Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

grgl1976 sporočil: 271
[alpha7b5]
> [grgl1976]
>
> Mene pa nervira vse večje poveličevanje Rusije. Če je Rusija ideal h kateremu stremimo, potem nam več ni pomoči. Očitno nas zgodovina ni ničesar naučila.
> Rusi ne spoštujejo nikogar in bi te pohodili kot mravljo, če bi bilo potrebno.

Živijo! Če bi ti (jaz) hotel ustrezno odgovoriti, bi moral biti (ti) v svojem zgornjem komentarju vsaj malce obširnejši in konkretnejši. :-) Npr. koga, kaj in kje vse misliš s "poveličevanjem Rusije"? Glede tvoje druge izjave te ne bom vprašal (vsaj) glede splošne konkretizacije (recimo temu) tvojih bojazni, ampak bi zastavil drugače (tebi v premislek tudi glede kateregakoli odnosa že na čisto osebnem, pa tudi višjih družbenih nivojih): Zakaj bi napram nekemu narodu, ali pa proti kateri- in kakršnikoli entiteti sploh, nastopil ali pristopil s pozicije npr. (apriori?!) strahu, bojazni, predsodkov, celo gnusa, odpora? Kaj meniš, da bi si o takšni osebi mislil narod na drugi strani, ali pa zgolj en njegov predstavnik? In če bi ti bil na njegovem/njenem mestu, mislim na mestu predstavnika v tem primeru ruskega naroda? Pri vsem tem se bom izognil namigovanju na morebitne rasistične vzgibe, ki bi lahko bili v ozadju česa, saj sem skoraj prepričan, da vsaj na nivoju takšnih komentarjev temu še ne more biti tako.
Oprosti, ampak ne razumem, kaj točno si želel povedat. Ne vem kaj je rasističnega v mojem komentarju.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2705383

Strani: 1

Micare sporočil: 1.582
Vredno razmisleka. Vsakdo vidi stvari iz svojega vogala. V stari Grčiji so imeli v Atenah demokracijo (ljudstvovladanje), a če si bil suženj je bilo to videti čisto drugače. Rad vidim, da se tako negativna, kot pozitivna mnenja obrazložijo. Če veliko slišiš in razmišljaš o neki zadevi začneš gledati na vse skozi ta očala in je vse recimo roza ali fašizem.Če so nekomu všeč črne ženske in mu črni možaki niso všeč ali je rasist?

Strani: 1