Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Petunija1]
Dobri stari časi, ko je bilo nadlegovanje žensk še povsem družbeno sprejemljivo in celo predmet zabave-komedije, nekaterim se očitno zelo toži po njih, jaz pa menim, da res spadajo samo še v muzej.
Hotel sem samo povedati, da je, kadar si na dolgi in utrudljivi poti in se ti zdi cilj še daleč, fino vsake toliko časa pogledati nazaj, na že prehojeno. Name deluje tolažilno in motivacijsko, še posebno v hribih, npr. ko prideš nad gozdno mejo in se bolje vidi naokrog ter v dolino. :-)
Ne želim žaliti tvojih žensk, ampak po moje nimata pojma. Prvič, ne razumeta, da vloga novinarja ni božanje gostov ali nekritično dajanje platforme, da razlagajo svojo agendo, sploh če so tako kontroverzni kot je Peterson, ampak izzivanje in preizpraševanje njihovih stališč,
To ja, ne pa, da jim polaga v usta besede, ki jih niso izrekli. Sem gledal še dva njena intervjuja in v obeh se je obnašala kot precej inkvizitorsko. Pač, šoubiznis.
Sedaj, ali lahko igraš vlogo novinarja-zasliševalca tudi v privatnih družbah in debatah, je pa druga stvar.
No, reciva, da so družbe, ki izrazito presegajo okvir small talka in gossipa zame redke. :-)
Jordan Peterson ni nepopisan list, njegova šovinistična stališča so znana. Ampak leta 2018 seveda nihče ne bo šel na tv-ju direkt razlagat da so ženske drugorazredne pač pa bo to sporočilo zavil v celofan, Newmanova je naredila samo to "napako", da ni nasedla lepo zapakiranim floskulam ampak je udarila direkt v sredino.
Jaz zanj nisem slišal, dokler se ni pojavil ta posnetek z Newmanovo, ki je naredila samo to napako, da mu argumetacijsko sploh ni bila dorasla. Bila je poučena, kakšne grehe ima na vesti in kako naj bi ga zmlela. Ženska varianta Gorazda Slaka. Še kadar ima prav, ti pusti nemarno grenek okus v ustih.
O Whoopi nisem imela kakšnega posebnega mnenja, odkar je pa zagovarjala Cosbya glede obtožb posilstev v smislu, da je pri tem posredi rasizem, je pa pri meni izgubila vso kredibilnost.
Ups, tega pa nisem vedel. Zdaj sem poiskal, prebral in kot razumem, je zaradi prijateljevanja (ali rasne solidarnbosti) z njim na začetku trdila, da mu morajo posilstva najprej dokazati. Potem so jo prepričali s podatki...
In tudi to, da ženska pristane na spolni odnos s tem ko gre v tipovo stanovanje, je čista neumnost.
Je neumnost, če si odrasel moški to omisli kot izgovor za jasno nezaželeno početje, ni pa neumnost, če govoriva o simboliki takega dejanja v trenutku, ko jo on po večerji/kinu itn. povabi k sebi, ona (odrasla ženska) pa reče ja. Zakaj? Ker hoče samo še en kozarec vina in videti njegov fotoalbum? Je pa seveda ogromno odvisno od okoliščin, zato se o takih zadevah ne da razsojati pavšalno.