Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

vrac sporočil: 11.068
Zadnja sprememba: vrac 22.04.2018 21:20
[FIN-454644]
Jaz ne nasedam floskulam. Zdravnik naj bo placan za svoje delo. Kjerkoli. Ce nekdo zeli popoldne delati v svojem prostem casu, tudi zdravnik, hvalabogu. In ce ne more delati v javnem, naj dela v zasebnem. Vsak zdravnik z obravnavo pacienta doprinasa k dobrobiti pacienta. Javni denar za javno zdravstvo se pobere iz zasebnih zepov za zasebne paciente. Naj gre denar iz ""javne blagajne"" tudi v zasebno ambulanto, ce je pacient tam obravnavan. Ce je to greh, pa ni greh, da clovek, ki je poravnal vse obveznosti do javne blagajne, da denar is svojega zepa se za zasebnega zdravnika, ki ga po svoji presoji potrebuje. Ni hujsega kto diktatura, da ti omejuje dostop do zdravniske usluge. Ni hujsega.
Vse lepo in prav- Tako deluje zobodravstvo v Sloveniji danes. In kako deluje? Samo vprašam. Vsi vemo kako. Če ne plačaš si siromak. In storitve so čedalje dražje.

Čeprav je splošno mnenje, da zdravstvo ne more delovati še slabše kot danes, je resnica ravno nasprotna: Seveda, lahko deluje še mnogo slabše. Nenazadnje imamo najmanjšo smrtnost mater in dojenčkov v svetovnem merilu, imamo dobo preživetja na nivoju najbolj razvitih držav in po vseh mednarodnih primerjavah je dostopnost zdravstvene oskrbe in do zdravil v Sloveniji med najbolj dostopnimi v Evropi in v svetu. In to je rezultat javnega zdravstva, ne privatizacije zdravstva! Ravno pri oskrbi dojenčkov in mater ni privatnih ambulant in glej ga zlomka, ta segment zdravstva najbolje deluje! Če bi bila prvatizacija zdravstva res najboljša rešitev, bi pri nas morali dojenčki umirati malo bolj pogosto, pa na srečo ne.
Seveda je potrebno zmanjšati korupcijo, čakalne vrste in druge probleme, vendar za to ni rešitev privatizacija zdravstva, če nočemo izgubiti relativno uspešnega stanja, ki ga imamo danes. Večina predlogov strank hoče zboljšati zdravstvo za najbolj bogate, za tiste, ki si pa tega ne morejo privoščiti pa bi predlogi strank lahko pomenili poslabšanje in še manjšo dostopnost večine prebivalstva do zdravstvenih storitev kot danes.