Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Petunija1]
> [vickibedi]

> Razlike* definitivno obstajajo.

Seveda obstajajo biološke razlike med spoloma, največje so pri reproduktivnih organih, ker razmnoževanje je glavni razlog, da sploh obstajata dva spola, omembe vredna je še razlika pri fizični moči, vse ostalo je pa bolj ali manj zanemarljivo in predvsem posledica vzgoje in okolja.
Zašto žena treba muškarca ? Zato da prenosi teške stvari :)
>Spolna enakopravnost ni nujno da pomeni tudi spolne enakosti.

Ne nujno, je pa vsekakor zaželeno, to naj bi bil končni cilj.
Pazi kaj si želiš (ker želje se ti lahko uresničijio). Meni je ena (mlajša) sodelavka pred časom pojamrala, da sploh ne najde VEČ normalnega tipa. Tazadnji ki ga je imela, se je celedneve ukvarjal vglavnem sam s seboj in se gledal v špegu po celi dan in treniral svoje bicepse. Feministke hočete iz moških narediti pi*ke in zdaj jih imate :)
Dejstvo je, da moški buljijo v dobre (in tudi malo manj dobre) ženske, če se tebi zdi to neprimerno obnašanje in objektivizacija žensk, so be it.

Ne gre za to kaj se meni zdi, dejstvo je, da je buljenje simptom pomanjkljivega bontona. "Zanimivo" je zgolj to, da če buljiš denimo v invalida, ti bo družba dala jasno vedeti, da se neprimerno obnašaš, če pa moški bulji v žensko je pa to še vedno sprejemljivo, čeprav lahko po zakonu spada tudi v okvir spolnega nadlegovanja, ravno zaradi takšnih za lase privlečenih izgovorov, kako je to naravno in da "boys will be boys" in podobnih nebuloz.
Zadnjič sem sedel v enem kafiču s sodelavci in sodelavkami. Pa je mimo prišla ena res huda bejba, mislim res huda. Pa me rukne sodelavka, daj nehaj buljit, saj smo vsi videli, da je dobra.
>Z neko kvazi moralistiko ne moreš premagati tisočletnih vzorecev (bodisi prirojenih ali tudi delno privzgojenih),
>

Lahko pa bi jih premagali z dobro vzgojo, če bi za to seveda obstajal interes. Ampak ker moškim čisto fino ustreza status quo in dominantni položaj v družbi, se to še en lep čas ne bo zgodilo.

> *Seveda imaš cel kup virov, ki dokazujejo pro in kontra prirojeno vs. privzgojeno v lastnostih moških in žensk, pa ne bi o tem. Dejstvo je da razlike obstajajo, ni rečeno da na škodo katerega od spolov..
> www.youtube.com/watc...u1b54RtSE8

Je kar rečeno, ker so ravno šovinisti tisti, ki najbolj poudrajajo te razlike, da bi lažje uveljavljali svojo agendo.
"Vsi hočemo eno in isto. Ampak vprašanje: Kaj je eno in kaj isto "? Modrost enega mojega prbitega sošolca, iz časa mojih srednješolskih let ..:)
www.youtube.com/watc...GBM5vWiBLo