Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.909
Zadnja sprememba: najobj 04.04.2018 09:59
... Odvzem dovoljenja je Versobank doletel leto dni po razkritju mreže bank, pogovorno poimenovane »ruska pralnica« (The Russian Laundromat), in zneskov, ki so jih te banke »oprale« za ruske stranke v obodbju 2011–2014, za katero je avtorjem razkritja uspelo pridobiti dovolj popolno dokumentacijo za takšne izračune; ...

... čuj, TadejK ... evo, ker sem kliknil na povezavo "The Russian Laundromat", zdaj jaz nekaj ne razumem ali pa je za ECB cela Rusija ena velika mafija, ki se ukvarja z nelegalno preprodajo drog, orožja in belega blaga, ker se namreč ne spomnim, da bi demokratični zahod v obodbju 2011–2014 proti Rusiji uvedel kakšne sankcije, pa da bi se kot pri Iranu poslovanje cele države štelo za nelegalno in zato vsaka denarna transakcija tiste države za pranje denarja ...

P.S.: ker Deutsche Bank ni na nalimanem seznamu, poslovanje Rusije z Nemčijo za ECB ni pranje denarja zato, ker je Nemčija za demokracijo v Evropi očitno tako pomembna kot Janša za demokracijo v Sloveniji ... khmm, če sem melo žleht in se spomnim na sodbo slovenskega ustavnega sodišča ...