskim tajkunom z dumpinškimi cenami - ni bila edina.
Nihče jih ni silil v nizke cene v ponudbi. So sami dali najnižjo in se izkazali za zaupanja ne vredno. In so pač spokali..... Sicer mi pa ni jasno, tički kot si ti, bi zgradili tir v Koper s Kitajci za zelo majhne denar, sedaj pa jamraš o dumpinških cenah, saj prav za nje navijaš.
Šlo je za stiskanje drugih - da so lahko tajkuni dobro živeli.
Ko so pred nekaj leti delali omenjeni remont, ni bilo več pri koritu nobenega od znanih tykunov, pravzaprav so v glavnem živeli na naše stroške v kehi. vsekakor pa sreča, da se je vsaj nekaj ohranilo.

Skratka nehaj pisati o stvareh, o kateri pojma nimaš in ponavljaš določene politične floskule. Sicer boš obveljal v moih pa še kakšnih očeh za enega navadnega drekača. No dopuščam pa možnost, da se motim in si res gradbeni strokovnjak za vrtanje tunelov. V tem primeru se pa prav ponižno opravičujem, sam namreč nisem gradbenik in vem samo toliko, kolkor slišim med nedeljskim družinskim kosilom.