Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2704912] 29.03.18 11:41
Odgovori   +    28
Za izbrance odlična firma (tako kot Telekom, UKC, itd.), za garače, ki držijo to firmo pokonci, pa kruta realnost.

Odvisno torej, na katerem bregu si.

(Finance pa dobe nekaj malo sponzorstva, pa že so hlačke skoraj mokre. :))
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2704926] 29.03.18 12:32
Odgovori   +    17
Na storitev, ki jo dobim na Petrolovih črpalkah v Novem mestu nimam pripomb, prijetni, prijazni in ustrežljivi prodajalci in prodajalke, tudi strokovni. Na avtocestah od uvedbe gibljive cene goriva in plačljivih vecejev, njihovih črpalk niti ne povoham več, nič kavic več nič sladoleda več...Še prej, pred uvedbo gibljivih cen, sem velikokrat na avtocesti natočil gorivo za cc. 100 evrov, zapravil za sladolede, kavice, sendviče, piškote... cc. 20 evrov, potem sem naenkrat za nas štiri moral plačati cc. 2 evra za vstop v sanitarije...Plačilo je upravičeno, če se na Petrolu ustavim le zaradi sanitarij.
sopranos sporočil: 11.404
[#2704939] 29.03.18 13:19 · odgovor na: anon-317028 (#2704926)
Odgovori   +    4
[FIN-311684]
Na storitev, ki jo dobim na Petrolovih črpalkah v Novem mestu nimam pripomb, prijetni, prijazni in ustrežljivi prodajalci in prodajalke, tudi strokovni. Na avtocestah od uvedbe gibljive cene goriva in plačljivih vecejev, njihovih črpalk niti ne povoham več, nič kavic več nič sladoleda več...Še prej, pred uvedbo gibljivih cen, sem velikokrat na avtocesti natočil gorivo za cc. 100 evrov, zapravil za sladolede, kavice, sendviče, piškote... cc. 20 evrov, potem sem naenkrat za nas štiri moral plačati cc. 2 evra za vstop v sanitarije...Plačilo je upravičeno, če se na Petrolu ustavim le zaradi sanitarij.
V tujini to rešujejo tako, da ti dajo dobropis za nakup v trgovini. Jaz sem isti, sedaj ko vem, da so cene ob avtocesti lahko višje, sploh ne pomislim, da bi tam točil gorivo. Ker ko rabim grem tankati. Ne da se mi še s tem ukvarjati kakšna je cena.
londra sporočil: 379
[#2704940] 29.03.18 13:25
Odgovori   +    4
Po mojem je velika zasluga v direktorju, ki se ''ne meče ven'' in je eksistenčno preskrbljen še od prej (Donit)! Še več takih rabimo!
Gustl sporočil: 13.625
[#2704963] 29.03.18 14:17 · odgovor na: sopranos (#2704939)
Odgovori   +    6
[sopranos]
> [FIN-311684]
... potem sem naenkrat za nas štiri moral plačati cc. 2 evra za vstop v sanitarije...Plačilo je upravičeno, če se na Petrolu ustavim le zaradi sanitarij.

V tujini to rešujejo tako, da ti dajo dobropis za nakup v trgovini.
Saj na Petrolu tudi dobiš. 50 centov je WC, 50 centov dobropisa. V Avstriji je enako. V Nemčiji pa večinoma 70 centov WC, 50 je dobropisa.

Meni se to sploh ne zdi problem, rade volje plačam, AMPAK če je WC potem čist in z relativno normalnim vonjem. Kjer pa Petrolovi pogrnejo.
najobj sporočil: 31.870
[#2704964] 29.03.18 14:18 · odgovor na: sopranos (#2704939)
Odgovori   +    3
[sopranos]
> [FIN-311684]
> Na storitev, ki jo dobim na Petrolovih črpalkah v Novem mestu nimam pripomb, prijetni, prijazni in ustrežljivi prodajalci in prodajalke, tudi strokovni. Na avtocestah od uvedbe gibljive cene goriva in plačljivih vecejev, njihovih črpalk niti ne povoham več, nič kavic več nič sladoleda več...Še prej, pred uvedbo gibljivih cen, sem velikokrat na avtocesti natočil gorivo za cc. 100 evrov, zapravil za sladolede, kavice, sendviče, piškote... cc. 20 evrov, potem sem naenkrat za nas štiri moral plačati cc. 2 evra za vstop v sanitarije...Plačilo je upravičeno, če se na Petrolu ustavim le zaradi sanitarij.
V tujini to rešujejo tako, da ti dajo dobropis za nakup v trgovini. Jaz sem isti, sedaj ko vem, da so cene ob avtocesti lahko višje, sploh ne pomislim, da bi tam točil gorivo. Ker ko rabim grem tankati. Ne da se mi še s tem ukvarjati kakšna je cena.
... čuj, kaj ni bilo tukaj na Financah rečeno, da sprostitev cen avtomatsko pomeni nižje cene ? ...

P.S.: na kraj pameti mi ne pade, da bi tankal na avtocesti, pa tudi v Avstriji - blizu meje so zelo podobne cene bencina vprašljive kvalitete - se ne splača, če se glih vsaki dan tja ne voziš na delo in pač tankaš, ko ti zmanjka bencina ...
sopranos sporočil: 11.404
[#2704971] 29.03.18 14:48 · odgovor na: Gustl (#2704963)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [sopranos]
> > [FIN-311684]
> ... potem sem naenkrat za nas štiri moral plačati cc. 2 evra za vstop v sanitarije...Plačilo je upravičeno, če se na Petrolu ustavim le zaradi sanitarij.
>
> V tujini to rešujejo tako, da ti dajo dobropis za nakup v trgovini.

Saj na Petrolu tudi dobiš. 50 centov je WC, 50 centov dobropisa. V Avstriji je enako. V Nemčiji pa večinoma 70 centov WC, 50 je dobropisa.
Ne vem kako so to rešili sedaj ko imajo višje cene. Včasih je bilo brezplačno. Odkar pa so tole s spremenjeno ceno bencina uvedli pa še nisem bil na črpalki ob avtocesti.
Meni se to sploh ne zdi problem, rade volje plačam, AMPAK če je WC potem čist in z relativno normalnim vonjem. Kjer pa Petrolovi pogrnejo.
Ne vem kako je sedaj, ampak tukaj Petrol ne izstopa po negativni plati. Ni briljanten, ni pa najslabši. Pa sem obiskal kar precej teh WC-jev ob avtocesti.

Italijani so me presenetili, ker so zadeve spravili na malo višji nivo (mislim seveda severni del). Ker včasih so bili obup. V Nemčiji je ponekod precej slabše kot v Sloveniji in celo severni Italiji.

So pa sploh ti starejši Petrolovi servisi ob avtocestah zagotovo potrebni prenove. Pa tudi na številnih drugih mestih po Sloveniji. Se kar pozna, da nimajo konkurence. Pri nas v Kranju šele sedaj gradijo MOL-ov servis. Do takrat pa imamo 1 OMV in 6 Petrolovih samo v občini Kranj. Potem pa še 1 Petrolov servis v Šenčurju ter še 2 na avtocesti. Ok, pri Hoferju in Mercatorju je še po ena črpalka, ampak tam skoraj ni ljudi. Skratka vsi ostali skupaj jih bodo imeli pol toliko kot jih ima Petrol.
sopranos sporočil: 11.404
[#2704973] 29.03.18 14:56 · odgovor na: najobj (#2704964)
Odgovori   +    5
[najobj]
> [sopranos]
> > [FIN-311684]
> > Na storitev, ki jo dobim na Petrolovih črpalkah v Novem mestu nimam pripomb, prijetni, prijazni in ustrežljivi prodajalci in prodajalke, tudi strokovni. Na avtocestah od uvedbe gibljive cene goriva in plačljivih vecejev, njihovih črpalk niti ne povoham več, nič kavic več nič sladoleda več...Še prej, pred uvedbo gibljivih cen, sem velikokrat na avtocesti natočil gorivo za cc. 100 evrov, zapravil za sladolede, kavice, sendviče, piškote... cc. 20 evrov, potem sem naenkrat za nas štiri moral plačati cc. 2 evra za vstop v sanitarije...Plačilo je upravičeno, če se na Petrolu ustavim le zaradi sanitarij.

> V tujini to rešujejo tako, da ti dajo dobropis za nakup v trgovini. Jaz sem isti, sedaj ko vem, da so cene ob avtocesti lahko višje, sploh ne pomislim, da bi tam točil gorivo. Ker ko rabim grem tankati. Ne da se mi še s tem ukvarjati kakšna je cena.

... čuj, kaj ni bilo tukaj na Financah rečeno, da sprostitev cen avtomatsko pomeni nižje cene ? ...
Ne, na Financah je bilo rečeno, da če ima Petrol monopol to ni tako pametna ideja. Govorili so o tem, da bi se mreža Petrolovih črpalk razbila na 3 dele, kar bi omogočilo konkurenco. Tako na hitro, po spominu.
P.S.: na kraj pameti mi ne pade, da bi tankal na avtocesti, pa tudi v Avstriji - blizu meje so zelo podobne cene bencina vprašljive kvalitete - se ne splača, če se glih vsaki dan tja ne voziš na delo in pač tankaš, ko ti zmanjka bencina ...
V Avstriji imajo vsaj neko minimalno konkurenco. V Celovcu sem naštel OMV, Shell, Roth, A1 in še nekaj katerih imena se z glave ne spomnim. Zato si lahko privoščijo deregulacijo cen. V Sloveniji ob dejstvu, da ima Petrol cca. 60% bencinskih servisov, to res ni prav smiselno, niti pametno.
najobj sporočil: 31.870
[#2704979] 29.03.18 15:09 · odgovor na: sopranos (#2704973)
Odgovori   +    3
[sopranos]
> [najobj]
> > [sopranos]
> > > [FIN-311684]
> > > Na storitev, ki jo dobim na Petrolovih črpalkah v Novem mestu nimam pripomb, prijetni, prijazni in ustrežljivi prodajalci in prodajalke, tudi strokovni. Na avtocestah od uvedbe gibljive cene goriva in plačljivih vecejev, njihovih črpalk niti ne povoham več, nič kavic več nič sladoleda več...Še prej, pred uvedbo gibljivih cen, sem velikokrat na avtocesti natočil gorivo za cc. 100 evrov, zapravil za sladolede, kavice, sendviče, piškote... cc. 20 evrov, potem sem naenkrat za nas štiri moral plačati cc. 2 evra za vstop v sanitarije...Plačilo je upravičeno, če se na Petrolu ustavim le zaradi sanitarij.
> > V tujini to rešujejo tako, da ti dajo dobropis za nakup v trgovini. Jaz sem isti, sedaj ko vem, da so cene ob avtocesti lahko višje, sploh ne pomislim, da bi tam točil gorivo. Ker ko rabim grem tankati. Ne da se mi še s tem ukvarjati kakšna je cena.
>
> ... čuj, kaj ni bilo tukaj na Financah rečeno, da sprostitev cen avtomatsko pomeni nižje cene ? ...
>

Ne, na Financah je bilo rečeno, da če ima Petrol monopol to ni tako pametna ideja. Govorili so o tem, da bi se mreža Petrolovih črpalk razbila na 3 dele, kar bi omogočilo konkurenco. Tako na hitro, po spominu.
... čuj, jebeš konkurenco, če so potem višje cene ...
> P.S.: na kraj pameti mi ne pade, da bi tankal na avtocesti, pa tudi v Avstriji - blizu meje so zelo podobne cene bencina vprašljive kvalitete - se ne splača, če se glih vsaki dan tja ne voziš na delo in pač tankaš, ko ti zmanjka bencina ...

V Avstriji imajo vsaj neko minimalno konkurenco. V Celovcu sem naštel OMV, Shell, Roth, A1 in še nekaj katerih imena se z glave ne spomnim. Zato si lahko privoščijo deregulacijo cen. V Sloveniji ob dejstvu, da ima Petrol cca. 60% bencinskih servisov, to res ni prav smiselno, niti pametno.
... eh, Avstrijo sem omenil, ker nekateri na totem forumu stalno "grozijo", da bodo tankali v Avstriji, jaz pa vem, da se ne splača, ker več porabiš za bencin sem in tja, kot pa je razlika v ceni ...
sopranos sporočil: 11.404
[#2704984] 29.03.18 15:17 · odgovor na: najobj (#2704979)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [sopranos]
> > [najobj]
> > > [sopranos]
> > > > [FIN-311684]
> > > > Na storitev, ki jo dobim na Petrolovih črpalkah v Novem mestu nimam pripomb, prijetni, prijazni in ustrežljivi prodajalci in prodajalke, tudi strokovni. Na avtocestah od uvedbe gibljive cene goriva in plačljivih vecejev, njihovih črpalk niti ne povoham več, nič kavic več nič sladoleda več...Še prej, pred uvedbo gibljivih cen, sem velikokrat na avtocesti natočil gorivo za cc. 100 evrov, zapravil za sladolede, kavice, sendviče, piškote... cc. 20 evrov, potem sem naenkrat za nas štiri moral plačati cc. 2 evra za vstop v sanitarije...Plačilo je upravičeno, če se na Petrolu ustavim le zaradi sanitarij.

> > > V tujini to rešujejo tako, da ti dajo dobropis za nakup v trgovini. Jaz sem isti, sedaj ko vem, da so cene ob avtocesti lahko višje, sploh ne pomislim, da bi tam točil gorivo. Ker ko rabim grem tankati. Ne da se mi še s tem ukvarjati kakšna je cena.
> >
> > ... čuj, kaj ni bilo tukaj na Financah rečeno, da sprostitev cen avtomatsko pomeni nižje cene ? ...
> >
>
> Ne, na Financah je bilo rečeno, da če ima Petrol monopol to ni tako pametna ideja. Govorili so o tem, da bi se mreža Petrolovih črpalk razbila na 3 dele, kar bi omogočilo konkurenco. Tako na hitro, po spominu.

... čuj, jebeš konkurenco, če so potem višje cene ...
Ja tega ne moreš vedeti kaj bi bilo, če bi bilo. Če pa bi bilo število ponudnikov in razmerje med njimi tako kot je danes, pa seveda lahko napoveš s precejšnjo gotovostjo, da bi se cene zvišale.

Če bi imeli recimo 5 nacionalnih mrež različnih ponudnikov in še kakšnega lokalnega, bi bila situacija verjetno drugačna. Še vedno pa je tudi pomembno koliko dajatev nabije država, ker to je tisto kar najbolj dviga ceno bencina za končnega uporabnika.
> > P.S.: na kraj pameti mi ne pade, da bi tankal na avtocesti, pa tudi v Avstriji - blizu meje so zelo podobne cene bencina vprašljive kvalitete - se ne splača, če se glih vsaki dan tja ne voziš na delo in pač tankaš, ko ti zmanjka bencina ...
>
> V Avstriji imajo vsaj neko minimalno konkurenco. V Celovcu sem naštel OMV, Shell, Roth, A1 in še nekaj katerih imena se z glave ne spomnim. Zato si lahko privoščijo deregulacijo cen. V Sloveniji ob dejstvu, da ima Petrol cca. 60% bencinskih servisov, to res ni prav smiselno, niti pametno.

... eh, Avstrijo sem omenil, ker nekateri na totem forumu stalno "grozijo", da bodo tankali v Avstriji, jaz pa vem, da se ne splača, ker več porabiš za bencin sem in tja, kot pa je razlika v ceni ...
Ja logično, da se večini to ne splača, ker razlike v ceni niso tako velike, da bi se ti za 50 litrov bencina splačalo voziti v tujino. Če pa imaš v Avstriji kakšen opravek, boš pa zagotovo še tam tankal. Pa vprašanje je tudi kako je s tovornjakarji.
anon-416120 sporočil: 2
[#2705018] 29.03.18 23:26 · odgovor na: anon-317028 (#2704926)
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (29.03.2018 23:29)
anon-416120 sporočil: 2
[#2705019] 29.03.18 23:34 · odgovor na: anon-317028 (#2704926)
Odgovori   +    3
Tudi na Petrolu ob placilu wc prejmete dobropis, ki ga izkoristite ob nakupu v trgovini.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2705101] 30.03.18 12:46 · odgovor na: anon-416120 (#2705019)
Odgovori   +    0
[]
Tudi na Petrolu ob placilu wc prejmete dobropis, ki ga izkoristite ob nakupu v trgovini.
Hvala na prijaznem odgovoru, nisem tega vedel, ker že nekaj časa nisem bil na črpalkah ob avtocesti...kaže, da se bomo ponovno vrnili...kavice, sladoledi...prihajamo..
depersin sporočil: 10.224
[#2705266] 31.03.18 10:51 · odgovor na: anon-317028 (#2705101)
Odgovori   +    3
[FIN-311684]
Hvala na prijaznem odgovoru, nisem tega vedel, ker že nekaj časa nisem bil na črpalkah ob avtocesti...kaže, da se bomo ponovno vrnili...kavice, sladoledi...prihajamo..
Zoprno je edino pri tem, da moraš najprej na wc, potem pa na kavico - to je sicer povsod tako. Lahko bi ti na računu dali kodo za brezplačen wc.

Strani: 1