Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bigl sporočil: 18.363
[republican]
> [vrac]
> > [republican]
> > > [vrac]
> > > Jaz bi urednici svetoval, naj tipa toži za plačilo škode in seveda zaradi neizvršitve del, ki je dobil plačane z avansom ter seveda za zamudne obresti.
> >
> > Res dober nasvet... poleg izgubljenega denarja bo zapravila še več za odvetnike in sodne stroške. Tudi če bo tožbo dobila, obstaja velika verjetnost, da tega denarja ne bo nikoli dobila od bankrotiranega izvajalca.
>
> Če bi vsaka žrtev goljufije razmišljala na tak način, bi bilo tovrstnih nategov še več kot jih je. Če je tip s.p. itak odgvarja z vsem svojim osebnim premoženjem in je rešitev pač izterjava. Najprej sodna, potem pa če dolžnik ne plača še preko regstrirane agencije, ki se bavi s takšno dejavnostjo. Ne z neregistriranimi izterjevalci, kjer kot naročnik lahko odgovarjaš tudi kazensko za morebitne posledice. Jaz konkretno sem iztožil tipa, ki me je ogoljufal. Tudi tožba sama ne stane veliko in je hitro končana, ponavadi brez sodne obravnave.

Pred leti sem bil v podobni situaciji, kot avtorica članka. Izvajalec je bankrotiral in ni dokončal (že plačanih) del. Ne bom se spuščal v podrobnosti, ampak podpisal mi je notarski zapis (se pravi, da mi ga ni bilo potrebno tožiti za plačilo dolga) in vpisal sem celo hipoteko na njegovo hišo, pa vseeno nisem dobil niti centa od njega. Njegova hiša je bila prodana na dražbi, ampak ker je bil dolžen tudi Fursu in banki (ki sta imela prednost pred ostalimi upniki), smo vsi ostali popušili.
Moje izkušnje so drugačne.

Torej: nasveta avtorice texta, plačat po izvedenih delih (situacijah), nisi mogel upoštevati, tako kot ga tudi ona ni, a za v bodoče ga bo, kot pravi.

Se ne šalim, pri meni, je prišel izvajalec, ki sem ga pred sklenitvijo posla preveril, z obračunom in računom, ki je bil drugačen od predračuna in izvedenih del (gradbeni dnevnik), pa sva šla lepo po kiticah, vrsticah in ugotovila, kaj je kaj in koliko in da imam prav. Da kar je dodal so "kao" običajni dodatni stroški (organizacija dela, priprava nabave in take, ....), je potem sam ugotovil, da je brez veze, saj tega ni niti omenil niti ni vključil v predračun. Na mojo zahtevo, da to specificira tega ni naredil. In račun sva lepo znižala, sledilo je moje plačilo. Še danes je na trgu in še mi je prišel delat nekaj drugega, ni bilo zamere, zanimivo, celo rekel mi je, da sem pošten, da se držim dogovora. To je tudi plačila na dan, ki je bil dogovorjen. V drugem primeru je bilo vse kot je treba, kar je bilo zapisano je bilo narejeno in plačano, z računom, davki. Še danes je na trgu in ni bankrotiral. Lep dan.