Strani: 1

fcajt sporočil: 4.335
[#2708082] 18.04.18 10:41
Odgovori   +    12
... da nekdo nategne t'ko fejst babn'co !!!
murje sporočil: 5.120
[#2708083] 18.04.18 10:49
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: murje 18.04.2018 10:58
Z OBRTNIKOM NE KAR PO DOMAČE

Pri nas je kar v navadi, da se potrošniki pri dogovarjanju z obrtniki za različna dela pogosto pogovarjamo preveč "po domače". A če nastane spor glede končne cene, kvalitete opravljenega dela, neizpolnjevanja dogovorov, zamude, spoznamo, da bi nam bolj formalen dogovor zelo olajšal reševanje težav. V tokratnem paragrafu vas seznananjamo z vašimi pravicami, povezanimi s storitvami obrtnikov, sami pa morate poskrbeti, da vam sodelovanje z obrtnikom kasneje ne bo povzročalo sivih las.
02. julij 2014
www.zps.si/index.php...ace-6-2014

LJUDJE SLEDIJO SPOSOBNIM
»Družba, ki zaničuje odlične vodovodarje, kar je to manj plemenit poklic, in ki dopušča bahavost mislecev, kar je njihovo početje tako vzvišeno, bo imela slabo vodovodno napeljavo in slabo miselnost. Tako njene cevi kot modrosti ne bodo sposobne zadržati vode.«
John Gardner, pisec

BOBU BOB

"V življenju moraš izkusiti celo paleto občutkov. Odlične, vzhičene, super in slabe, žalostne, težke. Šele takrat imaš popolno sliko življenja."
Aleksander Mežek, glasbenik
Sreda, 18.april 2018
www.vecer.com/bob-dneva
Endimion sporočil: 10.251
[#2708087] 18.04.18 10:53 · odgovor na: fcajt (#2708082)
Odgovori   +    8
hehe.... Sašo jo je "zašolal".... pošpohtlal...

Primož je pa dvocolski navoj vrezal....
bigl sporočil: 18.363
[#2708092] 18.04.18 11:11
Odgovori   +    10
Nekaj najpomembnejšega pa je "nategnjena" kot sama pravi, izpustila: 1. predračun in pogodbo, kjer se vse prej zmeniš na pismeno. Kovačeva kobila je bosa, finančna svetovalka in to:-). Lep dan.

P.S. vidim da svetuje na osnovi lastnih izkušenj (drago plačanih), v tem primeru, karje dobro.
bigl sporočil: 18.363
[#2708101] 18.04.18 11:22 · odgovor na: (#2708097)
Odgovori   +    9
[republican]
Kaj ti pomaga predračun in pogodba, če izvajalec bankrotira?
Pomaga, pomaga, saj se dogovoriš kako boš plačeval. To pa je že nasvet piske članka, plačat, kar je narejeno. Simpl kot ...Če pa je v stečaju nič zato, razen, če se stečajni upravitelj spomni še kaj poterjat za plačilo opravljenega, neplačanega dela. Lep dan.

P.S.: Obrtniki so lisjaki in če se ne dogovoriš konkretno in pisno, te pelejo ....
vrac sporočil: 11.068
[#2708104] 18.04.18 11:28
Odgovori   +    2
Jaz bi urednici svetoval, naj tipa toži za plačilo škode in seveda zaradi neizvršitve del, ki je dobil plačane z avansom ter seveda za zamudne obresti. V pozitivni rezultat tožbe ne domim, težko pa bo od izmuzljivega tipa dobila kak EURO, ker je bankrotiral. Če ga pa toži zaradi goljufije, ker je tip pri sklenitvi posla vedel, da posla ne bo izvedel, pa seveda na sodišču tožbe ne bo dobila. Pri nas sodišča manj pomembnih lopovov ne pripoznajo za lopove. in se seveda, za razliko od popolnoma napačnega javnega mnenja, ki trdi, da so v zaporu kurji tatovi, kot po pravilu izmuznejo kazni vsi od prvega do zadnjega. In ne plačajo ničesar.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2708109] 18.04.18 11:41
Odgovori   +    6
Klinc! Ali "pošteni" obrtniki sploh obstajajo?
Vsak te nabriše vsaj pri rokih. Še nikoli prav nič ni bilo ob dogovorjenem času.
Vedno delajo na dveh, treh mestih hkrati in vsakogar od teh nategujejo.

Imam občutek, da je to zaradi splošne ekonomske situacije pri nas.
Vsak se boji za svoj posel in posledično obstoj. Vse gre takorekoč iz rok v usta. Zato se bojijo frejlaufa in si posledično nagomilajo posla, da ga ne morejo podelati.

Hkrati pa zamude niso sankcionirane in jih zato ne bolijo. To si lahko privoščijo, ker je izvajalcev premalo, povpraševanja pa preveč.
Splošna uravnilovka (vgrajena pri nas v gene) poskrbi, da ponudbe in povpraševanja ne morejo regulirati s cenami, saj če bi te dvignili le malo nad konkurenco, bi ostali brez vsega posla.

Tule manjka en dober ocenjevalni portal, kjer bi na hitro dobil všečke in graje za vsakega izvajalca. Kot imajo to praktično vsi portali, kjer se odvijajo posli med ponudniki in odjemalci.
anon-198677 sporočil: 345
[#2708110] 18.04.18 11:41
Odgovori   +    7
Vsi imamo dobre in slabe izkušnje z obrtniki. v tem pogledu članek vsekakor podpiram. Moja zadnja izkušnja pa je takšna, da mi obrtnik sploh ni hotel računati, čeprav sem bil pripravljen takoj plačati. No, morda mi bo pa kdaj kasneje poslal račun po pošti, da ne bom prehitro hvalil.

Sicer pa poznam eneka takšnega, ki rad nateguje. Bistvo pa je, da noben pošten obrtnik ne bo zahteval avansa za delo, kvečjemu za material. Oziroma običajno se plača nekaj malega vnaprej, da izkažeš resnost, sicer pa se lahko dogovorita za sprotno plačevanje. Treba se mal pogajat, a ne?

Ne bi pa valil krivdo na obrtnike. Zadnjih 20 let je v Sloveniji bila navada nategovati vsevprek. Mnoga podjetja so tako poslovala brez kazni. Tudi plačilni roki so bili prek 120 dni. Na tem področju so se zadeve nekoliko popravile, bi si pa vsi želeli več reda.

V Nemčiji je tako, da nekdo, ki goljufa, ne more več odpreti firme, biti direktor ali prokurist. Pri nas pa lahko še vedno vsak dela kar mu paše, če ima zveze v politiki. Javnost in predvsem mediji bi morali pritiskati ma politiko, da se uvede neko resno poslovanje. Denimo spoštovanje dogovorjenega in plačilna disciplina. In takšne goljufe bi bilo potrebno naznaniti pristojnim organom ali pa jih vsaj spraviti na nekakšno črno listo.
bigl sporočil: 18.363
[#2708111] 18.04.18 11:41 · odgovor na: (#2708105)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bigl 18.04.2018 11:43
[republican]
Očitno nisi prebral, da je zahteval 60% avans.
Seveda sem prebral. Stvar dogovora. Če je dala pač njena izkušnja več. Izpustila je, kar je potem svetovala, ni se pozanimala o njem in njegovem poslovanju, kar se meni še ni zgodilo. Vse podatke se da dobit al preko neta, itd. od bonitete, do referenc, al pa glas ljudstva. Gospa je bila pač neizkušena in ko se začne razbijat stanovanje, kopalnica sploh.. že sama misel na to je dovolj, je bila verjetno tudi"paf" (vznemirjena), s premalo koncentracije na pomembno, mislim na previdnost. Ne prenaša vsak dobro razbijanja - demolition, stanovanja:-). Lep dan.
anon-198677 sporočil: 345
[#2708113] 18.04.18 11:45
Odgovori   +    7
Še tole vi dodal. Tudi nekateri naročniki storitev so pokvarjeni. Poznam nekoga, ki je že več obrtnikov nategnil. Najprej naroči storitev, potem pa s storitvijo ni zadovoljen in začne zbijati ceno. Recimo naročniku ni všeč barva ali pa postavitev, nekaj si pač izmisli.
anon-168749 sporočil: 1.495
[#2708121] 18.04.18 12:14 · odgovor na: anon-198677 (#2708113)
Odgovori   +    0
Poznam en tak primer, ki je mojstra postavitve ograje skritiziral in mu ni plačal. Čez nekaj časa, je pa bos, v pižami, brez družine, ob 2 zjutraj pritekel k mami - nekaj km - v blokovsko stanovanje, pod perje... Se je pa kasneje govorilo, da se je ukvarjal z vsem še kaj drugim, ne samo z nategovanjem obrtnikov, tam krepko preko meje zakona..
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2708128] 18.04.18 13:00 · odgovor na: (#2708108)
Odgovori   +    7
[jezdec666]
Imel sem en tak primer, tip je seveda imel denar, ker je dosti fušal samo ni hotel dat nazaj niti naredit. Enostavno smo šli za njim, vleteli na eno gradbišče, kjer je delal. Prijeli smo nekaj železnih palic, zdaj pa pare na sunce, ali pa malo pometemo naokoli... problemček je bil rešen v približno 10 minutah ;-)
Ni ga čez slovenski poslovni model :)
Nekoč sem imel priliko videti enega izterjevalca, ki je imel vizitko z nazivom "računovodstvo na terenu".. ;)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2708129] 18.04.18 13:01 · odgovor na: (#2708105)
Odgovori   +    4
[republican]
Očitno nisi prebral, da je zahteval 60% avans.
Ga ni boga, ki bi mu plačal 60% avansa. Največ 10-15% pa še to samo za material.
anon-343346 sporočil: 396
[#2708137] 18.04.18 13:59
Odgovori   +    3
Kdor misli, da bo dobil zadostne podatke pri gradbenih delih se je zmotil. Namreč vsi strmijo k temu, da si zagotovijo čim več dela oziroma čimvečji zaslužek z čim manj dela.
Tukaj pa nastane glavni problem. Namreč v zgrajenih objektih je potrebno pri statiki objekta upoštevati dejansko stanje. Tako je najbolje, da pred začetkom del temeljito vse preveri in izmeri. Vsak podatek je dobrodošel in zlata vreden. Tukaj na forumih lepo vidimo, da bi vsi nekaj mutili in odgovornost valili na tretjega. Poglejmo primere. Pri gradnji so napeljevali cevi izven načrta. Vse je lepo delalo in ko je recimo lastnik začel z adaptacijo je naletel na cevi in jih poškodoval. Torej imamo že prvi problem. Zidar neve kje so cevi in lastnik še manj. Prav tako je problem poseganje v nosilne zidove in razbijanje le teh.
Tukaj imamo že drugi problem.
Sam se džim načela, da je potrebno temeljito vse premeriti prekontrolirati in pri obnovi temeljito nadzirati in takoj pristopiti k popravkom, če je kaj ubotovljeno narobe. E tukaj imamo že četrti problem in to je spreminajnje obnove glede na trenutno stanje.

Zato se ne čudim, če vsi bežijo vstran od takšnih lastnikov. Nihče se noče pregovarjati in raje gre delat drugam. Žal. Zato so večkrat eno sanje in želje ter drugo pa je dejasko stanje.
anon-195807 sporočil: 48
[#2708146] 18.04.18 14:16 · odgovor na: (#2708106)
Odgovori   +    3
[republican]
> [vrac]
> Jaz bi urednici svetoval, naj tipa toži za plačilo škode in seveda zaradi neizvršitve del, ki je dobil plačane z avansom ter seveda za zamudne obresti.

Res dober nasvet... poleg izgubljenega denarja bo zapravila še več za odvetnike in sodne stroške. Tudi če bo tožbo dobila, obstaja velika verjetnost, da tega denarja ne bo nikoli dobila od bankrotiranega izvajalca.
Bo, izvšbo prodaš izterjevalcu z 30% popustom..LOL
Montgomery44 sporočil: 6
[#2708170] 18.04.18 16:01 · odgovor na: anon-180464 (#2708109)
Odgovori   +    0
Www.omisli.si
vrac sporočil: 11.068
[#2708200] 18.04.18 20:49 · odgovor na: (#2708106)
Odgovori   +    1
[republican]
> [vrac]
> Jaz bi urednici svetoval, naj tipa toži za plačilo škode in seveda zaradi neizvršitve del, ki je dobil plačane z avansom ter seveda za zamudne obresti.

Res dober nasvet... poleg izgubljenega denarja bo zapravila še več za odvetnike in sodne stroške. Tudi če bo tožbo dobila, obstaja velika verjetnost, da tega denarja ne bo nikoli dobila od bankrotiranega izvajalca.
Če bi vsaka žrtev goljufije razmišljala na tak način, bi bilo tovrstnih nategov še več kot jih je. Če je tip s.p. itak odgvarja z vsem svojim osebnim premoženjem in je rešitev pač izterjava. Najprej sodna, potem pa če dolžnik ne plača še preko regstrirane agencije, ki se bavi s takšno dejavnostjo. Ne z neregistriranimi izterjevalci, kjer kot naročnik lahko odgovarjaš tudi kazensko za morebitne posledice. Jaz konkretno sem iztožil tipa, ki me je ogoljufal. Tudi tožba sama ne stane veliko in je hitro končana, ponavadi brez sodne obravnave.
anon-124722 sporočil: 1.067
[#2708216] 19.04.18 07:47 · odgovor na: murje (#2708083)
Odgovori   +    0
[murje]
LJUDJE SLEDIJO SPOSOBNIM
»Družba, ki zaničuje odlične vodovodarje, kar je to manj plemenit poklic, in ki dopušča bahavost mislecev, kar je njihovo početje tako vzvišeno, bo imela slabo vodovodno napeljavo in slabo miselnost. Tako njene cevi kot modrosti ne bodo sposobne zadržati vode.«
John Gardner, pisec
Tale mi je všeč, ampak pravilno bi se reklo: Niti njene cevi niti ... ali 'ne ... ne...'.
In fraza je piti vode, ne pa zadržati. Torej: ne njene cevi ne njene modrosti ne bodo sposobne piti vode.
bigl sporočil: 18.363
[#2708229] 19.04.18 09:00 · odgovor na: (#2708222)
Odgovori   +    0
[republican]
> [vrac]
> > [republican]
> > > [vrac]
> > > Jaz bi urednici svetoval, naj tipa toži za plačilo škode in seveda zaradi neizvršitve del, ki je dobil plačane z avansom ter seveda za zamudne obresti.
> >
> > Res dober nasvet... poleg izgubljenega denarja bo zapravila še več za odvetnike in sodne stroške. Tudi če bo tožbo dobila, obstaja velika verjetnost, da tega denarja ne bo nikoli dobila od bankrotiranega izvajalca.
>
> Če bi vsaka žrtev goljufije razmišljala na tak način, bi bilo tovrstnih nategov še več kot jih je. Če je tip s.p. itak odgvarja z vsem svojim osebnim premoženjem in je rešitev pač izterjava. Najprej sodna, potem pa če dolžnik ne plača še preko regstrirane agencije, ki se bavi s takšno dejavnostjo. Ne z neregistriranimi izterjevalci, kjer kot naročnik lahko odgovarjaš tudi kazensko za morebitne posledice. Jaz konkretno sem iztožil tipa, ki me je ogoljufal. Tudi tožba sama ne stane veliko in je hitro končana, ponavadi brez sodne obravnave.

Pred leti sem bil v podobni situaciji, kot avtorica članka. Izvajalec je bankrotiral in ni dokončal (že plačanih) del. Ne bom se spuščal v podrobnosti, ampak podpisal mi je notarski zapis (se pravi, da mi ga ni bilo potrebno tožiti za plačilo dolga) in vpisal sem celo hipoteko na njegovo hišo, pa vseeno nisem dobil niti centa od njega. Njegova hiša je bila prodana na dražbi, ampak ker je bil dolžen tudi Fursu in banki (ki sta imela prednost pred ostalimi upniki), smo vsi ostali popušili.
Moje izkušnje so drugačne.

Torej: nasveta avtorice texta, plačat po izvedenih delih (situacijah), nisi mogel upoštevati, tako kot ga tudi ona ni, a za v bodoče ga bo, kot pravi.

Se ne šalim, pri meni, je prišel izvajalec, ki sem ga pred sklenitvijo posla preveril, z obračunom in računom, ki je bil drugačen od predračuna in izvedenih del (gradbeni dnevnik), pa sva šla lepo po kiticah, vrsticah in ugotovila, kaj je kaj in koliko in da imam prav. Da kar je dodal so "kao" običajni dodatni stroški (organizacija dela, priprava nabave in take, ....), je potem sam ugotovil, da je brez veze, saj tega ni niti omenil niti ni vključil v predračun. Na mojo zahtevo, da to specificira tega ni naredil. In račun sva lepo znižala, sledilo je moje plačilo. Še danes je na trgu in še mi je prišel delat nekaj drugega, ni bilo zamere, zanimivo, celo rekel mi je, da sem pošten, da se držim dogovora. To je tudi plačila na dan, ki je bil dogovorjen. V drugem primeru je bilo vse kot je treba, kar je bilo zapisano je bilo narejeno in plačano, z računom, davki. Še danes je na trgu in ni bankrotiral. Lep dan.
vrac sporočil: 11.068
[#2708240] 19.04.18 09:46 · odgovor na: (#2708233)
Odgovori   +    1
[republican]
> [bigl]
> Se ne šalim, pri meni, je prišel izvajalec, ki sem ga pred sklenitvijo posla preveril

Tudi jaz sem ga preveril. Še več... to sploh ni bil moj prvi posel z njim, ker sva že večkrat prej sodelovala. Pa sem mu vseeno avans plačal šele, ko mi je podpisal izvršljiv notarski zapis in vpisal hipoteko na lastno hišo. Bolj se ne bi mogel zavarovat... pa sem vseeno popušil.
Če imaš takšne dvome v njegovo sposobnost posel izvesti po pogodbi, z njim ne bi smel sploh skleniti pogodbe. Res pa je, da do takšnega spoznanja človek pride šele ko ga nekdo dobro nasamari. So pa najbolj nevarni "prijatelji". Ker človek misli, da ta te pa ne bo nategnil, pa te ravno ta. Marsikdo, ko zagleda profit, izgubi vso poštenje in moralo. Vidi samo profit.
anon-343346 sporočil: 396
[#2708251] 19.04.18 10:29 · odgovor na: (#2708222)
Odgovori   +    1
Zelo lepo in pošteno si napisal. Tukaj je glavni problem v tem, ker vsi, kateri se spravljajo nekaj delat mislijo, da bodo neko delo dobili celo povrnjen vložek. Opazil sem nek odrugo zanimivost in to je, da ljudje, kateri kupijo nepremičnino ne preverijo vseh podatkov v štartu in tako nepravilnosti, katere so prikritie podtikajo izvajalcem del.

Zato je potrebno pred začetkom del preveriti vse in narediti plan A, Plan B in šele nato pristopiti k iskanju izvajalcev. Sam osebnio sem pri investiciji zaprosil za strokovna mnneja ljudje, kateri so imeliprakso z obnovami in so mi svetovali. Prav tako je dobro povprašati za strokovno mnenje predvsem priv podiranju raznih zidov v večstanovanjskih hišah ljudje, kateri nimajo interesa zavajati in gledajo skozi stroko. Nikar, da ti statično poročilo pridobi zidar ali tisti, kateri ima namen opravljati dela. V teh prierih bo popušil tisti, kateri je naročnik.

Zato iz lastnih izkušenj vem, zidarji, kateri samo delajo ti bodo dobro naredili, če imajo dovolj poštenih in natančnih podatkov. Zato kar čez palec obtoževati vse je nekorektno. Če lastnik ne ve in nima natančnih podatkov o objektu je iluzorno pričakovati, da ti jih bo en zidar nabavil, kateri samo vidi objekt- Samo poglejmo kako se šminka zadnje čase.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2708258] 19.04.18 10:54 · odgovor na: (#2708233)
Odgovori   +    2
[republican]
> [bigl]
> Se ne šalim, pri meni, je prišel izvajalec, ki sem ga pred sklenitvijo posla preveril

Tudi jaz sem ga preveril. Še več... to sploh ni bil moj prvi posel z njim, ker sva že večkrat prej sodelovala. Pa sem mu vseeno avans plačal šele, ko mi je podpisal izvršljiv notarski zapis in vpisal hipoteko na lastno hišo. Bolj se ne bi mogel zavarovat... pa sem vseeno popušil.
Jap, to so izredne situacije, imel si smolo.

Moj kolega (tut en tak kao republikanc ki je cele dneve v svojem poslu :-))) je to resil tko, da je pooblastil prijatelja ki je celo zivljenje v gradbenem poslu, in mu je dal cca 10 jurjev da celo leto isce izvajalce in nadzira kvaliteto in se jebe s tem.

Rezultati so glede rokov in opravljenih poslov zelo okej, glede kvalitete pa bolj posevni... predvsem izbira dizajna je marsikje tesla style. Kopalnica zgleda super, dokler se ne probas prvic stusirat... ampak to je tudi sam mal kriv, ker ma kmetavzarski okus...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2708272] 19.04.18 11:44 · odgovor na: (#2708262)
Odgovori   +    5
[republican]

Ni bila smola. Ujel sem se v past najnižje cene. Izvajalec mi je ponudil najnižjo ceno, ki me je zaslepila in nisem bil dovolj previden. Moral bi vedeti...
Jaz sem katolik, nikoli ne krivim sebe, niti bliznjega :-)))

Pomoje v tistem trenutku objektivno ne bi mogel vedeti... tudi dost firm s srednjo ceno je slo v kurac.

Ko sem jim ni izšlo, so pa pač ostali dolžni naročnikom, dobaviteljem materiala, zaposlenim in državi.
To se v UK dela na gigantski skali. Ker je kapitalizem ze dolgo prisoten je prislo do monopolizacije, kjer imas na vsakem podrocju dva ali tri velikane, ki poberejo 80% ali 90% posla; tudi pri pizzerijah in kaficih so vecinoma verizne korporacije.

Drugi korak je, da zasicene s svojim poslom zacnejo bezati v druga podrocja. Tesco je nas mercator, samo 30 krat vecji. Zato ima zraven se mercator banka, mercator mobi, mercator intetnet, mercator zavarovanje avta, mercator bencinska crpalka - v sloveniji to dela (probava delat) Tus, mislim da vse razen banke (biti banka v sloveniji je pac norost ali politika).

In vsepovsod tekmujejo izkljucno z nizko ceno, ker potrosnik vidi skoraj samo to. Vse to bazira na ultra poceni kreditiranju za gigante drzavnega pomena, in ko bo krahiralo, bo nacionalizacija za delovna mesta - spet s sveze naprintanimi funti. Fake it till you make it.

Kot mali biznis z njimi ne mores tekmovati, ker tebi nihce ne posodi ce ve, da tega ne mores pokriti z dobicki. Nazadnje je krahiral en tak kolhoz in izpuhtelo je vec tisoc delovnih mest skupaj s pokojninskim stebrom teh delavcev. Sefe operacij je bil seveda odlikovani in spostovani "sir", ki ga zdaj vlacijo po sodiscih kot so pri nas kordeza... kot da ne bi ze prej vsi vedeli kako igro igramo in kot da ne bi bila igra postempljana od politike, publike, in regulatirnih organov in sodnije in centralne banke. Vseh.

In to se bo tako vrtelo se kdove koliko krogov, dokler pac ne bo izvoljen en Corbyn in bo tudi formalno sprejel dejstvo, da ZE ZIVIMO v drzavno vodenem "demokraticnem" socializmu, kjer pac britanski titi turnski in zokiji in zemljarici malo vedrijo tu in tam in se napravljajo da so veliki poslovnezi. Oziroma da fiksne ideje o pravni drzavi in druzbeni ureditvi nimajo pol kurca veze, zivljenjsko vodilo je zgolj "jaci tlaci".
bigl sporočil: 18.363
[#2708273] 19.04.18 11:50 · odgovor na: anon-207617 (#2708258)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bigl 19.04.2018 11:52
Mi razlaga nekaj let nazaj ena gospa, kako je obnovila kopalnico, pravi, da brez računa, saj bi sicer ne mogla privoščit tako lepih kahlic. E, to je logika preprostih ljudi, ki pa kakor kdo kdaj pade na one od dol al pa na domače, kela fanglc varianta, improvizatorji, legende, ki vse znajo. Še cajga ne potrebujejo. Polno je takšnih in seveda je zato takšno kšeftanje z njimi tvegano. Pa še za davčne utaje gre, torej nedovoljeno ekonomijo. Ob sedanjih predpisih seveda, ko je obdavčnen vsak revež. Potem pa lov takšne prevarante z arbitražo:-). Lep dan.
bigl sporočil: 18.363
[#2708276] 19.04.18 11:57 · odgovor na: (#2708275)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bigl 19.04.2018 11:57
[republican]
> [bigl]
> Pa še za davčne utaje gre, torej nedovoljeno ekonomijo.

Folk boli qrac za to. Važno, da je ceneje.
Samo zato so lažja tarča teh specialnih prevarantov, in se lahko pritožujejo tule gor al pa na ravbarkomandi. Lep dan.

P.S: Novinarka je objavila osnovni text z namenom opozoriti na rizike, če se z izvajalci ne zmeniš temeljito. Pa še potem zna bit kaj, kot vedno, ko imaš z njimi opravka. Še potem, garancija in to. Če jih prej ne zmanjka. Lep dan.
bigl sporočil: 18.363
[#2708377] 19.04.18 17:07 · odgovor na: (#2708280)
Odgovori   +    0
[republican]
> [rename]
> Banka bo izplačala samo v primeru TVOJEGA podpisa, da je delo opravljeno.

Če je pogoj prenova kopalnice, bo banka izplačala po prejemu dokaza, da je kopalnica prenovljena... tudi brez tvojega podpisa.
A res? Lep dan.
anon-412013 sporočil: 22
[#2708503] 20.04.18 15:01 · odgovor na: (#2708108)
Odgovori   +    0
[jezdec666]
Imel sem en tak primer, tip je seveda imel denar, ker je dosti fušal samo ni hotel dat nazaj niti naredit. Enostavno smo šli za njim, vleteli na eno gradbišče, kjer je delal. Prijeli smo nekaj železnih palic, zdaj pa pare na sunce, ali pa malo pometemo naokoli... problemček je bil rešen v približno 10 minutah ;-)
imeli ste srečo, da vas ni prijavil policiji...

Strani: 1