Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[republican]

Ni bila smola. Ujel sem se v past najnižje cene. Izvajalec mi je ponudil najnižjo ceno, ki me je zaslepila in nisem bil dovolj previden. Moral bi vedeti...
Jaz sem katolik, nikoli ne krivim sebe, niti bliznjega :-)))

Pomoje v tistem trenutku objektivno ne bi mogel vedeti... tudi dost firm s srednjo ceno je slo v kurac.

Ko sem jim ni izšlo, so pa pač ostali dolžni naročnikom, dobaviteljem materiala, zaposlenim in državi.
To se v UK dela na gigantski skali. Ker je kapitalizem ze dolgo prisoten je prislo do monopolizacije, kjer imas na vsakem podrocju dva ali tri velikane, ki poberejo 80% ali 90% posla; tudi pri pizzerijah in kaficih so vecinoma verizne korporacije.

Drugi korak je, da zasicene s svojim poslom zacnejo bezati v druga podrocja. Tesco je nas mercator, samo 30 krat vecji. Zato ima zraven se mercator banka, mercator mobi, mercator intetnet, mercator zavarovanje avta, mercator bencinska crpalka - v sloveniji to dela (probava delat) Tus, mislim da vse razen banke (biti banka v sloveniji je pac norost ali politika).

In vsepovsod tekmujejo izkljucno z nizko ceno, ker potrosnik vidi skoraj samo to. Vse to bazira na ultra poceni kreditiranju za gigante drzavnega pomena, in ko bo krahiralo, bo nacionalizacija za delovna mesta - spet s sveze naprintanimi funti. Fake it till you make it.

Kot mali biznis z njimi ne mores tekmovati, ker tebi nihce ne posodi ce ve, da tega ne mores pokriti z dobicki. Nazadnje je krahiral en tak kolhoz in izpuhtelo je vec tisoc delovnih mest skupaj s pokojninskim stebrom teh delavcev. Sefe operacij je bil seveda odlikovani in spostovani "sir", ki ga zdaj vlacijo po sodiscih kot so pri nas kordeza... kot da ne bi ze prej vsi vedeli kako igro igramo in kot da ne bi bila igra postempljana od politike, publike, in regulatirnih organov in sodnije in centralne banke. Vseh.

In to se bo tako vrtelo se kdove koliko krogov, dokler pac ne bo izvoljen en Corbyn in bo tudi formalno sprejel dejstvo, da ZE ZIVIMO v drzavno vodenem "demokraticnem" socializmu, kjer pac britanski titi turnski in zokiji in zemljarici malo vedrijo tu in tam in se napravljajo da so veliki poslovnezi. Oziroma da fiksne ideje o pravni drzavi in druzbeni ureditvi nimajo pol kurca veze, zivljenjsko vodilo je zgolj "jaci tlaci".