Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-24812 sporočil: 26
Saj zato ker smo tak razkosani ni kritične mase in zato se večjih infrastrukturni projekti na periferiji težje izpeljejo! Dežel ni mogoče enačiti z občinami, saj imajo le-te naprimer v Avstriji čisto drugo funkcijo in namen kot pa občine, saj so na njih prenesena tudi določene pravice, ki se v Sloveniji izključno izvajajo na nivoju države. Trenuten regionalen razvoj v največji meri pomaga samo in izključno Ljubljani, saj se večina inteligence dnevno vozi na delovno mesto v Ljubljano, posledice le-tega so, da je tam večji pretok informacij idej in v končni fazi s tem, se privablja tudi kapital, ki investira v nove projekte. Tako, da dokler se to ne bo uredilo, tudi pravega razvoja na periferiji ne bo, saj tako kot ste pravilno ugotovili smo preveč razkosani na lokalni ravni in manjka tudi povezovalna komponenta med posameznimi občinami, ki bi jo regije zagotovile.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2705064

Strani: 1

Endimion sporočil: 10.307
Ja kaj naj ti rečem.

Pejt v Osilnico pa Hodoš, pa jim povej, da jih je manj kot za srednje velik blok v Ljubljani, in naj se pridružijo neki drugi občini...

Ko ti rata, sporoči...
bambino sporočil: 1.028
1. Velikost Slovenije in Francije, Nemčije ni za primerjat. Po ste številu prebivalcev je Slovenija za eno mestno občino (München, Dunaj). Da bi jo bilo potrebno dodatno deliti, nove serife, nove tajnice in fikuse?

2. Občinam nihče ne prepovedujejo, da se združijo. Ena v drugo, tudi pokrajine lahko ustanovijo, po moje. Ampak, to je na občanih, da izvolijo vodstva, ki bodo za združevanje. Če že ne občinskih uprav, pa vsaj posameznih dejavnosti. Na državi je, da jih v to spodbudi.

Strani: 1