Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[Viljem]
Mal brezvezen odgovor bi rekel. Nepremičnine so bile vrednotene v času gospodarske krize, zato mi jasno kako lahko vrednost pade, če pa cene nepremičnin rastejo na vseh trgih, na katerih nastopa Mercator.
Da ne govorim, da je Mercator prodal dejavnosti, iz katerih je ustvarjal dobiček, kje je končal ta denar, če se zadolženost ni znižala? Sicer bi bilo pa veliko bolje, če bi Mercator, kodler je bil samostojen monetiziral nepremičnine, kar bo sedaj naredil bankrotirani lastnik.
Sicer pa jaz nisem tovariš. Lahko mi rečete Viljem, lahko pa gospod.
Agrokor je najprej Mercatorju pomagal z dokapitalizacijo in ga tako razbremenil. Potem pa je Agrokor vseeno našel način, kako iz Mercatorja počrpati vsaj nekaj denarja nazaj. Saj je po dokapitalizaciji Mercator spet veljal za solidno stoječe podjetje. No, boljše kot Agrokor. V realnosti pa še vedno slabo. Kar je logično, ne more nekdo ki se utaplja, reševati drugega utapljajočega.

Tako, da se moram pridružiti mnenju kolega mimoidočega. Mercator je imel težave že zelo dolgo časa, saj je šlo vseskozi za politični, ne pa ekonomski projekt.

Hrvatje sedaj pucajo, da bodo potem lahko Konzum in Mercator prodali v paketu. Mercator je bil potreben temeljitega čiščenja. Vprašanje je samo, ali so ga Hrvatje že dovolj očistili. Ker v času ko se je težave pometalo pod preprogo in so se razni Zokiji in Lumpiji hvalili kako super je Mercator, sta v Slovenijo na polno stopila Hofer in Lidl. Spar je razvejal svojo mrežo. Kljub temu, da kokodakajo o tržnem deležu Mercatorja, je danes slednji sledilec in ne dominantni igralec. Pravila igre narekujejo Spar, Hofer in Lidl. V tem vrstnem redu. Mercator pa izgubljen tava in išče rešitve.