Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-298924 sporočil: 15
NANSPROTUJEM PRODAJI NLB - KAR TAKO - NA MUSS!
1) zato, ker Petri & co ne privoščim intelektualnega orgazma, ko se prodaja vse in na način, kot prodaja starega bicikla: nanj nalepimo še jurja, da bi ga le kdo "ukradel".
2) ker je promoženje bržkone več vredno, kot se v trenutku pod presingom lahko iztrži.
3) nedopustno mi je, da TUJEC nekaj zahteva od nas: torej nismo več gospodar na svoji zemlji in gospodir svojega premoženja. Zaradi takšnih razlogov se je britanska vlada odločila za Brexit, kar osebno podpiram - brukseljski rejenci na naš račun odločajo o naši usodi! Smo mar bedaki? Smo, ker se ne znamo postaviti na lastne noge in vzpostaviti takšno ekonomijo in pravni red, ki bo omogočal zdravo ekonomijo in ne zgolj "ZDRAVO ATMOSFERO", preprečeval zlorabe ter kršitelje izredno kaznoval.
4)v Sloveniji vlada ni sposobna na stvari pogledati celovito,z različnih zornih kotov in CELOVITO, namesto tega pa se celo sam PV preko svojih domnevnih poslovnih prijateljev okorišča na nezakonit in celo kriminalen način - primer prodaja KLI preko DUTB - glej Požareport v preteklem tednu!!! Takšni osebki NE MOREJO REŠITI DRŽAVE! Srčno upam, da bo celotna vlada ne le odgovarjala za ta primer, pač pa tudi končala za zapahi.
5) Pravosodje v celoti NI SPOSOBNO SPROCESIRATI kaznivih dejanj in povrniti ukradeno ali nezakonito pridobljeno. Zadnji primer, kot o njem piše 24.ur so bančniki Hypa, ki bodo že po 21. maju 2018 spet lahko razpolagali s svojim premoženjem, ker se je zaradi zamenjave tožilca in prekoračenega roka na sodišču zadeva vrnila na začetek!!! Kako je to sploh mogoče? Kako je država dopustila, da nekdo zapusti delo, ne da bi ga končal? Bavčarju država ne zna poiuskati, kam je skril miljone €. če bi le sledila tok denarja po svetu, bi to lahko že davno povrnila, sedaj je prepozno. enako v vseh drugih primerih!
6) Sodstvo: kakšno sodstvo je sploh tp, da nekdo prizna svoje kaznivo dejanje in se pobota s tožilstvom, njegov sostorilec, najmanj tako odgovoren, kot prvi, pa se pravda na sodišču da bi se na koncu izvlekel brez kazni in s pobasanimi denarci v žepu? Kje sta tu Zdrava pamet, logika? Nič od tega, zato imamo navadni državljani nenehne probleme z oblastjo, z regulativo, ki jo sama - že zaradi zgleda - ne spoštuje itd.
7)kako je mogoče, da nekdo nekaj ukrade oz. si prisvoji na nezakonit način, pa to "podari" svojemu partnerju ali otrokom, pa tega premoženja nihče več ne sme zaseči??? Od kod mamici Horvata milijoni za nakup najelitnejše vile v Švici? Je Slovenska državljanka? Jo je FURS povprašal po tem, od kod ji denar? Je FURS zahteval 70% davek na to? Kolikor vem, do sedaj ne. Z ukradeno stvarjo ni dovoljeno niti razpolagati, kaj šele trditi, da je to postala moja neodtujljiva lastnina, ki je nihče ne sme več odvzeti!
8) strinjam se v celoti z mnenji, da država z ministrico iz zdrave atmosfere ni sposobna pogajati se in biti pripravljena, kot nekdo zapiše. Zakaj? Ker na takšna mesta postavimo nesposobne ljudi, ki poitem za nameček rabijo zunanje svetovalce, kako stvari izpeljati! Na tak način bi verjetno znal delati vsakdo in vbleči dobro plačo, pa nobene odgovornosti, ker bi bili vsega krivi zunanji svetovalci!
9) le nekaj primerov sem navedel, obstaja jih še nešteto: probanka, faktor, rigelnik, raščan itd.. do vseh enako postopati z vso ostrino. In kako to doseči? Takoj spremeniti zakonodajo, po kateri roki ne bi mogli zastarati in izjemno visoke kazni.

Ampak vse to se ne bo spremenilo, ker vidimo kakšne ljudi voli slovencelj: namesto da bi zahteval radkalne spremembe in red, mu je najbrž všeč motna in kalna voda.

Nisem nikoli bil ne komunist (prej žrtev tega sistema) ne karkoli drugega, da ne bi kdo pljuval po meni in mojem prepričanju, a razmišljam s svojo glavo: naši kvazi voditelji so nam zakockli vse do temeljev naše skupnosti, predali so nas v suženjstvo brukseljnu (za nadomestek belemu gradu), pokradli so svoje lastne državljane (podrejenci) potem se pa čudijo, da jim nekdo grozi (?), so sami pridaniči, ki ne zaslužijo drugega kot arest. Mme res prav zanima, če bodo sinčka znanega olimpionika preganjali zaradi omenjenih potez DUTB in banke sploh (dopustil rubećž npr.) in če že drugega ne je malomarno opravljanje svojega dela že kaznivo dejanje.

Zatorej: sem iz zdravih (in ne političnih!) razlogov proti prodaji NLB, raje v tem trenutku vračilo državne pomoči (po obrokih, če ne drugače) ter sočasna vzpostavitev reda na VSEH področjih.