Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[najobj]
> [sopranos]
> > [FIN-311684]
> > Na storitev, ki jo dobim na Petrolovih črpalkah v Novem mestu nimam pripomb, prijetni, prijazni in ustrežljivi prodajalci in prodajalke, tudi strokovni. Na avtocestah od uvedbe gibljive cene goriva in plačljivih vecejev, njihovih črpalk niti ne povoham več, nič kavic več nič sladoleda več...Še prej, pred uvedbo gibljivih cen, sem velikokrat na avtocesti natočil gorivo za cc. 100 evrov, zapravil za sladolede, kavice, sendviče, piškote... cc. 20 evrov, potem sem naenkrat za nas štiri moral plačati cc. 2 evra za vstop v sanitarije...Plačilo je upravičeno, če se na Petrolu ustavim le zaradi sanitarij.

> V tujini to rešujejo tako, da ti dajo dobropis za nakup v trgovini. Jaz sem isti, sedaj ko vem, da so cene ob avtocesti lahko višje, sploh ne pomislim, da bi tam točil gorivo. Ker ko rabim grem tankati. Ne da se mi še s tem ukvarjati kakšna je cena.

... čuj, kaj ni bilo tukaj na Financah rečeno, da sprostitev cen avtomatsko pomeni nižje cene ? ...
Ne, na Financah je bilo rečeno, da če ima Petrol monopol to ni tako pametna ideja. Govorili so o tem, da bi se mreža Petrolovih črpalk razbila na 3 dele, kar bi omogočilo konkurenco. Tako na hitro, po spominu.
P.S.: na kraj pameti mi ne pade, da bi tankal na avtocesti, pa tudi v Avstriji - blizu meje so zelo podobne cene bencina vprašljive kvalitete - se ne splača, če se glih vsaki dan tja ne voziš na delo in pač tankaš, ko ti zmanjka bencina ...
V Avstriji imajo vsaj neko minimalno konkurenco. V Celovcu sem naštel OMV, Shell, Roth, A1 in še nekaj katerih imena se z glave ne spomnim. Zato si lahko privoščijo deregulacijo cen. V Sloveniji ob dejstvu, da ima Petrol cca. 60% bencinskih servisov, to res ni prav smiselno, niti pametno.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2704973

Strani: 1

najobj sporočil: 31.870
[sopranos]
> [najobj]
> > [sopranos]
> > > [FIN-311684]
> > > Na storitev, ki jo dobim na Petrolovih črpalkah v Novem mestu nimam pripomb, prijetni, prijazni in ustrežljivi prodajalci in prodajalke, tudi strokovni. Na avtocestah od uvedbe gibljive cene goriva in plačljivih vecejev, njihovih črpalk niti ne povoham več, nič kavic več nič sladoleda več...Še prej, pred uvedbo gibljivih cen, sem velikokrat na avtocesti natočil gorivo za cc. 100 evrov, zapravil za sladolede, kavice, sendviče, piškote... cc. 20 evrov, potem sem naenkrat za nas štiri moral plačati cc. 2 evra za vstop v sanitarije...Plačilo je upravičeno, če se na Petrolu ustavim le zaradi sanitarij.
> > V tujini to rešujejo tako, da ti dajo dobropis za nakup v trgovini. Jaz sem isti, sedaj ko vem, da so cene ob avtocesti lahko višje, sploh ne pomislim, da bi tam točil gorivo. Ker ko rabim grem tankati. Ne da se mi še s tem ukvarjati kakšna je cena.
>
> ... čuj, kaj ni bilo tukaj na Financah rečeno, da sprostitev cen avtomatsko pomeni nižje cene ? ...
>

Ne, na Financah je bilo rečeno, da če ima Petrol monopol to ni tako pametna ideja. Govorili so o tem, da bi se mreža Petrolovih črpalk razbila na 3 dele, kar bi omogočilo konkurenco. Tako na hitro, po spominu.
... čuj, jebeš konkurenco, če so potem višje cene ...
> P.S.: na kraj pameti mi ne pade, da bi tankal na avtocesti, pa tudi v Avstriji - blizu meje so zelo podobne cene bencina vprašljive kvalitete - se ne splača, če se glih vsaki dan tja ne voziš na delo in pač tankaš, ko ti zmanjka bencina ...

V Avstriji imajo vsaj neko minimalno konkurenco. V Celovcu sem naštel OMV, Shell, Roth, A1 in še nekaj katerih imena se z glave ne spomnim. Zato si lahko privoščijo deregulacijo cen. V Sloveniji ob dejstvu, da ima Petrol cca. 60% bencinskih servisov, to res ni prav smiselno, niti pametno.
... eh, Avstrijo sem omenil, ker nekateri na totem forumu stalno "grozijo", da bodo tankali v Avstriji, jaz pa vem, da se ne splača, ker več porabiš za bencin sem in tja, kot pa je razlika v ceni ...

Strani: 1