Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0126Bacis sporočil: 3.011
Včasih smo rekli, da ima električni avto auspuh v Velenju!

Dajte ta članek prebrat še g. Hočevarju iz EKO oddelka ;=)))

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2704848

Strani: 1

gobim sporočil: 583
[0126Bacis]
Včasih smo rekli, da ima električni avto auspuh v Velenju!

Dajte ta članek prebrat še g. Hočevarju iz EKO oddelka ;=)))
Točno tako!. Če nisi ravno iz Norveške, Francije, Švice voziti električni avto pomeni, da voziš avto na premog. S tem, da je raziskava v štartu zgrešena. CO2 ni nikakršen problem. CP2 je plin življenja, je plin brez katerega ni fotosinteze, ni zelenega sveta.

Problem so dušikovi oksisi, težke kovine, aromatične ogljikove spojine,... Kje je tega največ? Pri tradicionalni proizvodnji el.iz premoga (razen pri najnovejših TE na premog - taki kot je npr.TEŠ6, ki je ena najčistejših TE v Evropi in svetu - in tudi zaradi tega ustrezno dražja-za cca 120 milijonov evrov - kljub temu ni čistejša od modernih dizlov).

V resnici je dizel z SCR katalizatorjem nove generacije daleč najčistejša alternativa. Za kar nekaj naslednjih let. Bencinarji, še posebej najmoderneši, tisti z direktnim vbrizgom in prisilnim polnjenjem (turbo) so z vidika NOx najbolj problematični. V resnici bi oni najbolj potrebovali SCR katalizatorje (kar bo Mercedes že vgrajeval v S klasi).

In potem prepovejo dizle,...?! Zakaj? Ker so najbolj nevarna alternativa električnim vozilom.....
BorutHocevar sporočil: 1.534
[0126Bacis]
Včasih smo rekli, da ima električni avto auspuh v Velenju!

Dajte ta članek prebrat še g. Hočevarju iz EKO oddelka ;=)))
Spoštovani 0126Bacis,

s tematiko o dejanskih izpustih električnega avta sva dobra prijatelja :-)

Pred nekaj dnevi sta namreč minili dve leti, odkar sem prvič pisal o njej:

Udarec za Teslo: v Singapuru zaradi onesnaževanja ozračja obdavčili model S
oe.finance.si/884247...li-model-S

Nekaj tednov kasneje sem priobčil še dva članka na to temo:

Tesla S ni čist, nasprotno, lahko je manj ekološki od bencinarja
oe.finance.si/884491...bencinarja

Avtomobilska zelena ima številne odtenke
oe.finance.si/884489...ne-odtenke
Žal je pri tem članku zob časa požrl priloženo primerjalno tabelo, a so tudi zapisane informacije zanimivo branje.

Neskromno dodajam, da si domišljam, da sem v Sloveniji prvi odprl to vprašanje :-)

Strani: 1