Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[psm]
Land Rover Defender, Mercedes G, Toyota Land Cruizer ali Suzuki Jimny!
A se dobi za normalen denar terenca z mehansko zaporo stranskih diferencialov? Torej da potegnes rocico, in so tudi levo in desno kolesa zaklenjena (zaklep osi mi mi ni dovolj)?

V armiji smo imeli puch 230 GE, kjer je to bilo. Pa mercedes G, ampak to si lahko samo drzava kupuje :-))

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2704096

Strani: 1

bigl sporočil: 18.363
Zadnja sprememba: bigl 24.03.2018 13:47
[NemirniTujec]
> [psm]
>Land Rover Defender, Mercedes G, Toyota Land Cruizer ali Suzuki Jimny!

A se dobi za normalen denar terenca z mehansko zaporo stranskih diferencialov? Torej da potegnes rocico, in so tudi levo in desno kolesa zaklenjena (zaklep osi mi mi ni dovolj)?

V armiji smo imeli puch 230 GE, kjer je to bilo. Pa mercedes G, ampak to si lahko samo drzava kupuje :-))
Ne, z mehansko zaporo zadnjega diferenciala ne boš našel novega avta. Tudi z reduktorji so redki ali pa jih ni več. Sedaj to rešujejo kot piše v članku z ziljon elektronike, ki pa se pri bemflu npr. vidi kako je pozimi neučinkovita v resnejših razmerah.
Tudi terence z reduktorjem in brez zapore zadnjega diferenciala je potrebno vozit previdno, ali na kratko znat vozit. Sicer je vrtenje neizgibno. Sledi običajno refleksna reakcija in ne vprašat kaj vse se lahko zaradi tega zgodi.
Sicer pa ti "terenci" niso namenjeni za teren, ampak, da križ manj trpi. Kar je tudi res in to je glavni razlog uspešne prodaje SUV vseh vrst. Lep dan.

Strani: 1