Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[abohte]
> lepo piše, da se je poleg Jelinekove za njegovo pomilostitev zavzemal tudi Günther Grass.

Lahko bi ga, ampak mi ni padlo v kontekst najine debate. Tako si ga ti in nimam težav s tem.
Agitacijo Jelinekove za obsojenca si sem privlekel in problematiziral ti, čeprav Grass ravno po tvojih kriterijih veliko bolj paše v to.
Bi pač morali biti zaradi Speerovega primera vsi zavedeni toliko bolj previdni.
Zakaj? Je Speer po izpustitvi moril, gradil 4. rajh?
Če bi bil res tako izjemen pisec in če je bil to res argument za njegovo izpustitev, zakaj njegovih spisov ne berejo več v šolah.
In zopet se sprenevedaš, da akademija zaščitniško poslovno sodeluje s prepoznanim neotesancem in spolnim nadlegovalcem
???

Prej jaz tebi:
> Pišeš nadlegovalec, ne posiljevalec ali prešuštnik.
Ti zdaj meni:
zanimivo, da ne uporabiš besede posiljevalec ali prešuštnik - imaš vso svobodo za uporabo teh besed).
V čem, je torej nesoglasje? Nadlegovanje ni kaznivo dejanje. Očitano mu je bilo v medijih, navedene so bile priče, celo navzoči partner nenadno zgrabljene v družbi. Švedska je menda pravna država, torej medije, če so si to izmislili ali napihnili onkraj resničnosti, lahko iztoži za lepo odškodnino - zaradi žaljivih lažnih obtožb in zaradi gospodarske škode (posledičnega zaprtja kluba). Je pa res, da bi moral to doseči na sodišču, kar pa ni nujno najbolj prijetno. Ampak hej, saj tudi žrtvam posilstva preiskava in sodno razpravo najbrž nista ravno v veselje in užitek.

Prešuštvo je zasebna zadeva. Dal sem ti priložnost, da dokažeš opredelitev v zakonodaji, a je nisi izkoristil. Preostane le še posilstvo, ki ga pa noben od naju ne omenja iz jasnih razlogov, kot so pravni standardi, potreba po dokazovanju in to.
Po več mesecih javne izpostavljenosti možakar ni še niti obtožen, kaj šele obsojen. Menda pa oba veva, da je posilstvo kaznivo dejanje, ki se ga obravnava na sodišču, kajne?
Oba sva prebrala, da je bil ovaden, da je bilo nekaj ovadb zavrnjenih, ker so zadeve že zastarale, nekaj pa jih je še v postopku.

S tem zaključujem to debato, ker ne vodi več nikamor. Spet se bom oglasil ob kakšnih novih dejstvih, novih razmislekih, novih zgodbah.