Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.917
... Primite se za denarnice! Banke bodo vaše račune z Jadrana še podražile! ...

... ja, ker v bankah transakcije niso sprogramirali ljudje in plačilnega sistema ne vzdržujejo ljudje, ampak je plačilni sistem s karticami vred na Zemljo padel direkt z Lune ...

P.S.: za razliko od Financarjev se ne primem za denarnico, ko se naročim na Finance, ker mi je jasno, da tudi njihovo delo nekaj stane in ga je treba plačat ... khmm, čeprav ob podobnih naslovih vedno bolj dvomim v pravilnost svoje odločitve ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2704746

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
Zadnja sprememba: sopranos 28.03.2018 14:33
[najobj]
... Primite se za denarnice! Banke bodo vaše račune z Jadrana še podražile! ...

... ja, ker v bankah transakcije niso sprogramirali ljudje in plačilnega sistema ne vzdržujejo ljudje, ampak je plačilni sistem s karticami vred na Zemljo padel direkt z Lune ...

P.S.: za razliko od Financarjev se ne primem za denarnico, ko se naročim na Finance, ker mi je jasno, da tudi njihovo delo nekaj stane in ga je treba plačat ... khmm, čeprav ob podobnih naslovih vedno bolj dvomim v pravilnost svoje odločitve ...
Z večjo digitalizacijo in avtomatizacijo bi se morali stroški nižati, ne višati.

Če že govorimo o stroških, je strošek na transakcijo enak, ne glede na višino zneska. Pa vemo, da temu ni tako. Edino področje, ker je dejansko več dela z višjimi zneski, so bankomati ter pologi in dvigi gotovine. Pa še tam so zaradi avtomatov za štetje denarja, stroškovne razlike precej nižje kot pa kar fiksen %, kot so pri bankah.

Pod črto torej,višina zaračunanih nadomestil in provizij ni vezana na stroške, ki jih banka s tem imajo.

Digitalne Finance mene stanejo manj kot tiste v tiskani obliko. Torej se vsaj delno, če ne v celoti, znižanje stroškov zaradi digitalizacije pozna tudi pri ceni izdelka.

Strani: 1