Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-198677 sporočil: 345
Vsi imamo dobre in slabe izkušnje z obrtniki. v tem pogledu članek vsekakor podpiram. Moja zadnja izkušnja pa je takšna, da mi obrtnik sploh ni hotel računati, čeprav sem bil pripravljen takoj plačati. No, morda mi bo pa kdaj kasneje poslal račun po pošti, da ne bom prehitro hvalil.

Sicer pa poznam eneka takšnega, ki rad nateguje. Bistvo pa je, da noben pošten obrtnik ne bo zahteval avansa za delo, kvečjemu za material. Oziroma običajno se plača nekaj malega vnaprej, da izkažeš resnost, sicer pa se lahko dogovorita za sprotno plačevanje. Treba se mal pogajat, a ne?

Ne bi pa valil krivdo na obrtnike. Zadnjih 20 let je v Sloveniji bila navada nategovati vsevprek. Mnoga podjetja so tako poslovala brez kazni. Tudi plačilni roki so bili prek 120 dni. Na tem področju so se zadeve nekoliko popravile, bi si pa vsi želeli več reda.

V Nemčiji je tako, da nekdo, ki goljufa, ne more več odpreti firme, biti direktor ali prokurist. Pri nas pa lahko še vedno vsak dela kar mu paše, če ima zveze v politiki. Javnost in predvsem mediji bi morali pritiskati ma politiko, da se uvede neko resno poslovanje. Denimo spoštovanje dogovorjenega in plačilna disciplina. In takšne goljufe bi bilo potrebno naznaniti pristojnim organom ali pa jih vsaj spraviti na nekakšno črno listo.