Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

vrac sporočil: 11.068
Zadnja sprememba: vrac 26.03.2018 10:22
S to frazo (da vsi pocrkamo v sto leth) sem mislil na dejstvo, da nadaljevanje obstoječga stanja onesnaževanja ozračja (pa četudi klimatologi ne bi imeli najbolj ustreznega modela ugotavljanja vzrokov velikih vremenskih sprememb v zelo kratkem časovnem obdobju), za moje pojme lahko privede tudi do nepopravljivih posledic za naravo in živa bitja na planetu Zemlja. Sam ne potrebjem nobenih dodatnih klimatoloških modelov in izračunov za ugotovitev, če je zrak onesnažen ali ni. In če živiš v mestu in slučajno ob prometnici, kjer je gost promet, ti po mojem ne bi smelo biti vseeno, da boš zaradi tega imel par let manj zdravega življenja in ne nazadnje tudi par let živel krajše kot bi sicer. Spremembe so nujne!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2704313

Strani: 1

anon-187668 sporočil: 5.835
[vrac]
... In če živiš v mestu in slučajno ob prometnici, kjer je gost promet, ti po mojem ne bi smelo biti vseeno, da boš zaradi tega imel par let manj zdravega življenja in ne nazadnje tudi par let živel krajše kot bi sicer. Spremembe so nujne!
Spremembe se dogajajo.
"... it would take 50 new cars to produce the same quantity of air quality pollutant emissions per kilometre as a vehicle made in 1970." www.dft.gov.uk/vca/f...lution.asp
anon-116402 sporočil: 4.340
[vrac]
S to frazo (da vsi pocrkamo v sto leth) sem mislil na dejstvo, da nadaljevanje obstoječga stanja onesnaževanja ozračja (pa četudi klimatologi ne bi imeli najbolj ustreznega modela ugotavljanja vzrokov velikih vremenskih sprememb v zelo kratkem časovnem obdobju), za moje pojme lahko privede tudi do nepopravljivih posledic za naravo in živa bitja na planetu Zemlja. Sam ne potrebjem nobenih dodatnih klimatoloških modelov in izračunov za ugotovitev, če je zrak onesnažen ali ni. In če živiš v mestu in slučajno ob prometnici, kjer je gost promet, ti po mojem ne bi smelo biti vseeno, da boš zaradi tega imel par let manj zdravega življenja in ne nazadnje tudi par let živel krajše kot bi sicer. Spremembe so nujne!
Ja, samo klimatologe ob vseh prašnih delcih in dušikovih oksidih, ki prihajajo iz izpuhov osebnih avtomobilov, najbolj moti CO2. CO2 pa ti niti ne zavohaš, niti nima vpliva na tvoje zdravje dokler je v količiniah, ki je sedaj v zraku. Vse moje pisanje je letelo na histerijo okrog CO2, drugače pa sploh nisem mnenja, da lahko mirno onesnažujemo s čemerkoli. Za delce, dušikove okside, nekoč žveplove okside, naftne derivate v vodi ipd. imamo precej bolj natančne podatke, tako da to ni verski, pač pa znanstveni problem, ki je v precejšnji meri rešen, politično se pa tudi dogajajo premiki. Recimo žveplovi oksidi so bili pred desetletji pereč problem pri nas, danes jih komaj izmerijo.
bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 26.03.2018 12:32
[vrac]
S to frazo (da vsi pocrkamo v sto leth) sem mislil na dejstvo, da nadaljevanje obstoječga stanja onesnaževanja ozračja
Ravno CO2 norija je popolnoma v drugi plan potisnila vse ostale vire onesnazevanja (ta zaresnega onesnazevanja), kar je bizaren in sramoten paradoks.

Ni boljsega dokaza kot je WV dizel afera. Cilj je bil zmanjsati izpuste CO2, ob tem pa so eksplodirali izpusti veliko bolj nevarnih komponent, zaradi sprememnjenega rezima izgorevanja nafte v motorju.
kmetovalec sporočil: 680
[vrac]
S to frazo (da vsi pocrkamo v sto leth) sem mislil na dejstvo, da nadaljevanje obstoječga stanja onesnaževanja ozračja (pa četudi klimatologi ne bi imeli najbolj ustreznega modela ugotavljanja vzrokov velikih vremenskih sprememb v zelo kratkem časovnem obdobju), za moje pojme lahko privede tudi do nepopravljivih posledic za naravo in živa bitja na planetu Zemlja. Sam ne potrebjem nobenih dodatnih klimatoloških modelov in izračunov za ugotovitev, če je zrak onesnažen ali ni. In če živiš v mestu in slučajno ob prometnici, kjer je gost promet, ti po mojem ne bi smelo biti vseeno, da boš zaradi tega imel par let manj zdravega življenja in ne nazadnje tudi par let živel krajše kot bi sicer. Spremembe so nujne!
Od kje pa podatek, da je ozračje vedno bolj onesnaženo? najboljši indikator onesnaženja ozračja so lišaji. Dvajset let nazaj so skoraj izginili, sedaj jh je iz leta v leto več. Če malo okrog pogledate preden bo drevje ozelenelo boste videli, da so veje letos prav kosmate od lišajev.

Strani: 1