Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenija lani s presežkom v javnih financah

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.300
Evo ti dokaz da Lipnik svinja s podatki.

Imava Bilten banke Slovenije.

bankaslovenije.blob....017_03.pdf

In bos videl da je drzavni sektor res od leta 2010 zmanjsal svoje depozite pri bankah za dve milijardi.

A obenem poveceval depozite pri racunih pri Banki Slovenije (se strinjava da to ni isto???) In ima trenutno stanje 3.9 milijarde €,

Kot bi nekdo gledal bilanco vase druzine pa uposteval le bancni racun tvoje zene tvojega pa ne.

In Stat.si ni zahteval demantija ker cesa takega nikoli izjavil ni. Na nekaj kar je zraslo na zelniku nekega kvazi analitika nimas kaj dajat demantija.

Takega podjetniskega svetovalca kot si ti, ko ne preveris dejstev, trobis eno te isto, niti se ne trudis... Moji direktorji fuknejo skoz vrata.

Jutri bo drzava izdala obveznico pa bos spet trobental o tem da so struklji pojedli...

Kurc pol....

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2705191

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[Endimion]

Takega podjetniskega svetovalca kot si ti, ko ne preveris dejstev, trobis eno te isto, niti se ne trudis... Moji direktorji fuknejo skoz vrata.

Jutri bo drzava izdala obveznico pa bos spet trobental o tem da so struklji pojedli...

Kurc pol....
Javne finance so mi postranska od postranske dejavnosti, berem časopise, ki jih imam za glas javnosti in kontrolo dela vlade, vidim številke in jih pokomentiram, včasih tudi v bolj sočnem besednjaku, saj smo na koncu koncev ne forumu časopisa, kje se krešejo mnenja, škoda je le, kar ni še več mnenj na forumu...Povej, zakaj se sploh država zadolžuje? Če bi se zadolžila za izgradnjo drugega tira bi razumel prav tako za železniško povezavo do Brnika...

Če bo jutri država izdala obveznico, seveda bom »pizdil«, da jo bodo požrli štruklji. Leta 1990 smo dobili državo, ki je po sukcesijskem ključu prevzela 10 milijard dolga, danes ga je za 33 milijard in koliko je tega dolga v investicijah, ki ustvarjajo delovna mesta in v bistvu sama odplačujejo dolg?

Vsi govorijo o medgeneracijski solidarnosti. Vlada pripravi prodajo 30, 40 ali 50 letnih državnih obveznic, seveda, denar bo javni sektor skuril in v kanalizacijo zmetal danes, čez 50 let ga bodo morali vračati tisti, ki so danes še spermiči in jajčeca. Misliš, da je to prav? Jaz mislim, da ni.

Strani: 1