Strani: 1 2

sopranos sporočil: 11.404
[#2708927] 23.04.18 16:25
Odgovori   +    39
Zadnja sprememba: sopranos 23.04.2018 16:33
Po eni strani je dobra novica, da bodo s tem denarjem (ki so ga upam večinoma pridobili od tujih vlagateljev) naredili nekaj konkretnega. Super, da se investira.

Po drugi strani pa vse to vlaganje v nepremičnine kaže predvsem na to, da je celotna kripto zadeva več ali manj nateg. In zato denar vlagajo v tradicionalne (kao dolgočasne panoge), ki ohranjajo vrednosti in prinašajo konkreten denar.

Tako, da je tole po eni strani pametna poteza, po drugi strani pa do obisti razkrinkava bleferstvo celotne kripto scene.
anon-5498 sporočil: 73
[#2708929] 23.04.18 16:29 · odgovor na: sopranos (#2708927)
Odgovori   +    23
Skrajno neumna poteza in meče slabo luč na vse pretekle in prihodnje ICO.

Razumem, da morajo širiti prostore zaradi povečanja poslovanja, ampak kaže tudi da ne mislijo vsega denarja nameniti v development projekta, temveč da skrbijo za lastno rit. In ker VIB ni security token, si lahko vlagatelji obrišejo pod nosom.

STRONG DUMP!!!
Gustl sporočil: 13.625
[#2708934] 23.04.18 17:10 · odgovor na: anon-5498 (#2708929)
Odgovori   +    0
[XSEME2]
Skrajno neumna poteza in meče slabo luč na vse pretekle in prihodnje ICO.
Po mojem pa ne, po mojem pa take poteze lahko pomagajo pri vrednotenju prihodnjih ICO.
sopranos sporočil: 11.404
[#2708935] 23.04.18 17:13 · odgovor na: Gustl (#2708934)
Odgovori   +    7
[Gustl]
> [XSEME2]
> Skrajno neumna poteza in meče slabo luč na vse pretekle in prihodnje ICO.

Po mojem pa ne, po mojem pa take poteze lahko pomagajo pri vrednotenju prihodnjih ICO.
Kaj ima lastnik coinov od tega, to meni ni jasno?
LeonTosic sporočil: 283
[#2708936] 23.04.18 17:15 · odgovor na: sopranos (#2708935)
Odgovori   +    0
Resno mislijo. Ce ne bi, bi denar samk zapravili in projekt ugasnili. Viberate je en boljsih ico projektov. Sam ne bit fovs ce bo 5 eur naslednje leto...
Gustl sporočil: 13.625
[#2708937] 23.04.18 17:16 · odgovor na: sopranos (#2708935)
Odgovori   +    3
[sopranos]
> [Gustl]
> > [XSEME2]
> > Skrajno neumna poteza in meče slabo luč na vse pretekle in prihodnje ICO.
>
> Po mojem pa ne, po mojem pa take poteze lahko pomagajo pri vrednotenju prihodnjih ICO.

Kaj ima lastnik coinov od tega, to meni ni jasno?
Ne vem, to naj sam pogrunta in pri nasledjem ICO to upošteva. Torej zdaj je končno oprijemljivo, kakšna je lahko višina pričakovanega donosa/koristi - najemnina za poslovne prostore. Zdaj pa naj evaluirajo :)
Gustl sporočil: 13.625
[#2708939] 23.04.18 17:19 · odgovor na: LeonTosic (#2708936)
Odgovori   +    0
[LeonTosic]
Resno mislijo. Ce ne bi, bi denar samk zapravili in projekt ugasnili. Viberate je en boljsih ico projektov. Sam ne bit fovs ce bo 5 eur naslednje leto...
Koliko bo, pojma nimam. Ne zdi se mi pa zelo neumno del denarja umaknit iz kriptosveta, tudi za kriptopodjetja. Ker velik del stroškov pač nimajo v kripto.
sopranos sporočil: 11.404
[#2708942] 23.04.18 17:35 · odgovor na: Gustl (#2708937)
Odgovori   +    5
[Gustl]
> [sopranos]
> > [Gustl]
> > > [XSEME2]
> > > Skrajno neumna poteza in meče slabo luč na vse pretekle in prihodnje ICO.
> >
> > Po mojem pa ne, po mojem pa take poteze lahko pomagajo pri vrednotenju prihodnjih ICO.
>
> Kaj ima lastnik coinov od tega, to meni ni jasno?

Ne vem, to naj sam pogrunta in pri nasledjem ICO to upošteva. Torej zdaj je končno oprijemljivo, kakšna je lahko višina pričakovanega donosa/koristi - najemnina za poslovne prostore. Zdaj pa naj evaluirajo :)
Saj to, da je nekaj oprijemljivega je tudi meni ok. Sem prej o tem pisal. Ampak kaj ima od tega imetnik coinov? Kakšne obveznosti ima do njega izdajatelj? Kakšne vzvode ima imetnik coinov?

Pri delnicah je to več ali manj jasno. Tudi če gre zadeva v junk, jih lahko odkupiš. Dobiš večino, zamenjaš vodstvo, prevetriš posel.

Kaj pa tukaj? Kot jaz vem tega vpliva ne moreš pridobiti. Dividend tudi ni. Organiziranega trga tudi ne. Pa tudi če bi bil, pa da bi pokupil večino coinov, še vedno ne moreš nič. Z njim lahko počneš samo toliko kolikor ti firma, ki jih izdaja dovoli in omogoči.

Če se motim me prosim popravi(te).
Gustl sporočil: 13.625
[#2708943] 23.04.18 17:41 · odgovor na: sopranos (#2708942)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Gustl 23.04.2018 17:42
[sopranos]
Ampak kaj ima od tega imetnik coinov? Kakšne obveznosti ima do njega izdajatelj? Kakšne vzvode ima imetnik coinov?
Enake kot prej, nič se ni spremenilo. Če bo podjetje kdaj razvilo produkt, bo lahko s coinom plačal storitve podjetja ali pa jih prodal nekomu drugemu, ki želi te storitve.
0730ULtra3 sporočil: 1.456
[#2708946] 23.04.18 17:47
Odgovori   +    8
Lastniki Viberate coinov bodo lahko z njimi v tej stolpnici plačevali parkirnino :-)
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2708947] 23.04.18 17:48 · odgovor na: Gustl (#2708943)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [sopranos]
> Ampak kaj ima od tega imetnik coinov? Kakšne obveznosti ima do njega izdajatelj? Kakšne vzvode ima imetnik coinov?

Enake kot prej, nič se ni spremenilo. Če bo podjetje kdaj razvilo produkt, bo lahko s coinom plačal storitve podjetja ali pa jih prodal nekomu drugemu, ki želi te storitve.
Jah posredno to pivotiranje nakazuje rešitev obdavčenja žetonov. Vsebinsko gledano so žetoni tega podjetja delnice, podjetje se ukvarja/se bo ukvarjalo z oddajanjem lastnih nepremčnin.

Kako se trgovanje z delnicami obdavčuje pa vemo.
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2708952] 23.04.18 17:55 · odgovor na: sopranos (#2708942)
Odgovori   +    1
A ves kako ulovis opico? V vrc ji das banano. Opica jo hoce izvleci, pa ne more. Ker je ne spusti, se ujame/jo ujamejo/jo imajo. Pa nic ne more.
sopranos sporočil: 11.404
[#2708953] 23.04.18 17:56 · odgovor na: Gustl (#2708943)
Odgovori   +    3
[Gustl]
> [sopranos]
> Ampak kaj ima od tega imetnik coinov? Kakšne obveznosti ima do njega izdajatelj? Kakšne vzvode ima imetnik coinov?

Enake kot prej, nič se ni spremenilo. Če bo podjetje kdaj razvilo produkt, bo lahko s coinom plačal storitve podjetja ali pa jih prodal nekomu drugemu, ki želi te storitve.
Ja, ampak v tem smislu takim podjetjem ne more biti v interesu, da so coini veliko vredni v nadaljevanju. Na začetku ja, ker lahko to pretvorijo v konkreten denar. V nadaljevanju pa ne, ker manj kot je coin vreden, več slednih mora posameznik odšteti, da lahko plača storitve podjetja. Recimo dobijo 20 milijonov EUR denarja na začetku. V nadaljevanju, ko pa vrednost coinov strmoglavi, pa oni za recimo za milijonov EUR storitev, dobijo nazaj vse coine, ki so jih prej prodali za 20 milijonov EUR.

Sedaj bodo ti fantje lahko rekli, da so izvedli dober projekt, povečali premoženje, prihodke itd. Žal pa trg tega še ni prepoznal itd. Skratka s ceno coinov lahko poljudbno manipulirajo in strižejo imetnike kot se jim zazdi.

Za nov zaslužek, ta ista ekipa potem lahko spet naredi nov coin in novo firmo, spet zanimira vse skupaj in spet na polno denarja potegne.
sopranos sporočil: 11.404
[#2708955] 23.04.18 18:02 · odgovor na: anon-49383 (#2708947)
Odgovori   +    1
[janeztomazic]
> [Gustl]
> > [sopranos]
> > Ampak kaj ima od tega imetnik coinov? Kakšne obveznosti ima do njega izdajatelj? Kakšne vzvode ima imetnik coinov?
>
> Enake kot prej, nič se ni spremenilo. Če bo podjetje kdaj razvilo produkt, bo lahko s coinom plačal storitve podjetja ali pa jih prodal nekomu drugemu, ki želi te storitve.

Jah posredno to pivotiranje nakazuje rešitev obdavčenja žetonov. Vsebinsko gledano so žetoni tega podjetja delnice, podjetje se ukvarja/se bo ukvarjalo z oddajanjem lastnih nepremčnin.

Kako se trgovanje z delnicami obdavčuje pa vemo.
Če so to delnice, so potem to take, ki niso ne glasovalne in ne take neglasovalne, a z višjimi donosi.

In če niso ne eno, ne drugo, potem so to lahko samo razmeroma ničvredni papirji.

Kot da si lastnik nepremičnine, potem ima pa v zemljiški knjigi 50 ljudi vpisano brezplačno uporabo, ki pa se lahko prenaša na druge ljudi. Koliko je potem taka nepremičnina vredna? Bolj malo.
vrac sporočil: 11.068
[#2708964] 23.04.18 18:39 · odgovor na: sopranos (#2708953)
Odgovori   +    0
[sopranos]
> [Gustl]
> > [sopranos]
> > Ampak kaj ima od tega imetnik coinov? Kakšne obveznosti ima do njega izdajatelj? Kakšne vzvode ima imetnik coinov?
>
> Enake kot prej, nič se ni spremenilo. Če bo podjetje kdaj razvilo produkt, bo lahko s coinom plačal storitve podjetja ali pa jih prodal nekomu drugemu, ki želi te storitve.

Ja, ampak v tem smislu takim podjetjem ne more biti v interesu, da so coini veliko vredni v nadaljevanju. Na začetku ja, ker lahko to pretvorijo v konkreten denar. V nadaljevanju pa ne, ker manj kot je coin vreden, več slednih mora posameznik odšteti, da lahko plača storitve podjetja. Recimo dobijo 20 milijonov EUR denarja na začetku. V nadaljevanju, ko pa vrednost coinov strmoglavi, pa oni za recimo za milijonov EUR storitev, dobijo nazaj vse coine, ki so jih prej prodali za 20 milijonov EUR.

Sedaj bodo ti fantje lahko rekli, da so izvedli dober projekt, povečali premoženje, prihodke itd. Žal pa trg tega še ni prepoznal itd. Skratka s ceno coinov lahko poljudbno manipulirajo in strižejo imetnike kot se jim zazdi.

Za nov zaslužek, ta ista ekipa potem lahko spet naredi nov coin in novo firmo, spet zanimira vse skupaj in spet na polno denarja potegne.
Zakaj bi bila nizka cena tega coina njihov cilj? Oni zaslužijo bstveno več, če je cena etherneta čim višja, v tem pimeru zaslužijo več tudi sami. Če pa je cena nizka, pa ne bodo zaslžili ne vlagatelji ne izdajatelji.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2708972] 23.04.18 19:54
Odgovori   +    9
Super, še en osamelec usred ničeg, za razgledom na Žale.

Ljubljanski urbanizem je res genialen.
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2709007] 24.04.18 07:01 · odgovor na: BlazVo (#2708972)
Odgovori   +    0
Imaš prav. Tam več kot 6 ali 7 nadstropna mini stolpnica nima kaj iskati... če bo to bila kaka resna stroka, ki bi na Občini risala načrte.

Sicer pa je tisti košček zemljišča tako majhen, da bodo morali žalsko krožišče na spodnjem pasu (od sicer treh) zapreti za čas prvega dela gradnje.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2709011] 24.04.18 07:42
Odgovori   +    2
Pričakovano. V bistvu lepa zgodba z določenimi (recimo 20-30 %) možnostmi za preživetje in uspeh na srednji rok.
Edina črna packa je, da je zbiranje denarja, nekako bi rekel, ilegalno.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2709015] 24.04.18 08:46 · odgovor na: Gustl (#2708934)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [XSEME2]
> Skrajno neumna poteza in meče slabo luč na vse pretekle in prihodnje ICO.

Po mojem pa ne, po mojem pa take poteze lahko pomagajo pri vrednotenju prihodnjih ICO.
To že.
Ampak ne vem, zakaj bi kdo vlagal ravno v ICO, če ima na voljo neomejeno možnosti vlaganja in zapravljanja denarja. Posledica: ICO (če bo ostal in bo ustrezno reguliran) bo predstavljal nekje do kvečjemu 10% pri novih podjetjih.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2709016] 24.04.18 08:50 · odgovor na: sopranos (#2708942)
Odgovori   +    2
[sopranos]
> [Gustl]
> > [sopranos]
> > > [Gustl]
> > > > [XSEME2]
> > > > Skrajno neumna poteza in meče slabo luč na vse pretekle in prihodnje ICO.
> > >
> > > Po mojem pa ne, po mojem pa take poteze lahko pomagajo pri vrednotenju prihodnjih ICO.
> >
> > Kaj ima lastnik coinov od tega, to meni ni jasno?
>
> Ne vem, to naj sam pogrunta in pri nasledjem ICO to upošteva. Torej zdaj je končno oprijemljivo, kakšna je lahko višina pričakovanega donosa/koristi - najemnina za poslovne prostore. Zdaj pa naj evaluirajo :)

Saj to, da je nekaj oprijemljivega je tudi meni ok. Sem prej o tem pisal. Ampak kaj ima od tega imetnik coinov? Kakšne obveznosti ima do njega izdajatelj? Kakšne vzvode ima imetnik coinov?

Pri delnicah je to več ali manj jasno. Tudi če gre zadeva v junk, jih lahko odkupiš. Dobiš večino, zamenjaš vodstvo, prevetriš posel.

Kaj pa tukaj? Kot jaz vem tega vpliva ne moreš pridobiti. Dividend tudi ni. Organiziranega trga tudi ne. Pa tudi če bi bil, pa da bi pokupil večino coinov, še vedno ne moreš nič. Z njim lahko počneš samo toliko kolikor ti firma, ki jih izdaja dovoli in omogoči.

Če se motim me prosim popravi(te).
Logična vprašanja. Le odgovorov ni. Hvala sicer Financam, da so o tem toliko pisale, da so se nam vsaj vprašanja dovolj zgodaj postavila. Odgovorov namreč v tem časopisu še nisem videl.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2709019] 24.04.18 09:01 · odgovor na: Gustl (#2708943)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [sopranos]
> Ampak kaj ima od tega imetnik coinov? Kakšne obveznosti ima do njega izdajatelj? Kakšne vzvode ima imetnik coinov?

Enake kot prej, nič se ni spremenilo. Če bo podjetje kdaj razvilo produkt, bo lahko s coinom plačal storitve podjetja ali pa jih prodal nekomu drugemu, ki želi te storitve.
Pa kdo, zaboga, v današnjem tempu sploh ve, katere storitve si bo želel ali celo potreboval čez nekaj let. Oziroma bolje: Ni zgrešeno predvidevati, da bo čez nekaj let (če danes še ni) na voljo dovolj konkurenčnih ponudnikov za vsako vsaj malo iskano storitev. In kako že boš izbiral med ponudniki s temi žetoni?
kzupanc sporočil: 10.517
[#2709020] 24.04.18 09:05 · odgovor na: BlazVo (#2708972)
Odgovori   +    1
[BlazVo]
Super, še en osamelec usred ničeg, za razgledom na Žale.

Ljubljanski urbanizem je res genialen.
To je sicer verjetno komentar na mestu. Ampak od strokovnjaka pričakujem kaj bolj tehtnega v vezi s kripto ico meglo :)
FIN-492228 sporočil: 55
[#2709022] 24.04.18 09:10
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (24.04.2018 09:10)
FIN-492228 sporočil: 55
[#2709023] 24.04.18 09:10
Odgovori   +    13
Če bi res rabili poslovne prostore za svoje lastne potrebe, bi šli v najem, to bi bilo za startup tudi edino smiselno (racionalno).

Investiranje v lastne nepremičnine pa pomeni, da:
- ne veš kam z denarjem, ki ni tvoj
- ne znaš delati posla, za katerega si pridobil denar prav zato, ker naj bi bil v njem RVC večji od vlaganja v nepremičnine
- si blefiral od samega začetka.

Kupci žetonov namreč niso kupili zato, da bodo imetniki nekih neopredeljenih in njim nezananih pravic na nepremičnini. Tega torej niso želeli, niti s tem niso soglašali. V white paper-ju ni bilo nič zapisano o stolpnici na Žalah. Če potrebuješ sredstva za nakup oz. izgradnjo nepremičnine, greš na banko, ki ti da namenski kredit, pred tem pa zelo podrobno preveri kreditno sposobnost, zavarovanje in feasibility. Te možnosti kupci žetonov niso imeli.

Scam je, če uporabiš sredstva v nasprotju z white paper, pri tem pa je povsem vseeno, ali denar zakuriš, ali ga vložiš v nepregledno izgradnjo nepremičnin, ki z dejavnostjo nima nobene zveze. Ni torej izključeno, da se bo ta denar sedaj "izgubil".
0730ULtra3 sporočil: 1.456
[#2709024] 24.04.18 09:15 · odgovor na: sopranos (#2708942)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: 0730ULtra3 24.04.2018 09:18
Edino kar ti coini omogočajo je plačevanje storitev tega podjetja. Če ima podjetje neko zares dobro idejo, za plačevanje katere ljudje potrebujejo njihov coin, potem bo zaradi povpraševanja tudi vrednost coina narastla. In ti kot lastnik coinov lahko(v teoriji) zaslužiš s prodajo teh coinov nekje na Bitfinex/Coinspace itd oz. kjerkoli se že s tem trguje. Če se pa to podjetje iz razvoja Blockchain tehnologije preusmeri v razvoj Bloka ob žalah, potem bo pa tudi vrednost coina padla.. Potem pa lahko vse skupaj amo še nemo opazuješ :)
Celotna in edina fora teh ICO-jev je, da se zaobide uradni plačilni sistem, ki za sabo potegne še en cel kup zakonodaje in stroškov z odvetniškimi/računovodskimi družbami.
Endimion sporočil: 10.252
[#2709028] 24.04.18 09:54 · odgovor na: 0730ULtra3 (#2709024)
Odgovori   +    0
Cena teh kojnov se bi ob delujoci storitvi hitro poarbitrirala na raven prevladujoce cene za to isto storitev na trgu posrednistva glasbenih storitev (v tem primeru)

Namrec glasbenik ima kar naenkrat na voljo dvoje. Al plača posredniku EUR ali USD, ali pa na trgu kupi VIBkojn, pa z njim kupi storitev pri Viberate. Pri cemer je za viberate problem, ker bi prihodke imel v eni "valuti" najmanj operativne stroske pa v EUR. Ce bi vsi na oni strani vzeli njihive VIB-kojne kot placilo.

Druga komponenta zgodbe pa je v bistvu crtova ideja o stepisnikovem tolarju. Poisci res zanimivo branje.
Gustl sporočil: 13.625
[#2709043] 24.04.18 11:22 · odgovor na: kzupanc (#2709019)
Odgovori   +    3
[kzupanc]
> [Gustl]
> > [sopranos]
> > Ampak kaj ima od tega imetnik coinov? Kakšne obveznosti ima do njega izdajatelj? Kakšne vzvode ima imetnik coinov?
>
> Enake kot prej, nič se ni spremenilo. Če bo podjetje kdaj razvilo produkt, bo lahko s coinom plačal storitve podjetja ali pa jih prodal nekomu drugemu, ki želi te storitve.

Pa kdo, zaboga, v današnjem tempu sploh ve, katere storitve si bo želel ali celo potreboval čez nekaj let. Oziroma bolje: Ni zgrešeno predvidevati, da bo čez nekaj let (če danes še ni) na voljo dovolj konkurenčnih ponudnikov za vsako vsaj malo iskano storitev. In kako že boš izbiral med ponudniki s temi žetoni?
Vse kar sprasujes in se cudis je res. Ker ICO ni nalozba, ICO je špekulacija. Ne gre kaj dosti za to, kaj naj bi firma delala, gre za to, kateri ICO bo po nakupu zrasel. Dober marketing je pomembnejši od (itak se morebitnega) produkta.

ICO ni nalozba, ICO je Fear of Missing Out in Greater Fool Theory.
Je kakna izjema, dosti pa ne.

In to ni nic novega, je nekaksno nadaljevanju startup scene v svetu poceni denarja.
sopranos sporočil: 11.404
[#2709049] 24.04.18 11:58 · odgovor na: 0730ULtra3 (#2709024)
Odgovori   +    5
[0730ULtra3]
Edino kar ti coini omogočajo je plačevanje storitev tega podjetja. Če ima podjetje neko zares dobro idejo, za plačevanje katere ljudje potrebujejo njihov coin, potem bo zaradi povpraševanja tudi vrednost coina narastla. In ti kot lastnik coinov lahko(v teoriji) zaslužiš s prodajo teh coinov nekje na Bitfinex/Coinspace itd oz. kjerkoli se že s tem trguje. Če se pa to podjetje iz razvoja Blockchain tehnologije preusmeri v razvoj Bloka ob žalah, potem bo pa tudi vrednost coina padla.. Potem pa lahko vse skupaj amo še nemo opazuješ :)
Celotna in edina fora teh ICO-jev je, da se zaobide uradni plačilni sistem, ki za sabo potegne še en cel kup zakonodaje in stroškov z odvetniškimi/računovodskimi družbami.
Torej misliš, da če bo cena storitve tega podjetja recimo 1.000 EUR, ne bo izražena v evrih ali dolarjih ampak izključno v njim lastnih coinih?

Kot prvo sem prepričan, da je kaj takega nezakonito, ker coin ni in ne more biti zakonito plačilno sredstvo. Kot drugo, dvomim, da bi mi kot stranko odrekili možnost, da dobijo EUR neposredno od mene kot stranke.

Če pa lahko plačujem v evrih in v coinih, potem mora biti podjetju v interesu, da je coin vreden čim manj. Ker recimo, da oni na začetku prodajo za 20 milijonov coinov, po nominalni vrednosti 1 EUR = 1 coin (res je sicer, da dobijo spet druge coine, recimo bitcoin oz. ethereum, ampak da lahko funkcionirajo v realnem svetu, morajo to zamenjati za evro oz. dolarje). Cena njihove storitve je pa recimo 1.000 EUR. Čez pol leta pa coin upade na 10 centov. Kar pomeni, da moram namesto 1.000 coinov za isto storitev plačati 10.000 coinov. In tako recimo dobijo nekaj kar so prodali za 20 milijonov EUR, nazaj za 2 milijona EUR.

Danes smo stranke narejene tako, da je vse čim hitreje, enostavno in priročno. To, da bi moral iz evrov denar konvertirati v coine ni ne hitro, ne enostavno, niti ni priročno.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2709053] 24.04.18 12:30 · odgovor na: 0730ULtra3 (#2709024)
Odgovori   +    0
[0730ULtra3]
Edino kar ti coini omogočajo je plačevanje storitev tega podjetja. Če ima podjetje neko zares dobro idejo, za plačevanje katere ljudje potrebujejo njihov coin, potem bo zaradi povpraševanja tudi vrednost coina narastla. In ti kot lastnik coinov lahko(v teoriji) zaslužiš s prodajo teh coinov nekje na Bitfinex/Coinspace itd oz. kjerkoli se že s tem trguje. Če se pa to podjetje iz razvoja Blockchain tehnologije preusmeri v razvoj Bloka ob žalah, potem bo pa tudi vrednost coina padla.. Potem pa lahko vse skupaj amo še nemo opazuješ :)
Celotna in edina fora teh ICO-jev je, da se zaobide uradni plačilni sistem, ki za sabo potegne še en cel kup zakonodaje in stroškov z odvetniškimi/računovodskimi družbami.
OK. Razmišljam, kako bi zaobšel ves kup zakonodaje in stroškov npr. za vožnjo po cesti. Mogoče s kakšno samokotalečo kapsulo v obliki krogle :). Stalno ponavljam, da smisel zakonodaje ni v ustvarjanju lukenj v njej, ampak v tem, da velja za vse podobne primere. Tudi če niso izrecno navedeni, so pa smiselno podobni. Zakonodajalec je dolžan to vnesti v zakone z amandmaji ipd. A razumete, da če povozim pešca z nečim, kar ni nikjer navedeno, še n epomeni, da nisem kriv. Podobno bi moralo (pa se mi zdi, da ne) veljati pri podjetništvu in davkih npr. Pa recimo zdaj Kordeža in Tovšakovo ponižajo in zaprejo, zbiralci ICO so pa eni sveti pametnjakovići, nikomur odgovorni ali kaj? Nekomu vzamejo 70% neprijavljenega povečanja premoženja, kriptomilijarderju pa kar vse pustijo. Al kva? Pa folk, če vam ni jasno, pojdite nazaj v šolo. Ali pa za trak delat najprej, pa potem v f(F)inance...
LeonTosic sporočil: 283
[#2709056] 24.04.18 12:51 · odgovor na: kzupanc (#2709053)
Odgovori   +    2
Ne razumem jamranja. Kupili ste vib po 10 in lahko bi ga prodali po 70 . Ker niste vas zdej fovsija daje, ker eni so pa ga :-)

Strani: 1 2