Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Nas mora biti strah?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
[Glavni forum] Tema: Nas mora biti strah?
[#2705275] 31.03.18 12:32 · odgovor na: bobek13 (#2705259)
Odgovori   +    11
[bobek13]
vse to je res lahko ppdlaga za nelagoden občutek pri srcu, lahko tudi strah... ma kar je mene strah, so prihajajoče volitve, do zdaj sem še vedno imel upanje, morda, morda pa ne bodo levaki zmagali, potem morda, morda pa ne bodo imeli ustavne večine, zdaj samo še upam, da (ob naslednji krizi?) ne izstopimo iz Eu/Nato in štartamo novo rundo enopartijskega sistema... in to upanje, je precej šibko...

:-/

lpA
... čuj, kaj točno imaš ti od NATO pakta ? ... khmm, samo vprašam ...

P.S.: če bi se jaz rodil in živel nekje v najbolj divjem delu Bronxa, kjer kraljuje ulična banda kriminalcev in bi me šef kriminalcev povabil s povabilom, ki ga ne bi mogel zavrniti, da se mu proti plačilu drage članarine priključim, ker me bo on varoval pred drugimi bandami (= pred svojo bando, ker drugih ni več, ker jih je njegova banda tako ali drugače potamanila), potem bi se iz Bronxa probal izseliti (= kot Švica, Avstrija, Švedska, Finska, Irska razglasiti nevtralnost), če pa izselitev ne bi bila mogoča, pa bi se zaradi človeškega nagona po preživetju toti bandi verjetno res priključil ... no, niti v najhujši nočni mori pa članov tote bande ne bi imenoval moji zavezniki ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2705275

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[Glavni forum] Tema: Nas mora biti strah?
[#2705320] 31.03.18 17:19 · odgovor na: najobj (#2705275)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-317028 31.03.2018 17:25
[najobj]
> [bobek13]
>... zdaj samo še upam, da (ob naslednji krizi?) ne izstopimo iz Eu/Nato in štartamo novo rundo enopartijskega sistema... in to upanje, je precej šibko...
>
... čuj, kaj točno imaš ti od NATO pakta ? ... khmm, samo vprašam ...
Poglej "lepoto", ki jo lahko imamo. Nato ima jedrske bombe, tudi Rusi jih imajo...danes lahko doživimo moč jedrske bombe v našem kraju na aplikaciji, ki jo je razvila neprofitna organizacija Outrider Foundation. Torej, vpišeš Slovenija, lahko tudi svoje mesto, če dovoliš program lokacijo poišče sam in »uživaš« v domači eksploziji jedrske bombe pa ne pozabiti, da smo tudi Slovenci krška jedrska velesila: outrider.org/nuclear...omb-blast/
bobek13 sporočil: 4.301
[Glavni forum] Tema: Nas mora biti strah?
[#2705337] 31.03.18 19:35 · odgovor na: najobj (#2705275)
Odgovori   +    14
stari, lepo zate, da imaš svoje pees analogije, ma jaz jih ne štekam... morda ker sem preglup, morda pa samo zato, ker si za razliko od tebe za svojo državo želim, da je bolj podobna Ameriki, UK, AUS, NZ, itd. kot pa Putinovi Rusiji...

lpA

evo samo tebi na čast en...

p.s.: so meli ta teden dokumentarec na rtvslo o Mstislavu Rostropoviču, mogoče bi ti koristilo, da si ga ogledaš... morda še prebereš kakšno knjigo od še enega velikega Rusa "omenjenega" v dokumentarcu, samo njegovega največjega dela, ki bi ti mogoče pojasnil zakaj si jaz ne želim iti nazaj v čas petletk in golih otokov, žal ni za dobit v slovenščini... ;-)
anon-316368 sporočil: 957
[Glavni forum] Tema: Nas mora biti strah?
[#2705576] 03.04.18 12:31 · odgovor na: najobj (#2705275)
Odgovori   +    4
... čuj, kaj točno imaš ti od NATO pakta ? ... khmm, samo vprašam ...
V teoririji in praksi 'države' kot entirete je en sam odgovor na vprašanje 'Kaj državo postavi na zemljevid sveta', da sploh eksistira?' In ta je. "Zadosti močna vojska, ki lahko obrani njen razglašeni teritorij".

Dokazov za to je v zgodovini kolikor hočeš. Zadnja med njimi sta Katalonija in Krim

Ker so države, ki se ustanavljajo, navadno premajhne, morajo zato poskrbeti za zaveznike. Zavezniške države so tiste s katerimi deliš ali imaš podobne nazore in podoben političen sistem. Brez zaveznikov ne gre. Ne samo v vojni ali takoj po njej. Tudi kasneje, so zaveznki (točneje njihova vojska) edini končni garant stabilnosti političnega sistema, ki si se mu priključil. Se hoče morda kdo priklujčiti Kitajski? Ne? No, potem ostaneta samo še dve možnosti. Slovenija se je očitno odločila za Rusijo. Ali lahko rečem, da mi to ni všeč??

Če se prav spomnim so v času vojne v Bosni, na Kosovu in drugod vsi jadikovali zakaj Nato ne posreduje. Nihče ni želel govoriti o posredovanju Rusije. Ko je Nato končno posredoval je bilo pa zopet vse narobe.
Še malo nazaj v zgodovino: Trst in Koroško smo po 2. sv. vojni izgubili zaradi tega, ker smo bili pod sovjetskim vplivom. Če bi Tito dovolil izkrcanje v Dalmaciji, ne bi bilo ne Teheranskega dogovora ne Jaltske delitve. Po invaziji v Jugoslaviji bi bila namreč nazoče Zahodno zavezništvo, ki o komunizmu ni želelo slišati ničesar. In tega se je Tito bal in zato podporo Zahodnim zaveznikom eksplicitno odklonil. (Ko si že slikamo lepe sanje - še lepše bi bilo, če Tita in komunistov sploh ne bi bilo!)

Strani: 1