Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[bc123a]
> [vickibedi]
> > [bc123a]
> > > [rename]
> > > Nightvision je zelo poceni dodatek, po mojem kar obvezen za samovozila.
> > > Čudi me, da tega še ne uporabljajo.
> >
> > Pa kako p*zda imate vsi tako izdelane ideje, no :) Seveda imajo, matr imajo velodynove lidarje, ki stanejo 50.000 EUR in dobivajo 3D podobo sveta 360 stopinj okrog avta na razdalji 100 metrov, ponoci in podnevi!
> >
> > Mislim, vecina ljudi ne razume, kaksen MAJOR fuckup je tale nesreca.
> >
> > Peski bi morali postaviti ogromen spomenik, saj je bila zrtvovana za to, da se je razkrila potemkinova vas ki je uberjev avtonomni avto.
>
> Fakup je predvsem pritisk lastnika, ki diktira, da se na trg pošiljajo ne dovolj stestirana vozila. Upam da jih bo ta nesreča streznila

To je uber, bro. Nic jih ne bo streznilo, ze zgodovina to pravi. In cisto verjamem, da inzenir, ki je pisal to kodo ali tester, ali razvojnik nima z nesreco nic kaj dosti opraviti. Ima pa tisti, ki se je odlocil ali bo 2x, 3x ali 1x redundanca.

Zelo zanimivo branje tule. Kot da bi jaz pisal clanek, madona :)

arstechnica.com/cars...ar-program
No, zdaj pa naj mi en rece, da v temi s kratkimi lucmi lahko opazis kandidata za darwin award ki z biciklom na bolitekurac pesaci cez cesto direkt pred tebe?? Pa se prisla je iz nasprotnega pasu, kamor je snop luci manjsi zaradi nasproti vozecih vozil. Avto z lucmi je lahko videla prihajati 200 metrov, medtem ko obratno ne velja. Tudi ce bi un mandlc buljil na cesto bi jo ruknil, ker je sproscen in bi trajalo blizu sekunde da bi zavil ali skocil na zavoro. Trajalo je cca sekundo do trenutka ko se na posnetku pojavijo odsevniki pri nogah pa do trka. Vsekakor taki avti lahko imajo radarske sisteme in vsega in svasta - ampak ce hocemo da bodo 100% varni se morajo vozit 15 km/h. Ce ti idiot na cesto skoci pac ne mors pomagat.

Sam ne verjamem v avtonomne avte - pomoje spedenan javni prevoz to ze resuje - ampak v tem primeru tezko krivim avto za nesreco.